Wakuometr [126]

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
witam.
ma ktos cos takiego? i jak to podlaczyc? mam sam wskaznik z ktorego wychodz 3 kabelki ( +, masa , poswietlenie), i jest miejsce na podlaczenie wezyka, ale gdzie ten wezyk dalej wpiac? do gaznika? na przewod paliwowy? tak na chlopski rozum powinno isc to do dolotu
czy potrzeba cos jeszcze do tego poza wezykiem?
ps. szukalem w archiwum nie bylo tematu o tym jak to podlaczyc
z gory dzieki za pomoc
pozdrawiam
seba
  
 
przwod sie wpina w kolanko dochodzące do gaznika,ale jak dokladnie to nie wiem.czy sie wwiercasz,czy trzeba miec jakąs przystawke do tego...
  
 
podaj maila to Ci wyśle instrukcje do Waku
  
 
wakumetr w DF podlacza sie do kolektora ssacego, czyli w przypadku maluszka trzeba zrobic wezyk do podstawki gaznika
  
 
Cytat:
2004-04-20 20:12:29, Baran pisze:
podaj maila to Ci wyśle instrukcje do Waku


Też bym prosił - race_d@interia.pl, z ciekawości .

Cytat:
2004-04-20 20:17:49, Samael pisze:
wakumetr w DF podlacza sie do kolektora ssacego, czyli w przypadku maluszka trzeba zrobic wezyk do podstawki gaznika


Ale jak Serwo wypiąć czy co? Trzeba wiercić czy jest gdzie się wpiąć? I jaki przewód do tego zapodać??

BTW, mam dwa takie wynalazki - jeden tradycyjny podłużny (126p) i jeden zegarowy, wyglądający jak dodatkowy obrotomierz, tyle że "odkręca się" w drugą strone . Można podpiąć dwa razem? To chyba nie powinno zmienić wskazać? Chciałbym poprostu porównać ich działanie względem siebie.
  
 
Witam
może już nie bedę robił nowego tematu bo mam podobny problem tylko ze z obrotomierzem do 126p. chodzi mi o ten taki płaski co wskazówka przesuwa się od lewej do prawej poziomo, taki niby orginalny co byl kiedys do maluchow. mam obortek i wychodza od niego 4 kable uciete, wiem ze dwa do oswietlenia a dwa...? wlasnie gdzie te dwa..., i ktore to maja byc? jezeli ktos ma jakis opis tego albo instrukcje i moglby mi to jakos wyslac to bylbym bardzo wdzieczny, lukasz822@wp.pl
z gory dzieki i pozdrawiam
  
 
Cytat:
2004-04-20 21:50:34, LUKASZ822 pisze:
Witam
może już nie bedę robił nowego tematu bo mam podobny problem tylko ze z obrotomierzem do 126p. chodzi mi o ten taki płaski co wskazówka przesuwa się od lewej do prawej poziomo, taki niby orginalny co byl kiedys do maluchow. mam obortek i wychodza od niego 4 kable uciete, wiem ze dwa do oswietlenia a dwa...? wlasnie gdzie te dwa..., i ktore to maja byc? jezeli ktos ma jakis opis tego albo instrukcje i moglby mi to jakos wyslac to bylbym bardzo wdzieczny, lukasz822@wp.pl
z gory dzieki i pozdrawiam


a wiec tak, niedawno podlaczalem obrotek tyle ze okragly , ale powinno byc podobnie:
1. + (napiecie musi byc nawet po wylaczeniu stacyjki) bo inaczej przy gaszeniu silnika wskazowka dziwnie "skacze" moze to uszkodzic obrotek.
2. masa
3. do cewki (jesli masz dwubiegunowa to do zacisku z prawej strony i najbardziej oddalonego (patrzac z tylu auta)
4.podswietlenie, do bezpiecznika gdzie jest napiecie po wlaczeniu swiatel.
niewiem jak to z kolorami, bo u mnie bylo troszke pomieszane, a czasem tez mozesz miec 4 czarne, jesli rozkrecisz obrotek to sie powinienes polapac.


[ wiadomość edytowana przez: seba126 dnia 2004-04-20 22:09:13 ]
  
 
W przypadku 126 wystarczy kupić podstawkę pod gaźnik z króćcem(wersja EL).
  
 
Cytat:
2004-04-21 21:53:56, Krzemowy pisze:
W przypadku 126 wystarczy kupić podstawkę pod gaźnik z króćcem(wersja EL).


dzieki Krzemowy, teraz juz wszystko wiem