Webery poziome raz jeszcze... gaznik - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
hmmm, a ja dostałem 2 gaźniki webera 40 dcoe od kolegi w cenie 50zł za obie sztuki :-].

P.S. Pawle, Konradzie. silnik do f2300S Coupe jest już po remoncie i w najbliższym czasie zjedzie do Krakowa. Pracuje przepięknie. A te gaźniki były mi potrzene, bo z tych co miałem autentycznie nic by już nie było. Dlatego teraz, jakby co, mam 2 gaźniczki na części.
  
 
Czesć Adrian- ciesze się ,że się odezwałeś Może więc w związku z przyjazden silniczka byśmy sie gdzieś spotkali????Może na Tomasza albo u Ciebie w stajni???
Pogadamy wtedy o gaźnikach
Grzegorz- mogę się skontaktować z tym kolegą (pracuje teraz w rabenie i ciągle go nie ma w krakowie- ale zdbęde komórkę do noiego bo gdzies mi się zapodziała - w każdym razie widziałem te gaźniki i wyglądają porzadnie , są zakonserwowane, więc chyba warto
Fleszer- ja ciągle myslę o zakładaniu jednego gaźnika
Tak jak miał John lub ten wegier w 2106 /1600 - tylko ten kolektor zdobyć...
Paweł
  
 
No! juz pokazywalem kiedys linka do tego jednego kolektora, za 100 funtow zdaje sie!
Poza tym! Mowie, ten gosc co mi wycinal kolo zamachowe, powiedzial ze moze zrobic takie kolektory(mowa byla o podwojnych) tylko ze proste- z tego co pamietam, to Jonathan mial wlasnie prosty! Trzeba zobaczyc na wegierskiej, tam sa zdjecia jego kolektora.
Mysle sobie ze ta cena koloektora z internetu, to duzo, i uwazam ze gosc powinien zrobic Ci taki kolektor, jak mu wyjasnisz o co chodzi. Najlepiej by bylo dac mu glowice, dac mu gaznika, i dac mu zdjecia, i na pewno cos zmajstruje, i za duzo mniejsze pieniadze.
Ja z moim kolem zrobilerm tak wlasnie- dalem mu zdjecie i powiedzialem ze ma wygladac tak, i tak zrobil
Gosc ma talent, i potwierdzaja to rozne osoby(a poza talentem ma dobry sprzet)
A tu linkas- single weber 45 manifold do lady(na dole strony)

Lada single 45 manifold
  
 





Mam nadzieje ze sasiedzi nie beda mieli nic przeciwko wyporzyczeniu zdjec.
  
 
Krzysztof czy te kolektory na zdjęciu są Twoje?? czy to te zrobione przez tego speca?? bo jeśli tak to wyglądają zacnie!!!! jak mi się uda kiedyś trafić coś poziomego i do tego podwójnego to wezmę namiary na tego "magika" od Ciebie!!!!
  
 
Nie nie nie!
To nie sa moje kolektory- to jest jeden kolektor- wlascicielem jest Jonathan, z Brytani.
Prawde powiedziawszy ja nie mam zadnych kolktorow!!!
Tylko teoretycznie mam kolektor- jeden pod dwa gazniki.-ALE TYLKO TEORETYCZNIE. A teraz na aucie mam dwa kolekroty pod dwa gazniki(tj jeden kolektor pod jeden gaznik- na 2 pierwsze cylindry, i 2 klolektor pod drugi gaznik, na dwa drugie cylindry)

Ten gosc mi nie zmajstrowal kolektorow, bo w teori mam kolektor juz, wiec nie byl mi potrzebny. Praktycznie powinienem go miec w wakacje jakos.

Ale z tego co sie orientuje, ten gosc-czarodziej moze spokojnie zrobic cos takiego.
  
