Sport wałek do malca ..... Czyli dylemat [126]

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Co sadzicie o kupieniu uzywanego wałka ....
Jest ciekawa oferta wałka 385 za 150 zł - podobno mały kat i wogóle ale boje sie troche tak w ciemno .....
Jak wy uważacie ? Zbierac na nowy czy szukac ?? A może ktos z was ma 385 lub 555 .....
Skończyłem z wizualem auta z zewnatrz teraz w srodku troche roboty i silnik mnie czeka .....
Jakbym miał kase to pewnie brałbym nówke 555 ale kwota 350 zł mnie przeraża .....
  
 
ja nie decydowal bym sie na kupno uzywanego walka poniewaz jest to jeden z podstawowych elementow wplywajacych na dynamike silnika a zuzycie krzywki np. o 0.1 wplywa znaczaco na calkowite katy otwoierania zaworw a do tego dochodza czopy walka i przylgnia wspolpracujaca z pompa olejowa wiec jak widac jest to duzy dylemat izalecal bym kupno nowego elementu oczywiscie nie zapominajac o nowych szklaneczkach za 50 zeta
  
 
a ja mam na oku wałek 295... uzywany ale mam nadzieje ze nie zajechany... w kazdym razie pewne zrodło hehehe
Co sadzicie o 295 ?
  
 
Ireco ????

W sumei to nei ma bata .... Albo wysyłam to co mam do henricha - kurde z 2 tyg bez auta albo nówka ...... Bede zbierał na 555 chyba.....
Topic mozna zamknać - dzieki za privy .....W sumei to topic ma 4 posty teraz a 18 privóv
  
 
Ja kupiłem uzywkę 385 za 190zł. Jestem zadowolony!! Ciśnienie trzyma pięknie. No oczywiście do tego potrzeba szklaneczki. Śmiga pięknie!!
  
 
Cytat:
2004-04-03 00:51:21, CZUCZU pisze:
Ireco ????

W sumei to nei ma bata .... Albo wysyłam to co mam do henricha - kurde z 2 tyg bez auta albo nówka ...... Bede zbierał na 555 chyba.....
Topic mozna zamknać - dzieki za privy .....W sumei to topic ma 4 posty teraz a 18 privóv



wiem, ze bylo ale jak juz jest topic to spytam: ile kosztuje zrobienie wałka u hainricha??
  
 
200zł ale dajesz mu szklanki i wałek swój.
Pozdrawiam
  
 
Heinrich słyszałem że niby bardzo dobrze robi ale koleś z Wrocka polecał mi innego mastera od wałków bo mówił że Heinrichowi wychodzi każda krzywka inna. To jego wypowiedź, jak ktosik nie wierzy dam rozmowe i numer GG dla niego. Pozdro. Osławiony mariijusz z tym swoim piechtolotem może cosik poradzi.
  
 
Zgadzam się z Parnel'em najlepiej troszkę popościć i uzbierać na nowy wałeczek. Zdarzają sie dobre używki ale jest to rzadkość.
pozdro Sobot
  
 
A to 555 to faktycznie taka rewelacja? Od ilu ciągnie i ile trzeba mieć poosadzoną głowicę? Bo mam jego replikę (którą na marginesie nabyłem za 190PLN) i sie zastanawiam czy go do autka wrzucić?

A tak apropos to niektóre osoby zajmujące się regeneracją wałków nie zalecają wymiany szklanek - wręcz mówią żeby zostawić stare - dotarte
  
 
Wrzucić Dommel wrzucić. Kumpel który SUPER rzadko pojawia się na tym forum o ksywie BadBoy ma wałek świątka R4 o prawie identycznej charakterystyce jak 555 Kałuży. Rewelacja ciągnie. Kupił go nowego.
  
 
Witam,a co możecie mi powiedzieć o wałku od Ireco nr.4 ,jakie ma osiagi i czy ktoś jeżdził na nim??Z góry dzieki za info...
  
 
Witam mam pytanko zamierzam przerobic walek seryjny i tu pytanie czy jest on utwardzany caly czy tylko powierzchniowo

[ wiadomość edytowana przez: kirck dnia 2004-04-04 19:36:57 ]
  
 
Cytat:
Jakbym miał kase to pewnie brałbym nówke 555 ale kwota 350 zł mnie przeraża .....



Znam kogos kto mi oferowal 555 za cene nizsza niz 350zl (jakby co to mail blokus@klub.chip.pl), ostatnio kupowalem 385 uzywke, krzywki owszem stan bdb ale rysy w miescu osadzenia w bloku, jako ze blok i tak szedl do tulejowania wszystko zrobine zostalo na cacy.

Kolega ma 555, glowica 4,5mm no i mowi cc900 objezdza.
  
 
czesc wam
pomóżcie!
mam jakis wałek rozrządu i 2 krzywki mają takie zgarbienia i są niższe o 2mm od reszty dwóch. Tylko problem w tym że takie same krzywki są naprzemiennie. Czyli z jednego cylindra wydech jest taki sam jak w drugim ssanie. ( czy moze to jest wałek asymetrycnzny? )
  
 
Posłuchalem ludzi i jezdze na 555 i nei załuje tej decyzji... ładny odkop.....
  
 
Cytat:
2005-04-12 15:46:30, qrdesz pisze:
czesc wam pomóżcie! mam jakis wałek rozrządu i 2 krzywki mają takie zgarbienia i są niższe o 2mm od reszty dwóch. Tylko problem w tym że takie same krzywki są naprzemiennie. Czyli z jednego cylindra wydech jest taki sam jak w drugim ssanie. ( czy moze to jest wałek asymetrycnzny? )



Walek asymetryczny ma inne krzywki ssace a inne wydechowe, natomiast nie moze byc roznic pomiedzy analogicznymi krzywkami kazdego cylindra.
  
 
Cytat:
czesc wam
pomóżcie!
mam jakis wałek rozrządu i 2 krzywki mają takie zgarbienia i są niższe o 2mm od reszty dwóch. Tylko problem w tym że takie same krzywki są naprzemiennie. Czyli z jednego cylindra wydech jest taki sam jak w drugim ssanie. ( czy moze to jest wałek asymetrycnzny? )


Nie na 99% jest po prostu starty ale lepiej było jak byś jakąś fotkę pokazał to by było pewne na 100%

jeśli wygląda tak to jest starty

  
 
o kurde ale zdjęcie ile kilosów na nim ktoś zrobił albo raczej w jakich warunkach bo chyba bez oleju,
ja wyjąłem po 100kKM wałek seryjny i wygląda jak nówka
a co do wałka 555 mogę sie narazie wypowiedzieć tyle ze jest różnica można ją odczuć ale narazie się nie podniecam tak jak wy że ma kopa ale zobacze jakie czasy będe krecil na próbach...
  
 
Cytat:
2004-04-03 01:11:45, simon_pg pisze:
Ja kupiłem uzywkę 385 za 190zł. Jestem zadowolony!! Ciśnienie trzyma pięknie. No oczywiście do tego potrzeba szklaneczki. Śmiga pięknie!!



Jakie cisnienie ?