Zakup toyoty prosze o pomoc

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam serdecznie
Chce kupic toyote w cenie 15-20 tys i tu pytania czy powinienem kupic Carine czy Camry(podobaja mi sie bardzo obie ) czym sie kierowac..? jaka jest miedzy nimi różnica ile pala takie samochody, co oznaczaja znaczki E,GLI.itp (przepraszam za lakoniczne pytania ale nie mialem do czynienia wczesniej z samochodem i po prostu nie wiem) bardzo prosze o pomoc.Pozdrawiam
  
 
zacznij od informacji TUTAJ
  
 
....cos sie Przemkowi pie... ... wchodze na link carina E i pokazuje sie Echo....jakby nie patrzec też toyota...
  
 
Netdog!!
Ja to zawsze kupuje samochód tylko taki którego bryła mi sie najbardziej podoba a pózniej rozglądam się za odpowiadajacym mi silnikiem i wyposażeniem. (oczywiście uwzgledniajac cenę)
Jeśli podobaja Ci się obie to zpytaj samego siebie, która bardziej....hehe , weż pod uwagę także wnętrze oraz pewne czynniki , które są dla Ciebie ważne.
Jedno jest pewne... jeśli kupisz właściwie eksploatowany egzemplarz (ż) to będziesz sobie chwalił.
  
 
Zakup Toyoty Cariny E 1,6 16V

Silniki te lubą brać olej.

Gdy bierze olej trzeba zacząć od wymiany uszczelniaczy popychaczy a tak wogóle to już odrazu zmienić pierścienie (jedna robota).

Przebieg
- nigdy nie wierz w to co jest na liczniku, wejdź do środka i sprawdź dokładnie kierownicę pedały, siedzenia. Siedzenie kierowcy lubi się przecierać nie dotyczy weluru, jak jest przetarte to ma przejechane min 200 tysięcy km. Przebieg mniej więcej sprawdzisz po kierownicy, pedałach dźwigni zmiany biegów.

Przednie zawieszenie
- często wybijają się łączniki drążka stabilizatora z przodu, po dziurach będzie waliło koszt jednego łącznika to 50 zł czyli prawa i lewa około 100 zł wymienić można samemu, bardzo prosto. Wybijają się gumy drążka stabilizatora 2 szt. samemu lepiej tego nie wymieniać. Odkręcić odkręcisz ale póżniej przykręcić to przerąbane.

Tylnie zawieszenie
- to samo co z przodu lecz jeden łącznik kosztuje min 75 zł i gumy drążka stabilizatora. Podlewaruj przód i zobacz jażma przednicz wahaczy te co je łączy z karoserią pod spodem czy nie są powybijane.Drogi interes.

Amortyzatory
- też drogie np tył do Combi kosztuje około 1000 zł. Bagażnik - w jakim jest stanie dużo powie o właścicielu, w jaki sposób korzystał z samochodu.

ABS
- sprawdź go czy prawidłowo działa. ABS jest samo testujący. Jak zapalisz samochód to świeci się kontrolka ABS-u po chwili jest buczenie i kontrolka gaśnie jak się nie zapali ponownie i nie będzie znowu buczenia to wszystko w porządku. Jeśli to wersja japońska to ABS-u nie oszukasz. Najczęściej awarii ulegają czujniki w kołach jeden kosztuje ponad 100 zł (urzywany).

Wspomaganie
- czy prawidłowo działa. Czy skręt samochodu w jedną stronę jest taki sam jak w drugą.Jeśli nie to ktoś ustawiał zbierzność i źle ją ustawił Przy max skręconej kierownicy ma być prawo słychać buczenie z pompy wspomagania.

Check Engine
(taka żółta kontrolka z silniczkiem) - czy gaśnie zaraz po zapaleniu samochodu chwilkę po zgaśnięciu kontrolek ładowania i smarowania jeżli gaśnie razem z nimi to musi być coś kombinowane. A jak nie gaśnie to jakiś czujnik się sypie lub się posypał.

