COROLLA D4D - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cytat:
Gosiek pisze:

dostępne wersje Terra i Luna a ze 110 (116) tylko Sol.




Już się zmieniło! Gdy dowiedziałem się na forum, chyba od Jackala, że wycofują silnik 90kM zadzwoniłem do mojego salonu i proponowali mi już zmianę na 116 kM również Terra. Zobaczcie na stronie Toyoty w w 116 dostepne wersje to Terra i Sol. Tylko chyba dodali kołpaki ozdobne, tak? Hmm
  
 
Toyota od pewnego czasu oferowałą tylko 2 typy 2-litrowych D-4D:

Silnik 90 KM - własnie wychodzi z oferty.

Silnik 110 KM - jesienią 2003 podniesiono mu moc do 116 KM.

Czyli silnik 116 KM nie zastępuje tego 90-konnego, tylko pozostanie jedynym oferowanym do Corolli.
  
 
Cytat:
2004-03-22 12:16:01, jackal pisze:
Toyota od pewnego czasu oferowałą tylko 2 typy 2-litrowych D-4D:

Silnik 90 KM - własnie wychodzi z oferty.

Silnik 110 KM - jesienią 2003 podniesiono mu moc do 116 KM.

Czyli silnik 116 KM nie zastępuje tego 90-konnego, tylko pozostanie jedynym oferowanym do Corolli.



Troche lipa jak tak. Zbyt duza roznica w cenie miedzy benzyna a dieslem.
Ale przynajmniej bedzie lepszy silnik dostepny w sedanie i kombi, bo az dziwne ze nie bylo takiej opcji

Dziwnie Toyota robi w temacie diesli. Jakos nie zachecajaco. NIe rozumiem ich polityki. Konkurecja nawet oferuje automaty w dieslu, czemu nie Toyota. A potrafia je zrobic, sam widzialem w NZ Camry TD na automacie, nie mowiac o land Criuserach i Hiluxach.
  
 
W Japonii 9 na 10 aut sprzedawane jest z automatem, więc Toyota mając prawie 43% rynku japońskiego potrafi wszystko. Inna sprawa to sprzedaż w Europie, a w Polsce w szczególności.

Powtarzam do znudzenia. Toyota nie oferuje na rynku europejskim dobrych silników diesla! Dobre silniki diesla produkuje BMW.
  
 
Skoro już narzekam na diesle Toyoty, pozwólcie że na poparcie moich słów, porównam je z konkurencją, o kórej pisałem wcześniej.

BMW pokazało oficjalnie nowy samochód serii BMW 1

Oprócz jednostek benzynowych 1.6 115 KM i 2.0 150 KM, oferowane są 2 silniki diesla: 118d i 120d. Model 118d dysponuje mocą 122 KM, przyspiesza od 0-100 km/h w 10 sekund i osiąga prędkość maksymalną 200 km/h. W przypadku mocniejszej odmiany 120d wartości te prezentują się odpowiednio: 163 KM, 7,9 sekundy i 220 km/h.

Jeżeli Toyota zrobi porównywalne silniki diesla, to ja przestanę się interesować BMW

T U jest więcej zdjęć, a T U lepszy opis.
  
 
Dobra zmieniam na BMW ...
  
 
Cytat:
2004-03-23 09:37:30, jackal pisze:
Dobre silniki diesla produkuje BMW.



bmw R6 diesel jest po prostu bezkonkurencyjny (wśród diesli) - charakterystyka pracy i dźwięk jak z rasowej benzyny a spalanie jak w dieslu

miałem przyjemność jeździć nową 5 z takim silnikiem i po prostu powalił mnie na kolana

jednak przy cenie > 300k pln, to nawet lexus jest przy nim rozsądną propozycją
  
 
Bigman
Cena ceną, ale BMW 1 będzie w zasięgu cenowym większej grupy klientów. Jeżeli będzie kosztował porównywalnie do konkurentó w klasie C (Audi A3, Alfa 147) to nie będzie źle. Co innego, to diesle któe są cholernie drogie.
  
 
Tak własnie sobie szukam informacji a propos mojego D4D i trafiłem na parę interesujących postów w Klubie Corolli więc zainteresowanych odsyłam również do tamtejszej wyszukiwarki

Pozdrawiam ...