[126] ucieka przod na zakretach i ....

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
ostatnio przy szybko branych zakretach czuje jakby mi przod uciekal,tzn mam wrazenie ze kola sie rozjezdzaja,poradzcie cos,please.
2) to jeszcze przy ostrym ruszaniu czuje jakby cos przeskakiwalo moze to polosie? (cos w rodzaju mieszania ale kola sa w miejscu)

moze ktos wie o co chodzi i mi powie co mam zrobic/wymienic?
dzieki z gory i pozdro for all

[ wiadomość edytowana przez: mattryx dnia 2004-04-22 22:31:52 ]
  
 
A geometrie masz dobrą??? ja stawiam na to no chyba że amory już się doprosiły
  
 
albo zwrotnice do regenneracji/wymiany
  
 
ustawianie geometriirobilem pol roku temu zreszta tak jak i przeglad i bylo ok.to jest rocznik 89 wiec tez juz moze pora na wymiane amora
tym bardziej ze troche nim szaleje a nie mam nic wzmocnionego jesli chodzi o zawieszenie i cala reszte,
  
 
Cytat:
ustawianie geometriirobilem pol roku temu zreszta tak jak i przeglad i bylo ok.to jest rocznik 89 wiec tez juz moze pora na wymiane amora
tym bardziej ze troche nim szaleje a nie mam nic wzmocnionego jesli chodzi o zawieszenie i cala reszte,

Trza było tak odrazu) posprawdzaj, mocowania wachaczy resora, jak bedą zdrowe to sprawdź zwrotnice, i czy resor nie pękł, jak wszystko bedzie git to albo przestawiłęś geometrie albo amory. chyba nic innego już nie ma
  
 
hehe,zapomnialem powiedziec ze ostatnio wchodzilem w zakret( centrum wroclawia) na dwoch kolach i tylko cod i to ze dalem kontre uratowalo mnie od dachowania.ale najadlem sie strachu i kumple ktorzy jechali za mna byli bardziehj przerazeni niz ja,hehe a trzeba bylo widziac twarz kierowcy mpk kiedy widzial jak bialy dach leci w jego strone...
moze wtedy jak spadalem na cztery kola cos sie zje....ło. bede musial zajrzec ....
  
 
no to juz masz kolejny powod zeby modyfikowac i wzmacniec zawias

a z tym ruszaniem - opisz dokladniej

szarpanie jakies?
  
 
tzn. przy ruszaniu z miejsca, na jedynce, czulem dzis jakies takie lekkie przeskakiwanie, szarpanie... uczucie podobne do tego jak ostro ruszasz z miejsca, tylko ze tym razem ruszalem spokojnie
  
 
co do wyjezdzania przodu to w maluchach tak ma byc hahahah i nic na to nie poradzisz a jak juz to ratuj sie lewa noga lub recznym ewentyalnie daj troszke wieksza rozbierznosc to troche pomaga
  
 
jak podskakiwanie (tak jakby skrzynia biegow walila o cos)
to musisz wymienic tuleke walka sprzeglowego (w wale korbowym)
zadne poduszki i inne bajery (choc powiadaja ze to pomaga, mnie pomogla tylko nowa tulejka)

ps. jak wy tej lewej uzywacie??

jak sie kiedys bawilem i nie odczulem wymiernych korzyci stosowania lewej
  
 
dzieki wszystkim za wszystko;mam jeszcze troche czasu zanim zjade do domu i zajrze do garazu z nim wiec jak cos komus wpadnie do glowy to podzielcie sie informacja.
pozdro
  
 
Cytat:
2004-04-23 17:23:17, NAZIK pisze:
jak podskakiwanie (tak jakby skrzynia biegow walila o cos)
to musisz wymienic tuleke walka sprzeglowego (w wale korbowym)
zadne poduszki i inne bajery (choc powiadaja ze to pomaga, mnie pomogla tylko nowa tulejka)

ps. jak wy tej lewej uzywacie??

jak sie kiedys bawilem i nie odczulem wymiernych korzyci stosowania lewej


Lewa w tylnym napedzie? Dziwne.. sadzilem ze sie nie uzywa w tylnym
  
 
Cytat:
2004-04-23 23:01:23, Kuner pisze:
Cytat:
2004-04-23 17:23:17, NAZIK pisze:
jak podskakiwanie (tak jakby skrzynia biegow walila o cos)
to musisz wymienic tuleke walka sprzeglowego (w wale korbowym)
zadne poduszki i inne bajery (choc powiadaja ze to pomaga, mnie pomogla tylko nowa tulejka)

ps. jak wy tej lewej uzywacie??

jak sie kiedys bawilem i nie odczulem wymiernych korzyci stosowania lewej


Lewa w tylnym napedzie? Dziwne.. sadzilem ze sie nie uzywa w tylnym

człowiek się uczy całe życie wbrew pozorom fajna sprawa
  
 
Możecie napisć coś więcej o tej lewej nodze? Próbowałem tego wiele razy i nie wiem o co biega w tym. Opiszcie dokładnie co to daje i kiedy))
  
 
ja tez chetnie poprubowal bym z ta lewa
  
 
Nie wiecie o co codziz ta lewa noga? Przeciez to proste: jesli juz reczny nie daje rady wtedy otwierasz drzwi kierowcy wystawiasz lewa noge na zewnatrz autka i szorujesz pieta o podloze. Total harcore!
  
 
dzięki "hamowaniu" lewą nogą można zacieśniać niektóre łuki (zwłaszcza na śliskim), przy których normalnie przód ucieka..trzeba sobie popróbować, bo nie każdemu to pasuje.tylko nie można przesadzać z siłą nacisku (a na początku naprawdę trudno jest nie zblokowac od razu kół ) - btw - czy mańkuci mają jakieś problemy z dozowaniem gazu prawą nogą
  
 
Ja niemam zadnego a jestem leworeczny i lewonozny
  
 
Witam ja mam taki problem jak kolega, tzn wymienilem 4 amorki na bilsteiny i sklepalem resor na 13cm z dodatkowa laga, do tego mam teraz nowe felgi z oponami zimowymi nowymi!!! no i ostatnio gdy pokonuje zakret juz przy 40km/h czuje jakby mi przod uciekal, tzn mam wrazenie ze kola sie rozjezdzaja, i musze kierownica odbijac w druga strone czasem!!! poradzcie cos,please.
Dodam ze jakies 4 dni temu robilem zbieznosc w Stacji Kontroli Pojazdow i jest ustawiona dobrze!!!
Czy ktos wie o co chodzi i mi powie co mam zrobic by bylo idealnie?
  
 
Moze bilstein + resor z dodatkowym piorem to troszke zabyt twardo, moze opony gowniane.