Modyfikacjie g³owicy(zawory/sprzezyny)[126]

  
Sortuj wg daty:
rosn±co malej±co
Mam pytanko w³asnie jestem w trakcie robienia g³owicy... splanowa³em ja 3mm,za³ozy³em zawory od CC(wieksze)..wypolerowa³em kana³y i komore spalania... i zaczynam miec watpliwosci czy aby te (wieksze) zawory po splanowaniu g³owicy o 3mm nie beda udezac w t³oki?? za bardzo niechece narazie zmieniac t³okow... i nie wiem co mam robic... jak myslicie bedzie dobrze??
2 SPRAWA!!
chce za³ozyc twardsze sprezyny zaworowe s³ysza³em od kogos ze mozna za³ozyc od 125p ze ponoc pasuja i ze sa twardsze to prawda?? zetkneliscie sie juz z tym??
  
 
No w³a¶nie do³±czam siê do pytania. Jakie sprê¿yny wsadziæ by lepiej trzyma³y zawory?? Czy wystarczy pod³o¿yæ drub± podk³adkê??
  
 
Sprezyn nie podejda on poldka/fiat 125 nie wiem co bedziecie robic ale najlepiej kupic nowe sprezyny i jak to nie wystarczy wtedy myslec nad czym innym.NIe powinno byc spotkania przy 3mm ale zawsze mozna podlozyc troche uszczelek pod cylindry
  
 
Napisze to w punktach:
1. 3mm spoko nic nie uderzy ja mam 4 napewno z ma³ym haczkiem na wa³ku 555 i zero kontaktu!!!.
2. Czy po za³o¿eniu zaworów od CC700 dostosowa³e¶ gniazda i kana³y do nich?
3. Co zrobi³e¶ z komor± spalania, opisz lub daj zdjêcie.
4. ¯adne sprê¿yny od DF ludzie co wy kombinujecie. Kup nowe sprê¿yny i ju¿!!! Najlepiej, nawet daj nowe podk³±dki ale seryjnie na max.

To tyle. Pozdrawiam i czekam na fote komory
  
 
co do punktu 1 to zgadzam sie calkowicie
co do 2 to zakladanie zaworow z CC 700 jest bez sensu chyba ze na wieksze gniazda nie dosc ze sa grobsze to ciezkie jak cholera co do 4 to seryjn enowe sprezyny wystarczaja jezeli dacie twarsze to strasznie beda cierpiec krzywki na walkach i szklanki a np. BIS smiga tylko na jednej sprezynie na zawor i jest git
  
 
O widze kolejn± normaln± osobe co wie co siê dzieje w mechanice i zna na silnikach i nie czyta literatury brukowej. Witam uderz do mnie na GG. Pozdrawiam
  
 
co do sprezyn to jezli silnik nie bedzie pracowal na max obr i jezeli po zastosowaniu szybkiego walka obr nie zwiekrza sie diametralnie to ok sprezyny wkladamy seryjne ale jezeli zwiekrzymy rozwijane predkosci obrotowe to nalezy zastosowac silniejsze sprezyny albo podkladki
  
 
Hmm nie wiem czy du¿o osób to robi, ale ja odchudzi³em zawory w miejscu gdzie przechodz± przez kana³, zarówno wydechy jak i dolotowe, zdj±³em materia³ zarówno z wewnêtrznej strony grzybka jak i z trzonka(oczywi¶cie w miejscu gdzie prawcuje w kanale). Musze siê przyznaæ ¿e odchudzi³em je dosyæ mocno, pó¼niej wypolerowa³em.Efekt, g³owica mia³a tylko te zawory i zrobione kana³y, da³em j± kumplowi do seryjnej 650, i naprawde zacze³o siê to zawijaæ.Jak dot±d nic sie nie rozpad³o, tak¿e my¶le ¿e mo¿na siê zastanowiæ nad zmian± kszta³tu i odchudzeniem zaworów przy modyfikacji g³owicy
  
 
Odp.2 Gniazda sa oczywiscie powiekszone.. i przystosowane do zaworow od cc
Odp.3Fot narazie niemam bo niemam cyfrowki... ale nie wykluczone ze nied³ugo bedom.. komora jest ca³koicie wyg³adzona z wszelkich nieronosci... szlifowana 6rodzajami papieru sciernego... a nastepnie dopolerowana pasta G3...
co do sprezyn to chyba nie bede nic kombinowa³ tylko dam nowe.. choc pewien koles zaproponowa³ mi ze moze mi utwardzic seryjne sprezyny.... eh troche sie boje:/... no nic dzieki za info...
  
 
Cytat:
2004-04-09 10:12:40, kirck pisze:
co do sprezyn to jezli silnik nie bedzie pracowal na max obr i jezeli po zastosowaniu szybkiego walka obr nie zwiekrza sie diametralnie to ok sprezyny wkladamy seryjne ale jezeli zwiekrzymy rozwijane predkosci obrotowe to nalezy zastosowac silniejsze sprezyny albo podkladki



Nie zgodze siê z Tob±, mam g³owice któr± wypie¶ci³em sam a poprawi³ Chojnacki. Pierwsze co zrobi³ to da³ nowe sprê¿yny i zabezpieczenia. Wa³ek mam 555 a z tego co wiem nie rozwija on ma³ych prêdko¶ci obrotowych. Tak czy siak daæ nowe sprê¿yny i bêdzie napewno dobrze. Pozdrawiam.
  
 
Co do sprê¿yn to by³o o tym niedawno pisane i s±dzi³em ¿e wiêcej takich pytañ nie bêdzie, ale có¿... Skoro Mruk napisa³ ¿e w silniku dod³ubanym do 68 KM i wyci±gaj±cym 8000 rpm nie by³o k³opotów ze sprê¿ynami to widocznie tak by³o. Ja mu wierzê bo ten cz³owiek sprawia wra¿enie doskonale zorientowanego w temacie.