Chromowanie

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Chcialbym oddac do chromowania pare elementow od maluszka i niewiem gdzie sie zwrocic. Teraz tak mi cos przyszlo do glowy zeby sobie urozmaicic wyglad mojego boba.
Pierwsze co to zwracam sie do was o porady!!!
Jesli sie orientujecie gdzie mozna poddac moje elementy chromowaniu i ile mniej wiecej to kosztuje? to napiszcie!!!
  
 
polecam wyszukiwarke;]


..a jesli tam nic nie znajdziesz to polecam Instal Rzeszów;]
  
 
internet piekna rzecz:

1
2
3

tego jest pewnie wiecej poszukaj
  
 
wlasnie powysylalem pare @@ do firm i bede czekal na odpowiedz!!!!
A moze ktos z Was oddawal cos do chromowania??Jezeli tak to napiszcie mi jakieo rzędu byly koszty??
  
 
Kumpel dał wycieraczki - co prawda do niklowania ale efekt fajowy. Nic za to nie zapłacił - przysługa za przysługe . Dowiem sie niedługo jaki jest u niego koszt takiej operacji bo sam bede pare rzeczy nabłyszczał. Ciekawe czy da rade z korpusem alternatora, bo pokrywy zaworowe to raczej bez problemu .
  
 
nio co jest ludziska nikt z was nie dawal nic nigdy do chromowania??
  
 
Znajomy remontuje stare motocykle i ostatnio zawozilem z nim czesci do zakladu gdzie chromuja elementy, mial tego b. duzo ponad 60% motocykla, (ok 100 kg) facet powiedzial ze dopiero jak zrobi to to wyceni( ale kumpel robil to juz kiedys i mowil ze wyjdzie go to ok. 300 zl, ale jest maly problem ze musial miec wszystko sam przygotowane!!! jak zobaczylem jak mial wypolerowane np. rury wydechowe to wymieklem!!! staty chrom zdarty do golej blachy i szczelona polerka ze wygladalo to jak chrom (tyle tylko ze rdzewieje). Kumpel mowil ze jezeli by tego sam nie przygotowal to nie wie czy by sie zmiescil w 1000 zl( w krakowie jest kilka takich zakladow. No ale krakow cie nie interesuje)

Pozdrawiam
Bajpass
  
 
ja pytałem kiedyś o chromowanie dekla zaworów. cena (jeśli sam przygotuję) - w jednym zakładzie 30-40 zł (ale termin 2 miechy), w drugim (znalazłem przez www) - 50 zł...
  
 
@Bajpass

a mnie Kraków interesuje... gdzie znajduje się te kilka zakładów ??
  
 
ja za pochromowanie korka wlewu paliwa na ul. wroclawskiej{kolo toyoty} 5 lat temu dalem 10 zeta{ co ciekawe korek jest ze ZnAlu ktorego teraz nikt nie chce chromowac a pare lat temu nie bylo jakos problemu }, a w tym samym zakladzie pochromowanie 64 srubek imbusowych potrzebnych przy renowacji felg PLS H ockenheim dalem 30 zeta.... tak ze ceny sa umowne zawsze, poza tym zauwazylem ze chromiarzom sie detalu poprostu nie chce robic i albo mowia ze "sie nie da" ze "wanna zamala" itp.... tez szukam kogos ze znajomosciami u chromiarzy bo denerwuje mnie ciagle chodzenie i proszenie zeby mi laskawie podzwolili dac im zarobic....
  
 
Słyshałem że można gdzieś kupić taki chrom ,podobno jest on w podobnych butlach jak gasnice.
Niezły efekt daje też malowanie farba z dodatkiem chromu np: Montana hard-core. Jak dobrze oczyści sie powierzcznie to nawet ładnie się ścieci ,tylko trzeba położyć podkład ,ze 3 warstwy farby i na koniec jakiś bezbarwny ochronny lakier i jest Kozak .
Ta farba nawet na ścianacch wygląda jak chrom a przy więkshej powierzchni widać odbicie .
Zem sie rospisal .
P.S.
Nie chce tworzyc nowego tematu wiec skorzystam z tego.Bede niedlugo spawal podloge w swoim bolidzie i mam pytanie w jakiej grubosci blachy mam sie zaopatrzyc i czy wystarczy to potem zabezpieczyc BITEXEM czy czyms innym jeshcze zakonserwowac.

