Mocowanie kol w Carinie E

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
witam!
sorrki za lamerskie pytanko
ile srub i wjakim rozstawie mamy przy kolach w Carinie E?
  
 
5 x 100
  
 
Jest 5 śrub. U mnie używam do tego klucza 13/16" ( trzynaście szesnastych cala) - co daje prawie, że 21mm - i taki klucz 21 milimetrów też ponoć pasuje.

Trochę trudno było mi dostać klucz o tym rozmiarze (poprzdni był dosyć wyrobiony), zwłaszcza że nakrętki zabezpieczające mam europejskie (w milimetrach). Więc muszę wozić w bagażniku 2 klucze, ale jakoś udało mi się skombinować długą wajhę z wymiennymi dwoma nasadkami: jedna calowa na orginalne śruby japońskie i jedna metryczna na nakrętki zabezpieczające.

Nawiasem dobra rada: raz na 2 lata warto przećwiczyć awaryjną zmiany koła (lepiej nie ćwiczyć tego stojąc z przebitym kołem w nocy przy padającym deszczu i zimnym wietrze .
  
 
Cytat:
2004-05-12 07:58:18, hontoy pisze:
witam!
sorrki za lamerskie pytanko
ile srub i wjakim rozstawie mamy przy kolach w Carinie E?


5x100
ET 35 ale najlepiej chyba ET 38
  
 
a nie Et 45 ???
  
 
Cytat:
2004-05-16 00:24:36, bisua pisze:
a nie Et 45 ???


ja mam oryginalnie ET 35, dodatkowo o 5mm szerszy rozstaw kółek co jest przełożeniem, a tak na marginesie drążki z tyłu mam mocniejsze(a myslalem ze tak jak w 3SFE)
  
 
Cytat:
2004-05-16 16:58:47, CarinaGTI pisze:
Cytat:
2004-05-16 00:24:36, bisua pisze:
a nie Et 45 ???


ja mam oryginalnie ET 35, dodatkowo o 5mm szerszy rozstaw kółek co jest przełożeniem, a tak na marginesie drążki z tyłu mam mocniejsze(a myslalem ze tak jak w 3SFE)



widze ze mocniejszy jestes