Jaki płyn do wspomy?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam
Mam troche malo plynu od wspomagania kierownicy ale nie wiem jaki obecnie jest , czy nic sie nie stanie jak doleje innego? czy moze wymienic całkiem na nowy, wie ktos moze jaki najlepszy do essich i ewentualnie jaki jest koszt ?
  
 
Ja mam ponad pół zbiorniczka oryginalnego fordowskeigo na sprzedaż. Kupiłem kiedyś na dolewke i tyle mi zostało
  
 
no tak,tylko nie wiem jaki ja mam u siebie zalany obecnie
  
 
zapewne fordowski bo nawet serwis forda mowi jedynie o dolewaniu plynu bo tego płynu sie nie wymienia
  
 
do wspomagania dolewa sie oleju do automatycznych skrzyń biegów, taki czerwonawy kolor, ja sie nie przejmowalem co tam bylo wlane wczesniej, nic się nie stanie. Tak mi powiedzial mechanik, u mnie działa


pzdr


[ wiadomość edytowana przez: racy dnia 2004-04-22 21:05:29 ]
  
 
Nie słuchaj bzdur W fordzie jest płyn typu Dextron III i dolewać możesz tylko taki. Poza tym olej we wspomaganiu się wymienia z tej prostej przyczyny , że pompa wspomagania jest odśrodkowa i w jej wnętrzu występuje tarcie płytek o powierzchnie robocze co stwarza opiłki zapyczające mechanizm rozdzielający w przekładni. To paka
  
 
JA DO MOJEGO ESSIEGO DOLEWAŁEM OLEJ ELFA - OCZYWIŚCIE KOLORU CZERWONEGO !!!

POZDRAWIAM
  
 
Po kupieniu Essiego również przerabiałem taki problem.....płyn fordowski.....trzeba zapomnieć, zdecydowanie zawyżona cena......kupiłem taki uniwersalny Formula 1 i jest ok.
  
 
wlasnie musze dolac olej do wspomagania, bo mam ponizej minimum. Mechanik z nieoryginalnych czerwonych poleca Elfa, nie poleca Bosola. Elf kosztuje ok 25 zl, fordowski 50-14-519 ok 50 zl. Mozna przed uzupelnieniem plynu wymieszac w jakims pojemniku oba plyny i zobaczyc czy sie nie zwarza. Najwazniejsze nie mieszac kolorow, tzn jesli masz czerwony to musisz dokupic czerwony.