[125] Geometria kół

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Ile kosztuje (orientacyjnie ) ustaweinei geometrii kół , i jaki poważne uszkodzenia może wykryć ( ściaga na prawa strone i nei sa to hamulce czy ciśnienie w oponie) .
Pozdrawiam
  
 
nie ma co panikowac moze to tylko zbierznosc,

kreciles cos moze przy koncowkach drazkow?

za ustawienie zbierznosci w dawnej stacji ASO FSO(pozn8iej dełu a teraz nie wiem co) brali 50zł, w cenie znajdowala sie tez regulacja pochylenia kola o ile byla wymagana
  
 
nic nie ruszałem , mój problem - ten największy polega na bralu garażu :/
Starsi mi mówili ze wcześnei jbyły wymieniane drązki i było ok , teraz chyba tez nadaja się do wymiany .
Dziękuję za szybka odpowiedz.
  
 
Jeżeli ściąga to winny jest prawdopodobnie kąt wyprzedzenia swożnia zwrotnicy. Reguluje się nakrętkami na wzdłużnych drążkach. Radzę jednak jechać do stacji diagnostycznej
  
 
Trzeba ustawić geometrię w warsztacie który ma odpowiedni sprzęt -diagnosta . W Kielcach to koszt 30 zł.Cena z ubiegłego roku. Acha oczywiście trzeba nabyć końcówki drązków najlepiej fabryczne. Koszt ok 40zł długa i ok 30 krótka.
  
 
Cytat:
2004-04-16 20:23:06, Gangster pisze:
Jeżeli ściąga to winny jest prawdopodobnie kąt wyprzedzenia swożnia zwrotnicy. Reguluje się nakrętkami na wzdłużnych drążkach. Radzę jednak jechać do stacji diagnostycznej


Jak wedlug ciebie moze sie on sam przestawic podczas uzytkowania samochodu?
  
 
Cytat:
2004-04-16 14:27:08, ciupu pisze:
Ile kosztuje (orientacyjnie ) ustaweinei geometrii kół , i jaki poważne uszkodzenia może wykryć ( ściaga na prawa strone i nei sa to hamulce czy ciśnienie w oponie) .
Pozdrawiam


Nikt ci nie ustawi zbieznosci jesli masz luzy na zwrotnicach. A jesli ktos powie ze ustawi, to lepiej go opusc od razu, bo tego zrobic sie po prostu nie da. Jesli masz jakies problemu to sam sprawdz czy oba kola stoja dokladnie na wprost. Jesli sie rozjezdzaja to skrec troche drazki, jesli zjezdzaja to poluzuj. Po kazdym pod lub odkreceniu poruszaj dosc mozno kierownica probujac ustawic kola znowu na wprost. Z luzami na zwrotnicach nei ustawisz tego dokladniej niz na kij od szczotki.
Taka regulacje robie u siebie od 5 lat i jest dobrze - nic nie sciaga i nie drze gum.