Zamarzajace czesci??????

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Ostatnio wstalem i chcialem uruchomic, autko, a ono nic.
Kreci kreci i nic, zaczelo juz, ropą smierdziec.
Wiec macha do gory i okazuje sie ze linka gazu nie odbija.
Poruszalem kilka razy, wkoncu udalo sie odpalic jednak tylko na wysokich obrotach. Znowu kilka ruchow i naszczescie wszystko wrocilo do normy.
Czy to mozliwe, ze gdzies sie dostala woda do linki i moglo przymarznac? Bo szczerze mowiac to pierwszy raz mi sie cos takiego przydazylo.
  
 
Możliwe
Pryśnij do linki WD40 i pojeżdzij tak troche a potem kapnij troszke oleju miedzy pancerz linki a linke, olej sie rozprowadzi i nasmaruje linka a jednocześnie zabezpieczy przed zamarzaniem.
  
 
Cytat:
2004-01-29 12:40:51, Iceman pisze:
Możliwe
Pryśnij do linki WD40 i pojeżdzij tak troche a potem kapnij troszke oleju miedzy pancerz linki a linke, olej sie rozprowadzi i nasmaruje linka a jednocześnie zabezpieczy przed zamarzaniem.


To tylko jeżeli masz zwyłą linkę w pancerzu.
Jeśli natomiast linka pokryta jest teflonem (a powinna być skoro nawet w moim bolidzie jest ) to wytrzeć, wysuszyć i nic nie ruszać.
A może parafinka sie z ropy zrobiła w samej pompie? Dolewasz jakiegoś płynu zapobiegającemu temu zjawisku?
Pozdrawiam.
  
 
Niedawno nabylem autko takze nie wiem czy bylo cos dolewane, ale watpie. Ja tez narazie nic nie ruszalem. Slyszalem, ze lepiej jak jest sucha linka, a WD i tak niedlugo dziala:/
  
 
Hmm. Przy takich temperaturach to na prawde warto dolewać preparatów zapobiegających wytrącaniu sie parafiny tym bardziej, ze z paliwem na naszych stacjach to różnie bywa.
Pozdrawiam.
  
 
Misiek masz racje z tym ze linak w teflonie nie powinna zamarzną bo teflon do tego nie dopuszcza z tąd moja rada. WD40 do mycia do smarowania smar silikonowy.

Dolej do paliwa dodatków pochłaniających wode i smarujących układ, zawsze może pomóc a napewno nie zaszkodzi, szczegulnie w naszych warunkach.