Pomysły na samoróbke wydechu [126p]

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam czytam te posty i inne wypowiedzi a interesuje mnie własnej konstrukcji tłumik, te którzy sami stworzyliście bądź przerobiliście z jakiś serii, wupexów i innych wynalazków. Mile widziane rysunki techniczne oraz zdjęcia. Pozdrawiam.
  
 
moze moge ci pomoc bo mam juz 4 tłumik samoróbkę,napisz tylko co potrzebujesz albo czego oczekujesz...wal na gg
  
 
Może dobrym pomysłem było by zrobienie bredy ze strumienicy łuskowej???
  
 
Hello ja zrobiłem swój wydech w nastepujący sposób:
- po otwarciu wydechu zlikwidowałem denko którym zaspawana jest rurka wchodzaca do wydechu, mam el więc wchodzi tylko jedna
- powycinałem tak rurki zeby hałas tłumiła tylko środkowa komora,
- wejście z komory srodkowej na wylotową było tłumione przez kolejne denko którego sie też pozbyłem
- zaspawane nowa bloacha i śmiga

W taki sposób mój wydech napewno ma mniejsze opory przepływu, a i jego praca (dźwięk) całkiem oki. Pozostawiłem jedna komore tłumiąca bo to auto śmiga po cywilnych drogach.
  
 
Ciekawe a jakieś foto
  
 
a może warto zrobić wydech na bazie małej puszki, którego schemat można znaleźć m.in. na fnf site
  
 
no robiono takie wydechy na bazie puszki z malego tlumika poloneza,ale roboty tyle ze rownie dobrze mozna to zrobic na puszce maluchowskiej prowadząc inaczej rury
  
 
a ja słyszałem, ze kiedyś robili z puchy po gaśnicy
  
 
Osiagów poprawić nie poprawiło zbytnio ale widziałem tłumik od mzty .... Rury jak w tłumiku eleganta ...........
Całkowice wolny wydech prosta tuba - efekt breda wymieka - dówd rej tez
  
 
Ja takze mam pusta puszke ta najstarszego typu z dospawana koncowko fi 40 i nie jest w miare przyjemnie
  
 
U mnie narazie jest seria tlumiczek, ale planuje sobie kupic wupexa (mala pucha) i wyrzucic ta siatke z koncowki. Slyszalem juz takie cos i bardzo przyjemnie to chodzi
  
 
Cytat:
a ja słyszałem, ze kiedyś robili z puchy po gaśnicy


i nadal robia. ostatnio mialem okazje cos takiego ogladnac...
  
 
Węglarski przecież jeden z pierwszych tłumików jakie zrobił był własnie z gaśnicy...
  
 
Uzywalem swojego czasu wydechu-samorobki, wykonanej przez Dydka. Jako baza posluzyl wydech seryjny FL (duza puszka, rury wchodza na dwoch koncach). Zostal totalnie wybebeszony i pozbawiony rury wylotowej. Nastepnie przez cala dlugosc wydechu zostala poprowadzona rura fi50, gesto ponawiercana. Rura ta wychodzi przez tylna scianke jako rura wydechowa.

Wydech sprawuje sie bardzo dobrze w sporcie, ale niestety nie uzyskuje aprobaty u obywateli milicjantow Troche brakuje na nim dolu, ale od 3000rpm idzie jak burza i nie muli silnika w gornym zakresie obrotow.

Do cywilnej jazdy, jako wyciszki uzywam zwezki wykonanej z cienkiej blachy stalowej, zwinietej w rurke i mocno splaszczonej z jednego konca. Wewnatrz zwezki znajduja sie 2 druciane zmywaki do garnkow
  
 
Cytat:
U mnie narazie jest seria tlumiczek, ale planuje sobie kupic wupexa (mala pucha) i wyrzucic ta siatke z koncowki. Slyszalem juz takie cos i bardzo przyjemnie to chodzi



ja własnie taki kupiłem i zamierzam zroić to samo - wyrzycić tą siatke w końcówce!jeżdże już jakiś czas na nim ale niewiem czy po wyzuceniu jej poprawi to coś przepływ spalin czy tylko będzie głośniejszy!???
  
 
Ile kosztuje najzwyklejszy seryjny tłumik a ile najtańszy wupex?
  
 
Ja zbudowalem ostatnio typowy przelot: z elx'owego tlumika (takiego jak Rutkusa). Dwie rury schodza sie w jedna jeszcze przed wejsciem do tlumika, w tlumiku usunalem denko, wstawilem kolanko tak ze koncowka wychodzila dolem (jeden minus ze jest troche blisko do gleby). Efekt: do ok. 3000 nie czuc roznicy w porownaniu z tekla, ale na wysokich obrotach jest wyraznie chetniejszy do wspolpracy . Co do efektow dzwiekowych (i wizualnych): jest masakrycznie glosny, sasiedzi juz mnie nie lubia, a i przed policja musze sie bardzo ukrywac. Ale marchewy nagina jak Delta na Barborce .
  
 
tekla od 90- 130 zł a wupex podwójny chyba ze 150-170
miałem kiedys podwójnego wupexa bez niczego 110 db wykazywał panowie policjanci powiedzieli ze jak mnie zobacza jeszce raz z tym tłumikiem to auto na lawete pujdzie
  
 
jak tylko dorwe cyfre to wsadze zdjecie mojego "wydechu od diesel'a" jak to nazwał widynek
wydech jest zrobiony z 3 komorówkiz powiekszonymi dziurami w rurce srodkowej i dwona koncowymi rurami z nierdzewki przechodzacymi przez tylna komore do srodkowej...
jest troche nieszczelny bo mi spawanie srednio wyszlo ale to sie poprawi... ale najważniejsze ze mi sie podoba
  
 
Cytat:
2004-12-22 10:59:47, specWROC pisze:
Ile kosztuje najzwyklejszy seryjny tłumik a ile najtańszy wupex?



Najzwyklejszy seryjny tłumik, to mała pucha - kosztuje ze 20zł. Wupexy są drogie, bo u nas kosztuje 99zł na małej puszce. Moim zdaniem najlepszy wydech do malca to TEKLA u nas 75zł. TEKLA ma przepiękny dźwięk! Zwłaszcza jak silnik "schodzi" z obrotów. A jak przejedziesz na nim już z 1000km i sie dobrze wypali, to jest MIÓÓÓÓÓD! Mój ma już 2lata i teraz dopiero ładnie gada :]