Komora silnika
- przejrzyj dokładnie wszystkie łączenia czy nie był walony, wszystkie szczeliny przy zamkniętych dżwiach, przy masce i bagarzniku.

Chłodnica
- na górze koło korka wlewu płynu czy na tym przewężeniu plastikowym nie ma żadnych mikro pęknięć od przodu i od tyłu. Jeśli są chłodnica do wymiany, wcześniej czy później szkal jątrafi nowa około 1 600 złoty.

Przednie przegóby
- czy nie nawalają podczas skręcania. Skręć kierownicę tak jak byś skręcał na skrzyżowaniu w prwo lub w lewo i szybko rusz.

Jak jest elektryka w lusterkach to je sprawdź.

Ogrzewanie
- w kabinie a ogrzewanie tylnej szyby po 10 minutach powinno się samo wyłączyć.

Jak jest klima to sprawdź ją dokładnie.

Spytaj się kiedy był wymieniany filtr paliwa.

Po kupnie
Wymień odrazu rożrząd razem z rolką dociskową KONIECZNIE !!!!
Nie wierz jak ci sprzedawca powie, że jeździ na syntetyku (dotyczy więkrzego przebiegu około 200 000 km) już wcześniej pisałem, że te silniki lubą brać olej. Wtedy nikt mu nie będzie wlewał drogiego oleju syntetycznego.

LPG.
Po pierwsze zmień świece, polecam ISKRA do LPG wymieniaj je co 10 tys lub 15 tys. koszt 4 sztuk to 30 -40 złoty.

Koniecznie zmień przewody wysokieko napięcia, filtr powietrza. To co napisałem powinieneś zmienić przed założeniem instalacji LPG.

Teraz jaką instalkę wybrać?
Polecam (koniecznie minimum II generacji) Lovato, elektronika Autronika komputer Autronic AL-700, koniecznie załuż emulator wtryskiwaczy. Po założeniu instalki jak będzie się zapalał Check Engine molestuj (tylko delikatnie, żeby cię nie podał do Sądu) fachowca, który zakładał instalację.

Jednakże w wersjach japońskich ma prawo się zapalać i gasnąć lub się świecić przez dłuższy czas. Załuż wyłączenie pompy paliwa po przejściu na gaz, nie padnie ci. Zawsze miej w baku tyle bęzyny żeby się kontrola nie zapalała. Załóż odcięcie zasilania komputera samochodu po wyłączeniu silnika. Gdy będzie łapał jakieś błędy od gazu będzie restastartowany ale tylko z pamięci będzie miał wymazywane błędy. Nie zrestartujesz go całego. Restart całego kompa to już inna broszka też możesz to sobie sam zrobić.
Gazu w mieście nie ma prawa palić więcej niż 9,5 l/100 km - lato. Koszt takiej instalacji to kwota 2 000 - 2 200 złoty.

Pamiętaj weź Fakturę VAT będzie ci potrzebna przy wpisie do dowodu rejestracyjnego.

Na przeględ techniczny samochodu nie musisz jechać zaraz po założeniu instalacji, dopiero wtedy gdy jest to konieczne (patrz w dowód rejestracyjny rubryka "następny przegląd"). Koszt przeglądu na obecną chwile 167 zł.

Nie wiem czy już wszystko, można by było dużo pisać o tym samochodzie.

Jak rozszyfrować numer VIN w Toyce:

Numer VIN
  
 
benezis wyczerpał wątek
sam korzystałem z jego rad przy kupnie swojej,
poza tym wyszukiwarka wiele jeszcze Ci pomoże
  
 
Bardzo ale to bardzo pieknie dziekuje za pomoc decyzja zapadła kupuje Carine !! Co do wersji to chciałbym kupic Carine z silnikiem 2.0 GLi z 95,96 roku,ile warto dac za takie cudenko zeby nie przepłacic..?Pozdrawiam serdecznie (przyszły toyotowiec )