[126]Obrotomierz jak podlaczyc??

  szukane wyrażenia:   obrotomierz
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
mam obrotomierz i wychodza z niego 4 czarne kabelki z kolejnymi numerami 1-4. jak je podlaczyc?? ktory kabel do czego? na obrotomierzy jest napisane: "MERA LUMEL"


[ wiadomość edytowana przez: lukaszc dnia 2007-02-19 17:14:30 ]
  
 
WOw 1szy raz słysze o tym samym kolorze ....
Jeden do cewki
Jeden plus
Jeden minus
Jeden do swiateł pozycyjnych

Fajnie nie ..... ZAdzwoń do lumela....
  
 
ze z ciebie znawca jak z koziej dupy trabka to wiem bo widze co piszesz w innych postach. prosze tych co wiedza cos na ten temat o pomoc
  
 
Pytałem kilku znajomych wszyscy mają lumel'a z kolorowymi kablami. Jedyne co możesz zrobić (poza poszukaniem odpowiedniej instrukcji) to spróbować otworzyć obrotomierz i zobaczyć gdzie wchodzą kable w płytkę. Ten od oświetlenia weliminujesz od razu, minus proawdopodobnie też a reszta może mieć oznaczenia na płytce...
  
 
Cytat:
2004-04-07 00:19:51, Doman pisze:
ze z ciebie znawca jak z koziej dupy trabka to wiem bo widze co piszesz w innych postach. prosze tych co wiedza cos na ten temat o pomoc



"koziej dupy"?? Wypraszam sobie!
  
 
mam taki obrotek i wiem na pewno ze czarny do cewki czerwony plus niebieski podswietlenie jest jeszcze jejeden ale nie pamietam jaki jak cos to napisze wieczorkiem ale chyba brazowy i ma isc na mase ale nie jestem pewny
  
 
czarny - cewka
czerwony - +12
niebieski - do swiatel
bialy - masa
  
 
dokladnie
  
 
Czytaliście pierwszy post ? On ma wszystkie kable czarne z numerkami...
  
 
masz w takim razie jakiegos lumela z epoki kamienia lupanego. ale zoltar ma i na to sposob...

kabelek nr 1 - do cewki (aktualnie czarny)
kabelek nr 2 - +12v (aktualnie czerwony)
kabelek nr 3 - masa (aktualnie bialy)
kabelek nr 4 - swiatla (aktualnie niebieski)

i musi banglac
  
 
Cytat:
2004-04-07 18:38:40, ZoLt4R pisze:
masz w takim razie jakiegos lumela z epoki kamienia lupanego. ale zoltar ma i na to sposob...

kabelek nr 1 - do cewki (aktualnie czarny)
kabelek nr 2 - +12v (aktualnie czerwony)
kabelek nr 3 - masa (aktualnie bialy)
kabelek nr 4 - swiatla (aktualnie niebieski)

i musi banglac


wielkie dzieki
  
 
mam taki sam obrotomierz z 125. czy trzeba go jakos przerabiac zeby pasowal do malika??? RE5PECT 4 MALUCH WRC
  
 
Cytat:
2004-04-09 01:13:50, Doman pisze:
Cytat:
2004-04-07 18:38:40, ZoLt4R pisze:
masz w takim razie jakiegos lumela z epoki kamienia lupanego. ale zoltar ma i na to sposob...

kabelek nr 1 - do cewki (aktualnie czarny)
kabelek nr 2 - +12v (aktualnie czerwony)
kabelek nr 3 - masa (aktualnie bialy)
kabelek nr 4 - swiatla (aktualnie niebieski)

i musi banglac


wielkie dzieki



luzik, fajnie ze moglem pomoc zycze jak najczestszego przebywania wskazowki w zakresie 6-8k rpm
  
 
Siemka.Miał moze ktos z was obrotomierz
"auto metronic" bo probuje to cos podlaczyc i za bardzo nie wiem jak .Dodam ze sa 3 kabelki czerwony czarny niebieski..
  
 
czerwony - +
niebieski - cewka
czarny - masa
  
 
A czy ktos wie jak przeskalować obrotomierz, taki z diodami z 4 cyl na 2 cylindrowy?? Moj ma 12 diod + 3 do mierzenia napiecia. Jest chyba jakis zagraniczny (rosyjski??) był uzywany w renault clio. Jest podlaczony ale pokazuje 2 razy mniejsze obroty.
Moge wyslac zdjecia, jesli sie ktos na tym zna.

juz duzo kombinowalem ale albo sie cos w silniku kaszanilo albo obrotek wariowal.......
  
 
Dzieki zolatar jak dopadne maluszka to spradze czy dziala.Jednak mam przeczucie ze on jest na 4 cuylindry moze cos sie uda z nim wykombinowac.Jeszcze raz dzieki !!!
  
 
Tak sobie przeglądałem graty i odkopałem (nie był zbyt głeboko ) właśnie takiego maluchowego (podłużny) obrotka i chciałbym go sobie tymczasowo do Kanta zapodać. Tylko jest mały problem, oczywiście z ilością garków. Czy zamiast podłaczać ten przewód do cewki można owinąć go na WN-ce?? Starczy taki impuls, będzie to działać??
  
 
Ogada;em duzo obrotkow w zyciu i kazdy mial mozliwos ustawienia ilocsi cylindrow przewarznie 1,2,4,6 czasem nawet 8. Zawsze byl jakis przelacznik czy zworka. pogogladajcie je doobrze. Co innego jak obrotwek jest dedykowany.... RACE nie wiem o co Ci chodzi z WN. Kable WN ? Obrotek podlacz pod kabel z aparatu zaplonowego /o ile DF go ma/ do cewki i bedzie gralo
  
 
Ja również posiadam w malcu obrotomierz lumel i mam taki problem ze mam wrazenie ze zaniza obroty bo przy seryjnym silniku jade na 2 biegu z maksymalna prędkością to obrotem wskazuje lekko ponad 2000 obrotow i nie wiem czy to jest prawidłowo jeśli nie to może wiecie w czym tkwi problem??? Czy w zlym podlaczeniu czy uszkodzonym obrotku bo jest prawidłowo ustawiony na 2 cylindry