Tarcze w 126p a policja

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam.Tak jak w temacie.Co na to policja??i diagnosta na przegladzie??Co w razie jakiegos dzwona(czy nie moga zwalic winy wtedy na jakas "domowa przerobke" i ich ciagly tekst :"zmiany w konstrukcji pojazdu")
  
 
chyba nie moga...tarcze byly homologowane kiedys w rajdowych 126p...
u mnie nie ma zadnych problemow...ani z diagnostammi ani z policja...a stluczki na razie nie mailem...chyab odkad mam tarcze jezdze ostrozniej..albo poprostu mam zajebiste heble
  
 
Masz racje po czesci. Homologowane rzeczywiscie byly tarcze, ale do fleg 12". Te, ktore wszysdcy robia niestety nie posiadaja homologacji,a co za tym idzie....
  
 
a o to niech sie martwia gliniarze...niech mi pokaze tą homologacje ze jest na 12"...wogole to myslisz ze gliniarz wie jakie to sa felgi 12" a jakie 13"??
u mnie sie nie czepiaja...
w grudziadzu za to czepiaja sie ciemnych szyb...ale nie tarcz(wiem bo mialem kontrole)
  
 
Dokładnie tak!! Wiekszy problem to szyby niżeli tarczówki, a pozatym jeśli się nie pochwalisz to sami nie dojdą, że masz tarcze Tępaki i koniec.
  
 
a tam zaraz tępaki hehe
  
 
czemu zaraz tepaki?
jakby chcieli to by wam takie kontrole zrobili ze byscie sie nie pozbierali i malce by na lawecie na policyjny odstawili
cieszcie sie ze im sie nie chce po prostu
  
 
Żeby mieć wszystko o.k., trzeba zgłosić zmianę hamulców w WK i zapewne z oceną rzeczoznawcy pojechać na BT.
Natomiast nie wyobrażam sobie, jak policjant ma stwierdzić, że w aucie są inne hamulce. Chyba, że ma się bardzo "ażurowe" felgi.
  
 
czy hamulce tarczowe 125p w maluchu sa za mocne w stosunku do tylnich? i przez to wystepuje jakies niebezpieczenstwo podczas hamowania?
Jezeli nie to nie rozumiem jak sprawne hamulce mogly byc przyczyna wypadku,

A jezeli sprawnosc tarczowek o wiele przekracza sprawnosc bebnownow na tyle, ze przod blokuje sie zanim tyl zacznie hamowac,
to wystarczy tylko zapodac na tyl hamulce z DF,
moge sie alozyc ze Krzemowy juz ma wszystko obmyslone co i jak dorobic zeby tylne zaciski z jazmem i tarczami podeszly do malca

  
 
niebawem zadoptuje sobie tarczówki i dostane od mojego rzeczoznawcy paperek na to dopuszczający do ruchu, to powiadomie was ile takie coś kosztuje, ale według niego niewiele, mysle że do 50 pln.
  
 
no wlasnie problem jest bo przez alu moga zlukac._Arti_jak juz sie czegos dowiesz to daj koniecznie znac co i jak.
  
 
i jeszcze jedno.jakim cudem tylko 50 zl???
  
 
pytałem jak rejestrowaliśmy 1.1 swapa (250 zł opinia+niecałe 200 za przegląd +przegląd rozszerzony)ile mnie policzy za tarczówki powiedział że w porównaniu z tymi 250 to będą grosze i formalność, więc zmieszcze sie w 50 zł.
Opowiadał mi że był na stacji diagnostycznej maluszek bez klamek i sie diagnosta zastanawiał czy może mu podbic przegląd, zawołali p.Marka rzeczoznawce, i po przemyśleniu powiedział, że tak, bo np, w razie wypadku poważnegu czy tam kolizji i tak nikt drzwi nie otworzy nawet z klamka, a szyba jak sama nie pryśnie to co za problem wybić samemu żeby ratowac kierowce lub pasażera.
a jak stłuczka będzie niegroźna to przecież kierowca czy pasażer sam wyjdzie używając klamki wew. samochodu i przegląd podbili.
W razie nieprzyjemności ze strony policji ma przyjąć wniosek do kolegium, ewentualnie przyjść z dowodem zastępczym policji gdzie sie powoła na rzeczoznawce który sie zjawi na rozprawie w sądzie grodzkim, lub wyda opinie odnośnie niesłusznego zabrania dowodu czy wlepienia mandatu kiedy już go przyjmiemy.

o to chodzi że człowiek człowiekowi nie równy i każdy inaczej interpretuje różne sprawy czy problemy.... a na to nie ma rady
  
 
Cytat:
2004-01-21 14:59:01, Samael pisze:
A jezeli sprawnosc tarczowek o wiele przekracza sprawnosc bebnownow na tyle, ze przod blokuje sie zanim tyl zacznie hamowac,
to wystarczy tylko zapodac na tyl hamulce z DF,



Przy zakładaniu do 126p na przód hamulców tarczowych, w tylnych bębnach należy zmienić cylinderki na przednie.
Powinno wystarczyć,

Ja się przymierzam do zmiany hamulców w Polonezie na ładowskiea, a wtedy może stare pójdą do rajdówki.



  
 
Siema Ja mam żółte tarcze od CC podświetlane na niebiesko diodami zakiś tydzień temu miałem wypadek mendy przyjechały , koleś jak wśiedł do mojego boba to powiedział że ładnie wyglądają i do niczego się nie przyczepił, a przeglądy też przechodzi bez problemu mimo że liczniki są do 160km/h
  
 
Cytat:
2004-01-29 10:15:59, nobass pisze:
Siema Ja mam żółte tarcze od CC podświetlane na niebiesko diodami zakiś tydzień temu miałem wypadek mendy przyjechały , koleś jak wśiedł do mojego boba to powiedział że ładnie wyglądają i do niczego się nie przyczepił, a przeglądy też przechodzi bez problemu mimo że liczniki są do 160km/h



Hmm mnie tam sie wydaje, że tu jest mowa o hamulcach ale moge sie mylić
  
 
u mnie byl wczoraj rzeczoznawca zrobic opinie na mojego furacza popsrykal foty i skasowal mnie 200zl spytalem sie o tarczowki powiedzil ze on jest jak najbardziej za i jak zrobie to mam wpasc i wystawi mi na nie papier