Opony Yokohama

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam
Mam do kupienia takie opony do swojego Fiata 125p. Są to opony Yokohama ( niestety nie znam oznaczenia ) o profilu 50. Opona ma charakterystyczny bieżnik bo 3/4 jest to normalny bieżnik natomiast 1/4 to łysa guma z okrągłymi dziurkami. Może ktoś z was spotkał sie z takim bieżnikiem ? Szukałem tej opony w sieci ale nie znalazłem.
I najwazniejsze co myslicie i czy polecacie lub nie takie opony do 125p ? Chciałem takie opony założyc na przód ponieważ te o profilu 70 strasznie się skladają.


PS Goorek są 185/60 2 sztuki. Tylko jedna jest łatana...
  
 
jesli cena jest ok to zakładaj,do kanta na lato taka guma na przód to fajna sprawa.takie jest moje zdanie...
  
 
Cytat:
2004-03-16 13:23:54, Poochaty pisze:
jesli cena jest ok to zakładaj,do kanta na lato taka guma na przód to fajna sprawa.takie jest moje zdanie...



cena 120zł za sztukę . Czyli w cenie nówki o normalnym profilu.
  
 
u nas w Rzeszowie były ladniutkie Bridgestoney 205/50/13...4 sztuki...prawie nowe!!..wiec kupiłem za 80pln sztuke;]
..oczywiscie do 128;]

pozdr
  
 
a ja słyszałem opinie że yokohama są dość śliskie -zwłaszcza na mokrym,ale niewiem czy to ten sam model oponki. ja natomiast berdzo sobie chwaliłem dębice presto 185/60 potem na michelinach jeździłem i trzymały gorzej.ale to zależy od modelu i oczekiwań,oraz stylu jazdy. a 120 zł (jeśli to uzywki) to chyba rzadna okazja
na ebaymotors mozna kupić fele (alu) z oponami za około 100euro
tylko jeszcze transport
  
 
no dokladnie,myslalem ze cena jakas okazyjna...
  
 
Opony o podobnym profilu kosztują:
Fulda CARAT ASSURO - 175/50R13 72 H
350 zł

Dunlop SP SPORT 2000 - 175/50R13 72 V
411 zł 23% 316 zł

Bridgestone RE720 - 175/50R13 72 V
427 zł

Pirelli P5000 Drago - 175/50R13 72 V
381 zł

Continental ContiSportContact - 175/50R13 72 V FR
528 zł

A w tych Yokohmach bieżnika jest naprawdę sporo. Dlatego się zastanawiam. Wiem że za 120zł można mieć dobrą gumę, ale jest to pełny profil
  
 

moze to ci w jakis sposob pomoze. tam jest mnostwo opisanych opon.oponki
  
 
mowisz o urzywce a podajesz ceny nowych.
troche nie tak.
a na nowa masz jeszcze gwarancje

jedz do gumiarzy i zobacz po ile sa opony o tych wymiarach i wtedy bedziesz mial porownanie.
i popytaj u nich o te opony bo to wkoncu 480zl

mi przed zima powiedziali za 195/65/R15 pirelli asimetrica M+S w b.dobrym stanie 120zl/szt

dobry punkt jest jak jedziesz od tandety >>>> mateczny. za tandeta sa wiadukty kolejowe a potem skrzyzowanie.to jest pomiedzy wiaduktami a skrzyzowaniem po prawej stronie.

u nich nawet na bierznikowane jest gwarancja chyba 2 lata.
  
 
Podobne rozmiary (używane) można rzeczywiście kupić taniej, ale jakbym miał kasę to bym sobie kupił Yokohamy Dażę tą firmę dużym sentymentem odkąd kilka lat temu zobaczyłem Forda Capri na oponkach Yokohamy 350 (350 to była chyba szerokość )
  
 
Ja własnie sprawiłem sobie oponki Yokohamy 155/65 R13.. i uwazam ze to ZAJEBISTA firma.. innych opon w życiu juz chyba nie kupie...(znaczy innej firmy)
  
 
Koniu, te yoko to dobre gumy na suchy asfalt wrecz super ale dobrze rozumiem ze chcesz dac do kanta 17550x13....???? bedziesz mial kolo tej samej srednicy co seryjne w bisie.... nie za male kolka do tego jeszcze przelozenie po Bublu i bedziesz palil gume na 4 biegu a v max bedzie jak w furmance profil 50 do kanta owszem ale na felgach 15 cali...ostatecznie 14...
  
 
Jak zakłada z przodu, to raczej wiekszego wpływu na V-max mieć nie będzie.
Pozdrawiam
ps.V-max na przekładni 5,37 i oponach 195/45R13,6000 obr./min-135, 8000obr./min-155
  
 
no i tu sie zgodze z bartem ze jak profil 50 to albo R 14 lub R 15 albo szersza opona (co najmniej 195)

a koniu a te dwie co piszesz to te same co twoje i za taka sama cene???
  
 
Cytat:
2004-03-16 18:49:51, Mruk pisze:
Jak zakłada z przodu, to raczej wiekszego wpływu na V-max mieć nie będzie.
Pozdrawiam
ps.V-max na przekładni 5,37 i oponach 195/45R13,6000 obr./min-135, 8000obr./min-155



E, to nie tak źle, na rowerze nie wyprzedzę
  
 
Witam!
Krzemowy,wyprzedzić to może i nie,ale jak się wk... to możesz dogonić....
Pozdrawiam
  
 
Świetnie będzie kanciara wyglądać na 4 sztukach jakichś 175/50R13 jak Matchbox. DLA MNIE EKSTRA. Nic tylko zakładać.
  
 
Cytat:
2004-03-17 20:30:19, Mruk pisze:
Witam!
Krzemowy,wyprzedzić to może i nie,ale jak się wk... to możesz dogonić....
Pozdrawiam



Nie no, aż tak szybko na rowerze nie popylałem Jedynie prawie 90 Ale i tak było fajnie, przekroczyłem prędkość dozwoloną o 40(na Słowacji w zabudowanym jest 50), jakieś auto chciało mnie wyprzedzić ale nie nadążało na zakrętach Biedne moje Micheliny, jeden kilka tygodni później wystrzelił
  
 
bylem dzis pytac o opony dla siebie, oczywiscie nic nowego sie nie dowiedzialem. za to "twoje" yokohamy koniu, juz poszly wiec nie ma sie nad czym zastanawaic;)
dzis zobacze jeszcze sklady kolo tandety i kolo matecznego.
  
 
Szkoda cholera tych Yokoham.


[ wiadomość edytowana przez: moch dnia 2004-03-18 11:01:16 ]