Corolla 5d -informacje!!?? - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
rzecziwwiscie fajna zabawka

no to raczej terra +klima reczna....i w przyszlosc skorzana kierownica..jak da sie taka dokupic....a potem reszta bajerow

moze ktos chce kupic carisme 99' klima ...1pp SEP opony zimowe
bez wypadkowa 1.6
  
 
Cytat:
2004-02-18 14:11:16, jackal pisze:
Jak odpalasz stacyjkę wskaźniki Optitron rozświetlają przepięknie wnętrze. Ja się zakochałem




Nie tylko ty cos pieknego naprawdę super, miodzio.... itp itd
  
 
Cytat:
2004-02-18 14:23:36, marcos pisze:
no to raczej terra +klima reczna....i w przyszlosc skorzana kierownica..jak da sie taka dokupic....a potem reszta bajerow



Obszycie kierownicy nie kosztuje majątku i da się ładnie zrobić. Kilka osób w klubie ma to zrobione, ale w tej chwili nie kojarzę nikogo z Wawy.
  
 
ogolnie toyota w koncu zaczela dbac o wnetrza swoich samochodow....bo kiedys to toyota kojazyla sie z niezawodnoscia ale i szara deska rozdzielcza i kiepskim wyposazeniem....

a teraz wszytsko gra jak trzeba
  
 
Niedługo dołączę do posiadaczy najlepszych samochodów na świecie
zrobiłem już przedpłatę na COROLLĘ WAGON 1,6 Terra stalowy metalik, miałem juz różne auta i tak naprawdę to żaden nie dorównuje Toyocie wykonaniem oraz klimatem panującym wewnatrz auta moja rada kto chce kupić auto niech skorzysta z jazdy próbnej Toyoty i jeżeli jej nie kupi pozostawiam bez komentarza pozdrawiam piotrburza
  
 
Cytat:
2004-02-18 12:57:05, carewicz pisze:
Marcos brawo, lepszego wyboru nie mogłeś dokonać, z jedną jednak uwagą NIE 5D TYLKO SEDAN, kup sobie prawdziwy samochód.


Prawdziwy samochod? Kompakt, sedanem? HAHAHAHA Kompakty powinny byc tylko i wylacznie 3D - czyli takie jakie sie urodzily (sam czasami nazekam na 5 drzwi - niszczy to moje niektore plany). Co do Corollki - do jezdzenia to wystarczy spokojnie 1.4 Terra . Sol ma ta przewage ze jest wiecej bajerow elektronicznych - pozatym niczym sie nie wyroznia
  
 
Zobaczymy El_Chueco czy tak samo będziesz spiewał jak się ożenisz i dzieci nabędziesz. Ciekawe czy będziesz jeździł prawdziwym sedanem (życzę Ci tego), ale na razie jako pomost pomiędzy jakimś "prawdziwym" sedanem by Lexus mam moją piękną Corollkę i uważam ja za najbardziej prawdziwego sedana hej...
Poza tym "prawdziwym" sedanem, trochę trudno byłoby Ci się poruszać po zatłoczonej Warszawie
  
 
Ja Rozumiem ze Crolla z hemoroidami ma wieksza pojemnosc - ale to nie wyglada - Wiem co orzumiesz - bylem bliki kupna Thalii (twarda zawiecha, silnik 1,4 16V ktory mial niezlego kopa, szybki elektryczne radio itp) ale pomysalem sobie ze wole hatch'a. Ale wiesz Gust jest rzecza wzgledna
  
 
No to ja przepraszam El_Chueco, ale Clio to ma dopiero hemoroidy, w postaci Thalii. Mój kolega jest dyr. ds. sprzedaży u Kiljańczyka i to On mi powiedział, że jedynym samochodem jaki mi może sprzedać z czystym sumieniem to Laguna ta przed faceliftingiem (bo mają również komis). Co do Thalii to nawet nie chciało Mu się nic mówić oprócz "NIE" opanowując się przed śmiechem.
Pomijając techniczne walory tego "auta" a raczej ich brak, to faktycznie musiałbym do niej podchodzić z zamkniętymi oczami w obawie przed...zwrotem tresci żołądkowej.
  
 
Korzystając z Off Topicu:

Opel prezentując nową Astrę III zapowiedział brak wersji sedan, ponieważ z ich wyliczeń wynika, że takie nadwozie w klasie aut kompaktowych nie ma racji bytu (czyt. zbyt mało chętnych, żeby opracowywać ten typ nadwozia). Myślę, że producenci np. Corolli sedan i Focusa sedan maja odmienne zdanie Jednak klasa C (aut, nie Mercedesów) zawsze pozostanie domeną hatchbacków.

Nie zapominajcie, ze Polska jest szczególnym rynkiem, u nas przeciętnych rodzin nie stać na auta segmentu D i vanów, a takie są przeznaczone dla rodzin w bogatszej części Europy. Stąd popularnoscią cieszą się u nas IMO paskudztwa pokroju Thalii (małe auto, za to z bagażnikiem).

  
 
A Wracając do topicu - ja bym brał 1.6
Ktoś napisał że nieduza róznica w przyśpieszeniu- 10,4 (czy 6) a 12.
To jest duża różnica, nawet bardzo.
Policyjne mondeo v6 ma chyba 8,5 do 100. czyli 1,5 (zaokraglając) mniej niż toya 1.6. Taki sam skok jest miedzy 1.4 a 1.6
Ja bym zrezygnował z klimy dla wiekszego silnika- klime można dołożyć a silnika nie zabardzo
Szczególnie jeżeli różnica w cenie to tylko 2 tysiące PLN.
Nie daj się ogłupić - aby potem dorobić 14 koni do 1,4 - wydasz na tuning dużo więcej niż 2 tysiaki. ( o ile zechcesz dołożyć)
Taka jest moja opinia.
TMX
  
 
No tak, klimę można dokupić za parę miesięcy, a silnik zmienić/poprawić będzie gorzej.