 
No to wszystko jasne dzięki za info!!! Ale i tak dalej twierdzę że te kolektorki z fotki wyglądają zacnie
  
 
Cytat:
2004-02-11 23:18:23, pawel_krakow pisze:
Czesć Adrian- ciesze się ,że się odezwałeś Może więc w związku z przyjazden silniczka byśmy sie gdzieś spotkali????Może na Tomasza albo u Ciebie w stajni???
Pogadamy wtedy o gaźnikach
...



Jasne! Jak tyko silnik zjedzie do Kra, dam znać. Zapraszam wtedy do siebie
  
 
dziękujemy!!!!
Paweł
  
 
Grzegorz 2107!!!! dzwoniłęm włąsnie do tego mojego kolegi od gaźników - jesłi chcesz moge Ci podac do niego telefon 0 będziecie się mogli dogadać .
paweł
  
 
Cytat:
2004-02-12 18:56:37, pawel_krakow pisze:
Grzegorz 2107!!!! dzwoniłęm włąsnie do tego mojego kolegi od gaźników - jesłi chcesz moge Ci podac do niego telefon 0 będziecie się mogli dogadać .
paweł



Jestem po rozmowie o dellorto DHLA 40. Są dwa , są właściwie moje Kwestia czy dogadam się w poniedziałek z właścicielem kolektorów ( niestety do weberów 45-będę miał więc tak samo jak Krzysztof niedopasowane gaźniki do kolektorów)
Padła oczywiście propozycja wykorzystania Ciebie Paweł do ewentualnego transportu ( zlot, albo inna okazja-dużo wszak jeździsz po Polsce).

[ wiadomość edytowana przez: Grzegorz2107 dnia 2004-02-12 20:35:47 ]
  
 
Co do magika polecanego przez Fleszera to potwierdzam w 100 % - koleś ma takie zaplecze maszynowe że głowa mała ,rozumie co się do niego mówi (nie śmiać sie prosze - to naprawdę nie spotykane u "fachowców") ,jak sie mu dokładnie powie co i jak to tak zrobi - przynajmniej mnie tak obsłuzył i regulowane kółko rozrządu sobie na autku jeździ - coprawda robił mi tylko część "tokarską" ale w sumie żałuję ,że odrazu z niem sie nie dogadałem żeby zrobił całość ,bo przy tych jego maszynkach to w pół dnia by to machnął a ja sie w domu od rana do wieczora mordowałem z wierceniem wycinaniem i takie tam
  
 
Mowilem

Powiadaja ze to czlowiek dla ktorego nei ma rzeczy niemozliwych
  
 
Nie ma problema Grzegorz - jesłi będziesz uważał,że warto je kupić(tak jak pisałem, Ci wcześniej-"na oko" wyglądają dobrze, a nawet bardzo dobrze)postaram się Ci je dowieźć przy najbliższej okazji.
Pozdrówki
Paweł
  
 
Cytat:
2004-02-12 23:11:28, pawel_krakow pisze:
Nie ma problema Grzegorz - jesłi będziesz uważał,że warto je kupić(tak jak pisałem, Ci wcześniej-"na oko" wyglądają dobrze, a nawet bardzo dobrze)postaram się Ci je dowieźć przy najbliższej okazji.
Pozdrówki
Paweł



Raczej jestem zdecydowany na tak... Trzeba spróbować jak to jest kiedy silnik ma tyle powietrza !!! Jeśli dzięki temu uda się w końcu wykorzystać potencjał wcześniejszych przeróbek ( wielkie zawory, poszerzone kanały dolotowe) to na pewno nie będę zmartwiony.
  
