126 zmniejszyć spalanie

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam mam pytanko jak skutecznie zmiejszyć spalanie malucha z 6 litrów chociaż 1,5 litra żeby mniej brał , odparownik podstawka pod gaźnik coś to daje wiem lol już przerabiane z 1000 razy ,
może jakiś inny sposób ale niechce zabardzo stracić i tak już na bardzo słabej dynamice , mniejsza dysza może ? prosze o pomoc i dzięki za wypociny
  
 
Hmmm nie lubie go ale udezyłbym do chojnackiego .....
od lat miał najlepsze wyniki w tej dziedzinie ....... Ale jest jedno ale zwróci sie to przy minimum 15 - 20 tys kilometrów ....
ostani oczytałem o modyfikacji na bazie gtza i facet na jednym baku robił po 350 - 400 kilometrów paliło mu to 3,8 - 4,5 litra
  
 
jezuuu chlopie z 6 litrów, ja to marze żeby mój malec palił 6 litrów teraz pali ok. 10l
  
 
ja mam serje nic kompletenie niebyło robione w silniku w celu zwiększenia mocy i pali tyle ile serja ale zalałem dzisiaj za 50 zł marne 13 literków i mam tego dość hyba że bym się bawił z toulenem tylko po jakim czasie zamęcze silnik robiąc sobie mieszanke 1/5
  
 
Cytat:
2004-04-01 19:49:48, mury pisze:
jezuuu chlopie z 6 litrów, ja to marze żeby mój malec palił 6 litrów teraz pali ok. 10l



O qrde MURY... wspulczuje !! a ja myslałem ze moja ZOSKA jak pali 10l to jest duzo!!

POZDRAWIAM
  
 
Jezeli chcesz zaoszczedzic to przerob na gaz!!!
A teraz powaznie,wiesz co moj bobek pali tak 6.5 ; 7.0 i wydaje mi sie ze jak bys chcial zmniejszyc u swojego bobka z 6.0 na 4.0l to poprostu ten malec nie bedzie chodzil tak jak powinien.
A tak na marginesie to nie wieze zabardzo ze maluszek moze palic 4.0l/100km Dla mnie to jest niemozliwe,chyba ze koles jezdzi 40 na 4 biegu non stop!!!!
  
 
Cytat:
2004-04-01 21:04:23, Medzer pisze:
...chyba ze koles jezdzi 40 na 4 biegu non stop!!!!



W ten sposoob byś silnik zatarł

A co powiesz na to, że mooj malec miał kiedyś troobne dni i potrafił mi 15l/100km schlać?
  
 
Co do dyszy to wkrecilem kiedys 105 (z braku kasy wiadomo ), ale po dwoch dniach zmienilem na seryjna.... na zimnym silniku nie dalo sie pod gorke podjechac a oszczedzilem moze 0,5l na 100km. Na pewno duzo do powiedzenia ma sprawne podwozie czyli zbieznosc, lozyska itp. I trzeba sie wolno rozpedzac a to trudna sprawa jest
  
 
Cytat:
2004-04-01 21:04:23, Medzer pisze:
Jezeli chcesz zaoszczedzic to przerob na gaz!!!
A teraz powaznie,wiesz co moj bobek pali tak 6.5 ; 7.0 i wydaje mi sie ze jak bys chcial zmniejszyc u swojego bobka z 6.0 na 4.0l to poprostu ten malec nie bedzie chodzil tak jak powinien.
A tak na marginesie to nie wieze zabardzo ze maluszek moze palic 4.0l/100km Dla mnie to jest niemozliwe,chyba ze koles jezdzi 40 na 4 biegu non stop!!!!



Mój na trasie przy prędkości 90 km/h pali 4,7 litra/100 km. Wprawdzie to nie 4.0, ale i tak całkiem przyzwoicie. A zresztą nawet jak cisnę nim daleko poza zieloną skalą na obrotku to i tak więcej niż 5.1 / 100 km nie weźmie.

Jedyne czego nie mogę zrozumieć to spalanie w mieście. Nawet jeśli jeżdżę tempem ślimaka to i tak 7 litrów/100 km to tak na dzień dobry. A jak jeżdżę z prędkością taką jak inne maluchy to potrafi i pod 9/100 podejść Boję się pomyśleć ile spaliłby jakbym chciał troszkę dynamiczniej pojeździć.

Nie rozumiem czemu jest taka aż tak straszna różnica w spalaniu na mieście a na trasie.
  
 
ja tam nie wiem ile moj malec pali na trasie bo przewaznie jezdze po miescie a w dalsza trase to sie nie wybieralem.Ja tam nie nazekam ze mi duzo pali,mysle ze 6.5l albo 7.0 w miescie to calkiem dobrze,normalnie!!!

