VSI PRINS i emulacja lambdy

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam - mam pytanko do uzytkowników w/w instalacji - czy wraz z instalacją została tez załozona u was emulacja sondy lambda?? - po co ona jest, skoro według opisów na stronach - wszystkim steruje komputer gazowy?? W żadnym ze schematów nie występuje emulator - a mi załozono - po co???

[ wiadomość edytowana przez: Stiv32 dnia 2004-04-25 22:30:42 ]
  
 
w PRINSIE nie stosuje się zadnych emulatorów sondy lambda i wogóle nie trzeba się pod nią podpinać . wszystkim steruje komputer samochodowy z podpięć pod wtryskiwacze.
  
 
Więc i ja tak sądze - ale mam - jakis DIGITAL "Ble ble" - zdaje się polski. Czyli mogę sądzić że niefachowo zainstalowana oraz pozostaje -pewnie w zwiazku z tą emulacją - zużycie gazu, wzrosło w stosunku do benzyny o 30% - a to duzo. Ewidentnie skopane - co prawda przejechałem dopiero 500km - ale juz mi sie to nie podoba - co prawda właściwości jezdne - super - ale ta lambda i zużycie gazu - do poprawki. Mam pytanko do ciebie Croma - ile by kosztowało ustawienie tej instalki na hamowni??
  
 
Acha i jeszcze jedno - wiem ze nie podłączyli sie pod czujnik obrotów - twierdzili ze to istotne tylko dla ustawiania instalacji oraz nie wiedza czy w moim autku jest taki jakego wymaga ta instalka - więc nie zrobili - mówili prawde czy nie?
  
 
Juz wiem jak sie nazywa ten emulator - PROTEC digital - ale po co został włożony - nie mam pojęcia. - wie ktoś??
  
 
A gdzie zakładałeś?

Tez się przymierzam do PRINS-a i nie chciałby trafić do twojego gazownika...


Petereke
  
 
Poza W-wa wiec spoko- cena bardzo atrakcyjna 4800 - autko smiga - ale pozostaje jedno ale - ta emulacja - pojade i ja zdemontuja. Chyba najwaznejsze to to, że nie czuje różnicy na benzynie i gazie oraz nie mam pojęcia kiedy następuje przełaczenie - czasami zauważe zgaśniecie diody benzyny - ale to wszystko, żadnego szarpniecia itp.

  
 
Co do gazownika - to spoko - gdybym nie był dociekliwy to pewnie nie zauważyłbym że do PRINS-a nie montuje sie emulacji - jeździłbym i byłbym zadowolony - a tak coś mnie gryzie
  
 
A i jeszce jedno - uważaj gdzie ci przytwierdza liswte wtryskiwaczy - przewody od kolektora do wtryskiwacza moga miec max 30 cm. więc niektórzy montuja listwe na przegrodzie za silnikiem - cykanie wtryskiwaczy przenosi sie do środka - u mie zrobili dobrze przytwierdzając ja do filtra powietrza - ale byłem świadkiem jak przyjechało audi V6od innego gazownika i mu poprawiali. Zresztą tego dnia naprawiali tez w Audi włoska instalację - porażka - wystarczył brudny gaz by sie całkowicie rozregulowała. Jak twierdza - we włoskich to normalka - trzeba uważac na gaz.
  
 
Juz wiem jak sie ma zużycie gazu - wyglada na to że komputer odczytuje sobie ilość zużytego paliwa z wtryskiwaczy gazowych - w czasie jazdy na benzynie wskazuje prawidłowo - dopiero na gazie spalanie leci w góre - cos mi sie widzi że mierzy on czas otwarcia wtryskiwacza i przelicza na benzyne - a wtryskiwacze gazowe pracuja z innymi czasami otwarcia i dtatego pojawia sie błąd w zuzyciu.
  
 
Cytat:
2004-04-28 17:26:42, Stiv32 pisze:
Poza W-wa wiec spoko- cena bardzo atrakcyjna 4800




Fakt, atrakcyjna. A gdzie konkretnie jesli to nie tajemnica?
Lub może ktos mogłby polecic jakiś warsztat w Warszawie lub okolicach od PRINS-a?

Pzdr.
Petereke
  
 

60 km od Warszawy - specjalizują się w autach niemieckich - własciciel bardzo kontaktowy, krótkie terminy i pracuja w sobotę.PPHU MONIKA

[ wiadomość edytowana przez: Stiv32 dnia 2004-04-30 10:21:11 ]
  
 
No po wizycie u gazownika troche sie wyjasniło - Digital Protec - to układ podający obroty silnika - zakłada sie go by chronic cewki - tak wiec nie jest to emulacja lambdy.
Zaś co do zużycia gazu - zauważyłem że noga cos mi sie strasznie cięzka zrobiła - spróbowałem jeździc takim stylem jak wcześniej na benzynie - i spalanie wygląda w normie - ale nie bede żałował sobie teraz tego 1l.l LPG więcej.

Teraz podam ustawienia mojej instalacji:
ciśnienie 2.2
RC 115
offset 0

Może ktoś ma tez Prinsa w Yarisie i zechciałby sie podzielic ustawieniami.