 
Myslę, że dla twojego motorka to może byc niezły "bodziec" te dellorto by pokazać co on tak naprawdę potrafi
ja tez się nie moge doczekać.
Z drugiej strony - ciekaw jestem czy w związku dopuszczeniem do startów aut grupy H tego rodzaju gąxniki nie wroca do łask, bo coś oststnio strasznie dużo ludzi się interesuje tymi urządzeniami
Nie tylko u nas - chłopaki z Fiat& furious w Krakowie też coś dziwnie dużo mówią o "uzbrojeniu" w nie fiatów125
Paweł
  
 
Gazniczk idaja NAPRAWDE NIESAMOWITY efekt! NAjlepszy przyklad mialem jak zamontowalem je na prube na zwykly silnik(no z wlakiem) i normalnie szok. Jak wczesniej mialem problem zeby opony zapiszczaly na starcie, tak po zalozeniu gazniczkow, na 2gim biegu jeszcze je darlem (205/60/13)

Proponuje sie upewnic jakie gardziele maja te gazniczki - po otwarciu przepustnicy reka, widac napis, i mozna przeczytac, nic nie trzeba rozbierac. Podobno minimum do lady to jest 32. Jesli sa mniejsze to moze byc trudno znalesc wieksze i rozpylacze inne. Ale to juz zawsze mniejszy klopot.
Wegrzy mi napisali, ze jak za male to silnik bedzie sie przegrzewal i mozna go zalatwic, a jak za duze to bedzie plukalo film olejowy i tez zarznie sie silnik. Ja mialem fuksa, moje byly 32 a wczesniej tez nie wiedzialem o tym.
  
 
Mam nadzieję , ze te dell'orto nie będą wymagały remontu i po prostej regulacji da się wyjechać z nimi bez szkody dla silnika...
Myślę jednak nad przerobieniem kolektorów 45 na 40...Jeśli będą stalowe to pikuś , ale pewnie są z jakiego stopu i nie będą tak łatwe do konwersji...
  
 
Z przerabianiem moze sie okazac nie tak prosto - bo jak to sa dobre kolektory, to sa przewezane- tj z jednej strony masz np. 45, a z drugiej nie wiem 36 czy iles tam, wiec nie wiadomo jak gleboko je zwezic.

A co do wkladania i wyjezdzania na droge po regulacji- to: nie chce nic krakac, ale wegrzy mi powiedzieli ze owszem, mozna sobie wziasc dellorto z "ulicy" wstawic do lady i zrobic jazde testowa, natomiast na dluzsza mete to musi byc wszystko dobrane- widzisz ja np. mialem tak duze dysze, ze sralem przez wydech paliwem. Ale dysze to nei problem, jakbys potrzebowal to daj znac.
Jedno jest pewne - wstawiasz dellorto ktore moga nie pasowac do twojego silnika w ogole, ale NA pewno bedzie to chodzic! Tak powiadaja wegrzy i tak powiadam ja po testach ktore odbylem na sobie.
Cala jedna noc przegadalem z mechanikiem wegierskim co tez mozna w ladzie zrobic, tak aby siobie nie zaszkodzic, i mysle ze choc troszke orientuje sie w temacie. Nie liczac juz dziesiatek e-maili
Tak czy inaczej nie jest to wszystko takie grozne jak wyglada i POWODZENIA!!! Fajnie jak bedzie druga lada zasilana z 2 gaznikow poziomych.
  
 
Cytat:
2004-02-12 22:44:48, Bastek-Krakow pisze:
Co do magika polecanego przez Fleszera to potwierdzam w 100 % - koleś ma takie zaplecze maszynowe że głowa mała ,rozumie co się do niego mówi (nie śmiać sie prosze - to naprawdę nie spotykane u "fachowców") ,jak sie mu dokładnie powie co i jak to tak zrobi - przynajmniej mnie tak obsłuzył i regulowane kółko rozrządu sobie na autku jeździ - coprawda robił mi tylko część "tokarską" ale w sumie żałuję ,że odrazu z niem sie nie dogadałem żeby zrobił całość ,bo przy tych jego maszynkach to w pół dnia by to machnął a ja sie w domu od rana do wieczora mordowałem z wierceniem wycinaniem i takie tam



Witka.
Czy również można prosić o namiar na tego tokarza ( może być priw )? I czy podejmie się obróbki zaworów ?