[126] wskaźnik temperatury oleju

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
zamontowałem sobie właśnie LUMELowski wskaźnik temperatury oleju, i prądu ładowania.
Dokupiłem od znajomego nówka bagnet z czujnikiem, tylko że były 3 rodzaje F4, F7 i F9.
Na moim wskaźniku nie było nalejki informującej jaki to typ.
ZAmontowąem to wszystko i gra, tylko nie wiem czy mam sobie wyskaowac wskaźnik wkładając bagnet do termosu z wrzątkiem bo wstepne testy pokazały wyniki, że malec poprzeciągany na biegach uzyskał temperature oleju nieco ponad 110 stopni, a potem jadąc na spokojnie oscylowala ona w 100 stopniach. moze ciut mniej.
Co o tym sądzicie? czy wskazania są wiatrygodne czy bawić sie w termos i kręcić potencjometrem?


dodam że głowica -2 mm, wałek i takie tam tuningi
  
 
Jak po miescie to moze przy przeciaganiu to moze byc taka temp.Na trasie jak przytrzymam duzej powyzej 100km/h to 120 stopni to norma.Zaznaczam ze mowie o aktualnych warunkach pogodowych i ze w lato to mozesz miec nawet 130-140stopni
  
 
Święta prawda!! Wyloozuj wszystko jest ok!!
  
 
a ja mam niby czujnik dobrany do wskaźnika a mam problemy z rozgrzaniem oleju do 90 C średnio ufam temu wskaźnikowi..
  
 
wsadź baagnet do termosu z wrzątkiem i zobacz czy będzie na wskaźniku 100stopni
  
 
Bukson ma słuszność. Mój kolo ma zainstalowany taki czujnik i jemu też pokazują się tak wysokie temperatury szczególnie przy szybkiej jeżdzie w trasie. Silnik był robiony u Kałuży 36KM olej castrol RS 10w60.
  
 
podlacze sie

a jak mam takie mam wskaznik temp i ladowania lumel prostokatny i chce zamontowac do niego czujnik temp wody od skody gdzie jest tylko wejscie na jeden konektorek plus a w czujniku w bagnecie jest wejscie na plus i mase czy to bedzie dzialac

dodam ze czujnik chce wkrecic w otwor technologiczny w bloku

i jeszcze jedno jesli ktos ma taki wskaznik- czy jak jest zaplon wylaczony to wskazowka jest na zero czy nie bo u mnie sie zacinala i troche zluzowalem srubke ale po wylaczeniu nie wskazuje zera tylko troche wiecej? czy mam zluzowac jeszcze srubke zeby doszlo do zera?
  
 
tez mam problemy z temp oleju, nie wierze zegarowi, ale nie bez powodu w oryginalnym silniku nie było żadnych zegarów, najlepsze są czujniki ciśnienia oleju, jak go nie ma to jest ok, ae jak się go założy to sie ma stresa że takie małe ciśnienie, a to normalne.....oczywiście chodzi o silnik maluchowski, hehehehe
  
 
Cytat:
2007-03-01 10:44:09, zawodnik pisze:
podlacze sie a jak mam takie mam wskaznik temp i ladowania lumel prostokatny i chce zamontowac do niego czujnik temp wody od skody gdzie jest tylko wejscie na jeden konektorek plus a w czujniku w bagnecie jest wejscie na plus i mase czy to bedzie dzialac dodam ze czujnik chce wkrecic w otwor technologiczny w bloku i jeszcze jedno jesli ktos ma taki wskaznik- czy jak jest zaplon wylaczony to wskazowka jest na zero czy nie bo u mnie sie zacinala i troche zluzowalem srubke ale po wylaczeniu nie wskazuje zera tylko troche wiecej? czy mam zluzowac jeszcze srubke zeby doszlo do zera?



Jak podepnisz wskaźnik do czujnika wkręconego w blok silnika to bedzie ok - podłaczasz tylko przewód plusowy bo do masy jest juz podłączony poprzez styk z blokiem. W bagnecie jest wyjście na + i mase dlatego ze bagnet nie styka sie ścisle z blokiem (gumowa uszczelka). Inna sprawa natomiast jest to czy rezystencja wskaźnika lumela i czujnika od skody sa takie same (śmię wątpić) - jesli nie sa to nie bedzie pokazywał prawidłowo albo mozesz nawet splais wskaźnik. Czujnik powinien byc dobrany dokładnie do wskaźnika - nie wolno mieszać róznych typów i marek, choć i tu są wyjątki.
  
 
Właśnie mam taki problem, bo miałem zestaw Lumela taki jak wspomniany powyżej, ale bagnet z czujnikiem mi się zepsuł, tzn. kabelek wchodzący do bagnetu się odlutował. I tu mam 2 pytania:
1) Czy jest jakaś szansa na naprawienie bagnetu? Robi wrażenie nierozbieralnego, ale mogę się mylić.
2) Czy udałoby się połączyć wskaźnik Lumela z czujnikiem wkręcanym w blok, np. takim jak te sprzedawane przez Pavlusa? Oczywiście liczę się z koniecznością wyskalowania wskaźnika.
  
 
a jak/gdzie sprawdzic rezystencje ?

a moze jak bym kupil czujnik od duzego fiata bedzie dobrze? lumel przeciez robil wskzaniki do fiatow nie