Czy idzie naprawic opone niski profil??

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
witam.mam pytanie ,czy idzie skleisc dziure z boku opony dziura powstała poprzez rozciecie nozem,nie wiecie czy takie cos naprawiaja??
  
 
naprawiaja coś takiego ale to nigdy juz nie jest to co nowa opona
  
 
Moja siostra cioteczna kiedys mnie poprosila zebym zawiozl jej oponke rocieta na boku do wylkanizacji. Byla to niskoprofilowka. Zakleili ale bylo widac ze bylo to klejone wygladalo poprostu szpetnie. Ale dobrze ze oponka ma dwa boki zalozyli do srodka klejenie i nic nie bylo widac.
  
 
ja przeciaołem pirelke 165/13/55 i niestety plecionka została naruszona i kolesie z wulkanizacji powiedzilei ze szkoad roboty...i tak jebnie na pierwszym zakręcie....więc nie polecam klejenia ale jak plecionka jest oka to spoczko.kazdy zakład to zrobi.
  
 
ja przeciaołem pirelke 165/13/55 i niestety plecionka została naruszona i kolesie z wulkanizacji powiedzilei ze szkoad roboty...i tak jebnie na pierwszym zakręcie....więc nie polecam klejenia ale jak plecionka jest oka to spoczko.kazdy zakład to zrobi.
  
 
Ja robiłem 2 lata w wulkanizacji i nigdy nie robiliśmy bocznych przecieć , bo jesli jest mała dziórka z boku to ok ale jak jest rozciecie wieciej niz 1cm to sie nie opłaca robic poniewaz prędzej czy pózniej wystrzeli
  
 
jak sie dobrze zrobi to teoretycznie! nie wyszczeli ale:
-trzeba zalozyc detke (do bezdentkowej.)
-miejsce latania oszlifowac
-trzeba to "zszyc" porzadnym nylonowym sznurkiem.
-nalezalo by latke "zazbroic" tzn. np tkanina kewlarowa lub czyms podobnym.tyle ze powyciagac co 2 nitke zeby zrobila sie siateczka.
-wygrzewac duzo dluzej niz zwyklom latke.

nie zalozyl bym takie opony na przednie kolo.
bo zawsze istnieje ryzyko wystrzalu.
  
 
byłem w wulkanizacji i powiedzieli ze nie ma szans robic bo opona moze wyszczelic za duze sa dziury.Jednym słowem 4 sztuki opon pirelli 175/50 r13 z bierznikiem 6 mm nadaja sie na smietnik
  
 
UUU to szkoda takich ładnych oponek. Napewno jesteś nieżle wku....ny ja bym był. Samo się stało czy jakiś h.j coś tam majstrował??
Pozdro Sobot
  
 
Cytat:
2004-03-22 17:11:34, SpSport pisze:
byłem w wulkanizacji i powiedzieli ze nie ma szans robic bo opona moze wyszczelic za duze sa dziury.Jednym słowem 4 sztuki opon pirelli 175/50 r13 z bierznikiem 6 mm nadaja sie na smietnik


Do normalnej eksploatacji taka oponka sie nie nadaje, szczególnie przy prędkościach przekraczających 60kph. Jednak można ją zakleić i z powodzeniem wykorzystywać do szaleństw na placu (jesli mocy dosyć ), może nawet wypalanka małego (na bączkach może sobie wystrzelić) lub próby sprawnościowe typu KJS czy inne gdzie autko nie jest zbytnio rozpędzane (I-II bieg). Na pewno bym takiej opony nie wykorzystał do normalnej jazdy gdyż jak już wspomniał kolega wcześniej takich przecięć sie nie naprawia, ale też zdecydowanie bym jej nie wyrzucił.
  
 
Jak kupowałem opony to się okazało że jedna jest rozcięta nożem i to dość szeroko(ok. 1 cm) ale sprzedający na własny koszt dał to kleić i gumiarz tak to zrobił że za bardzo znać nie było Jeżdżę ponad rok i jest OK, tyle że to 135/70 R13.
  
 
Tak jak piszą inni, wszystko zalezy od wielkosci uszkodzenia. Ja dawałem do naprawy swoją 165/55 R13 uszkodzoną własnie na boku. Dziura była minimalna, nie było jej widać i do tej pory opona jest ok.
  
 
Nie lepiej kupic jakies dwie uzywki ?? zeby byl ten sam bieznik na osi?? niz kombinowac z lataniem opony? pozdroowka Mariusz
  
 
Na wulkanizacjach z regoly naprawiaja rozciecia do 1 centymetra ale taka przyjemnosc kosztuje okolo 50 zlotych wiec chyba nie warto chyba ze masz nowki sztuki
  
 
jakbyscie słyszeli ze ktos ma opony 175/50 r 13 na sprzedaz dajcie znac, bo jak narazie jezdze na zimowkach.a opony jakich chuj mi pocioł bo chciał je zakoscic bo posciagane miałem kołpaczki z felg ale ze miałem sruby zabezpieczające i nie mogł sciagnąć to pocioł i mam strate(((((((
  
 
Mozna taka dziure u wulkanizatora zakleic jesli jest mala ale niepolecam tego robic bo jaK napompujesz kolo to cxi sie na oponie bula zrobi i moze ci ja w tym miejscu rozerwac poodczas jazdy
  
 
Lesioo0 wierz mi, ja naprawde nic do Ciebie nie mam, ale skoro wszystko w tym temacie zostalo juz powiedziane, to po co odkopujesz temat, w ktorym ostatni post zostal napisany 3 lata temu???
  
 
chłopcze, ty się naprawdę prosisz o bana.
nie odgrzewaj starych tematów i zwróc uwagę, że NIE MA licznika postów.
  
 
o k...a chyba mamy mistrza


[ wiadomość edytowana przez: bimber1 dnia 2007-03-14 11:54:59 ]
[ powód edycji: Lesio jest mistrzem ale i tak nie przeklinamy :P :P ]