Cytat:
2004-04-01 21:58:59, Sajmon pisze:
W ten sposoob byś silnik zatarł


Jasne!!!Dobrze ze mi powiedziales bo bym nie wiedzial,hahaha!!!! Przeciez to byl zart!!!
  
 
wiec tak silnik po remoncie super sprawny walek o calkowitych czasach otwieran 274/274 glowica 2 mm podstawka podnoszaca gaznicor dysza 120 zaplon 12 wolniejszy tlumniczek dyfer od bisa super zadki olej w silniku i skrzyni super lozyska super geometria syper hamulce kola 135 nie wiecejnie przekraczac 70kmh haha narka
  
 
Chłopie! Takie spalanie to dla mnie byłby dar niebios!!
Mój pali ok 8 z czymś przy umiarkowanej jezdzie, a jak w dupe dostanie to i powyzej 10 wchodzi
  
 
Hmmm max spalanie to dochodziło do 13 na 100 .
Całkowicie rozregulowany silnik wolne obroty rzedu 3 tys ...
Tak wygladało jak kupiłem wrrrrr
Ale nie przejmuje sie tym. Mam inny


Polecam wyregulowac dobrze - srawdzic łozyska hamulce itp ......
  
 
Najprostszy sposob aby zredukowac spalanie to poprostu mniej go cisnac i tyle u mnie roznica wynosila 4 litry, jak jezdzilem ostro to palil 10 jak delikatnie to 6 poprostu maluch ma taka urode, albo wybierasz jazde wolna ale ekonomiczna (model emerycki) albo wersje przerobiona (rajdowa) i nie liczysz sie ze spalaniem. Zostaw go tak jak jest tzn nie przerabiaj, bo jak przerobisz to sie juz wogole nie bedzie dalo jezdzic. Wyreguloj wszystko na cacy, ustaw zbierznosc, wywal zbedne rzeczy z samochodu i bedzie dobrze(kumpel wozil 2 krawezniki przez rok w bagazniku bo mu przod uciekal i dziwil sie ze mu duzo pali).

P.S. Hmmm ) polowa wypowiedzi jest nie natemat) tzn dotycza przekomarzania sie) a nie odpowiedzi na zadane pytanie) ale to szczegolP

Pozdrawiam
Bajpass
  
 
Cytat:
A tak na marginesie to nie wieze zabardzo ze maluszek moze palic 4.0l/100km Dla mnie to jest niemozliwe,chyba ze koles jezdzi 40 na 4 biegu non stop!!!!



uwierz mi jest to mozliwe,co prawda ja sam mam problemy ze spalaniem (pewnie noga za ciezka) ale spalanie w malcu kumpla jest naprawde malutkie - i wcale nie smiga 40 na 4, na trasie normalnie 90 trzyma i spala mu niewiele powyzej 4 literkow
  
 
polecam przerobic gaznik mi spalanie o1.5litra spadlo ale kazdy silnik jes inny pokompinuj z rozpylaczem dysza powietrza rurka emulsyjna zaplonowi tez nalezaloby sie przyjzec a dokladna regulacja to podsttawa powodzenia
  
 
Wystarczy wałek przyspieszyć o 1 ząb na dużej zębatce i serio widać efekty-ale pogarsza sie dynamika ;/
  
 
Cytat:
(kumpel wozil 2 krawezniki przez rok w bagazniku bo mu przod uciekal i dziwil sie ze mu duzo pali).


Oł maj gad, tego już nie wytrzymam
  
 
Cytat:
2004-04-01 22:11:19, Slinger pisze:
Mój na trasie przy prędkości 90 km/h pali 4,7 litra/100 km. Wprawdzie to nie 4.0, ale i tak całkiem przyzwoicie. A zresztą nawet jak cisnę nim daleko poza zieloną skalą na obrotku to i tak więcej niż 5.1 / 100 km nie weźmie. Jedyne czego nie mogę zrozumieć to spalanie w mieście. Nawet jeśli jeżdżę tempem ślimaka to i tak 7 litrów/100 km to tak na dzień dobry. A jak jeżdżę z prędkością taką jak inne maluchy to potrafi i pod 9/100 podejść Boję się pomyśleć ile spaliłby jakbym chciał troszkę dynamiczniej pojeździć. Nie rozumiem czemu jest taka aż tak straszna różnica w spalaniu na mieście a na trasie.



Ja mam IDENTYCZNE spalanie. To samo. W trasie przy v ponizej 90kmh schodzi do 4,7l. Jak czasem wcisnę więcej to tak 5 do 5,5l.
Natomiast miasto to koszmar. Przy takiej normalnej jeździe dochodzi nawet do 7,5l. Jak cisnę to ponad 8.

Chyba już taka uroda maluchów.... Poprostu nie można go wkręcać na wysokie obroty i delikatnie przyspieszać z niskich. Inaczej chla...
  
 
Cytat:
(kumpel wozil 2 krawezniki przez rok w bagazniku bo mu przod uciekal i dziwil sie ze mu duzo pali).


ja znam lakiernika (cwaniak ale partaczy ) który po wymianie resora naładował piachu w miejsce na kolo zapasowe i to tak na równo z poziomem reszty bagażnika, bo "za wysoko stał a tak się uleży i będzie git"