Pozdrowiska dla wshystkich fiatmaniakow


[ wiadomość edytowana przez: Gabber dnia 2004-03-26 14:22:14 ]
  
 
Gabber... ja u siebie tyz musze BITEXem wywalic podloge, slyszalem ze na goła blache jeszcze dobra jest MINIA potem ze 3 warstwy bitexu i Good!! na jakis czas spokoj !!!!!


A co do CHROMU w sprayu to LIPA bo on az tak sie nie swieci jest srebrny!! Ojciec u siebie w PEUGEOCIE swiatla malowal tym od wew. bo mu srebro schodzilo i QPA wyszla zero polysku!!

Pozdrawiam !!
  
 
Cytat:
Niezły efekt daje też malowanie farba z dodatkiem chromu np: Montana hard-core. Jak dobrze oczyści sie powierzcznie to nawet ładnie się ścieci ,tylko trzeba położyć podkład ,ze 3 warstwy farby i na koniec jakiś bezbarwny ochronny lakier i jest Kozak .



eee....juz to przerabialem i niestety te spraye to lipton((
sa sliczne to fakt,ale tylko do pierwszego deszczu...
polysk schodzi z nich,bo to farba do malowania swiecidelek choinkowych
Jezeli pokryjesz to bezbarwnym lakierem, to "chrom'gryzie sie z bezbarwnym i robi sie z tego po prostu "srebrny"....
szukam niedrogiego zakaldu,coby mi pochromowal felgi.....Zna ktos cos takiego?????
  
 
Cytat:
2004-03-26 17:52:18, el_comendanto pisze:
Cytat:
Niezły efekt daje też malowanie farba z dodatkiem chromu np: Montana hard-core. Jak dobrze oczyści sie powierzcznie to nawet ładnie się ścieci ,tylko trzeba położyć podkład ,ze 3 warstwy farby i na koniec jakiś bezbarwny ochronny lakier i jest Kozak .



eee....juz to przerabialem i niestety te spraye to lipton((
sa sliczne to fakt,ale tylko do pierwszego deszczu...
polysk schodzi z nich,bo to farba do malowania swiecidelek choinkowych
Jezeli pokryjesz to bezbarwnym lakierem, to "chrom'gryzie sie z bezbarwnym i robi sie z tego po prostu "srebrny"....
szukam niedrogiego zakaldu,coby mi pochromowal felgi.....Zna ktos cos takiego?????

Teraz ponoc lepszym rozwiaaniem jest polerowanie felg na polysk. Ponoc starcza na dluzszy czas a efekt jest tez super.
  
 
polerowac felgi tesz mozna:] ja u siebie polerowalem same ranty i efekt jest zaj,,,, tylko ze pracy bylo dosc duzo wlozone...ale warto bylo. jednak nie moge sobie wyobrazic polerowania calych felg typu szprychy.... przecierz to by bylo hardcore...

a co do tych zakladow w KRK co chromuja to chetnie poznam adresy:]
  
 
Cytat:
2004-03-26 18:41:10, PG pisze:
polerowac felgi tesz mozna:] ja u siebie polerowalem same ranty i efekt jest zaj,,,, tylko ze pracy bylo dosc duzo wlozone (...)


Eeee tam, ranty to pikuś - same się robią. Ja założyłem kiedyś fele na podniesiony tył, IV bieg na wolnych obrotach i tylko papierki coraz drobniejsze przykładać . Z piastą felgi to już faktycznie problem, ale jak ktoś bardzo chce...
  
 
sluchajcie a mam wogole takie pyatnko!!!
Orientujecie sie jak oni nakladaja chrom na jakies blachy??Jak ja chce na kierownicy od boba zrobic to da sie cos takiego wyćwiczyć??Oni to jakos moczą tą blache w czymś tam czy jak to jest??
  
 
tak, wkładają gadżety do wanny
  
 
W Polsce Jest mało firm które chromują felgi i większe częsci. Kiedyś znalazłemjedną bo szukałem wycen - za wychromowanie "czystej" felgi krzyczą sobei 300 zł - pisze czystej bo już musi być przygotowana czyli wypiaskowana i wyczyszczona.

Ja z kumplem wychormowalibyśmy jedną za 150-200 zł

Co wy na to?
  
 
Można poprosić o adresy jakichś firm w Krakowie które zajmują sie chromowaniem ?? Potrzebuje pochromować elementy w skuterze. I jeszcze jakieś ewentualne ceny Pozdrawiam i z góry dzięki