[126] Hamulce

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cze mam pytanie. Gdy trochę pojeżdżę i rozgrzeją się hamulce to piszczą. Czy to najwyższy czas je już zmienić, ale sprawdzałem je i nie są starte. Nawet jak jade prosto i nie hamują to też piszczą i jak skręcam w prawo. Po przeyjechaniu dziś ze szkoły gdy dotkłem koła było z********e gorące. Co mam zrobić??
Dodam że niedawno hamulce były odpowietrzone i wlany był nowy płyn hamulcowy.

[ wiadomość edytowana przez: schwepes dnia 2004-04-01 22:49:47 ]
  
 
Czesc!! Nie znam sie zabardzo na hamulcach ale moze te sprzynki co sciagaja sa juz do bani na szczekach i nie odbijaja. Jest takze mozliwosc jajowatych bebnow!!! Niewiem ale stara sie metoda prob i bledow wydedukowac. Moze szczeki maja taka badziewiata okladzine na sobie ze zachodzi takie zjawisko. Niechce sie madrzyc ale z tego co mi kiedys ojciec powiedzial ze mozna tez w ten sposob przegrzac lozysk Niech sie wypowiedza inno na ten temat!!!!Zycze szybkiego uporania sie z usterka!!!
  
 
Bębny nie sądzę są nowe i fabryczne, a sprężyny niedanwo wymieniałem czyżby się tak szybko zużyły???
  
 
Jak na moje to:
albo sprężynki do wymiany (rozciągnięcia, ściśnięcia)
cylinderek(i) mogą nie odbijć (można wstrzyknąć troszkę oleju pod gumę
lub wina bębnów (pilnikiem spiłuj ranty na bębnach)
Pozdro Sobot
  
 
jezeli grzeja ci sie piasty kol to mozliwe ze masz za mocno dokrecone lozyska lub szczeki nie odbijaja a skoro mowisz z emasz prawie wszystko nowe to wez to rozbierz wyczysc przetzyj okladziny papierem sciernym narazie
  
 
Mozliwe ze wlasnie okladziny sie przegrzaly i stracily swoje wlasciwosci - z tego powodu piszcza. Natomiast kola moga sie grzac jezeli szczeki nie odbijaja, tzn zuzyte lub zle zalozone te sprezyny ktore je sciagaja (o ile dobrze pamietam tawrdsza na gore a ta slabsza na dol) lub za mocno dokrecone lozyska.

Pozdrawiam
Bajpass
  
 
na dol twardsza na gore mieksza polecam serdecznie sprezyny od stozka sa mieksze i nie trzeba sie tak silowac z pedalem ja zalozylem sobie takie przed wczoraj i jest git a jezeli szczeki sie zeszklily to je przejedz papierm sciernym i beda jak nowe
  
 
istnieje również możliwość że wypadły takie zawleczki które utrzymują szczęki w pionie . kiedy wypadają szczęka traci osiowość względem bębna i zaczyna obcierać......
  
 
A jaki papier ścierny mam uzyc jakie uzizrnienie najlepsze??
  
 
80-120
  
 
z trakcja auta jest wszystko ok?? nie ma za duzych oporow?
  
 
Jakich oporów? Mam nowe wachacze, amorki tuleje, bębny, no i ustawioną zbierzność
  
 
Mam pytanie: czy można mieszać płyny hamulcowe np. rózne firmy?
  
 
mozna, tylko po co?
tylko musza byc tej samej wartosci np dot3 dot4 nie mozna ich mieszac.