Wyjąłem środkowy tłumik - ale kicha

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Coś mi dzisiaj z nudów zastukało do głowy i wyjąłem środkowy tłumik z cariny. Aktualnie pozostał tylko końcowy.
Jest gorzej niż mogło być. Fakt pojawił się przyjemny miski glang ale również od 4 do 7 tys obrotów jest brzęczący przydźwięk.
Totalna porażka.
  
 
a co z dynamiką???
Nieprzemyślane ingerencje (strumienice itp.) w wydech (w silnikach czterosuwowych) powoduja raczej spadek mocy niz jego przyrost.
  
 
Co do dynamiki to nie widzę żadnej różnicy ale napewno nie jest lepsza, zresztą założenia były takie aby uzyskać przyjemny dla ucha, niezbyt głośny niski bass.
Środkowy tłumik jest w carinie przelotowy więc wstawienie rury o tym samym przekroju nie powoduje żadnej zmiany
no może po za brzęczeniem
  
 
Cytat:
brzęczeniem


Taki odgłos metaliczny pojawia się przy usunięcu właśnie środkowej częsci układu-jednym się podoba drugim nie- jadnak z tego co czytałem to zazwyczaj ten zabieg pogorsza osiągi(chyba ze robi się coś więcej a to jest tylko element całej układanki).
Jeżeli szukasz basu wstaw końcowe przelotówki.

Pozdr
  
 
Ja niemam srodkowego i poprawila mi sie dynamika .. podkresle ze mam koncowy tlumik tez zmieniony tak jak i ununiety kat....