Czy felgi 5,5 cala wejdą na Tył? 126p

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam) Otóż jeżdze sobie taraz na felgah 4,5 cala i oponach 155/65, al ejes mały problem że opona się strasznie podwija w zakrętach, i tu mam pytanie. czy ta sama opona na felgach 5,5 cala z poloneza caro wejdze na tył bez potrzeby stosowania dystansów?
  
 
witam.
poszukaj w archiuwm był taki temat czucza.
a pozniej blokujemy
  
 
Kolega ma w kaszlu od poloneza 5.5 cala na oponach 175 i wszystko jest ok.
  
 
Jak dla mnie też dziwne, że 155 podwija się na zakrętach. Nie mówimy tu chyba o uginaniu bo uginać będą się wszystkie no chyba, że wspomnimy o profilu 35
  
 
Cytat:
Jak dla mnie też dziwne, że 155 podwija się na zakrętach. Nie mówimy tu chyba o uginaniu bo uginać będą się wszystkie no chyba, że wspomnimy o profilu 35


Jasne, źle się wyraziłem, chodzi mi o to że ta opna sie ugina, porostu felga jest za wąska i opona się na fukach ugina strasznie i czasem potrafi porządnie odbić
  
 
zalezy jakie ET felgi, mam 5,5 cala z tylu ET18 na niej 145/70 wyglada ladnie ale szerszych oponek nie zaloze bo czasem juz mi na dziurach dobije rantem w gume..
  
 
coś mi ktoś kiedyś mówił że Et 29, Kumpel miał takie , do tego dystans zrobiony z bembna i miął je na równi z nadkolem, teraz pytanie czy bez dystansu też podejdą???
  
 
wydaje mi sie ze troche za głeboko moze być bez dystansu..ale najlepiej załoz samą felge i juz wszystko będziesz wiedział..
  
 
Wchodza 6,5 a po sklepaniu i uzyciu flexa nawedt 7io !!!
  
 
felgi od poloneza bez dystansow nie przykrecisz bo rant wewnetrzny oprze sie na ramieniu wachacza (sprawdzalismy z kumplem na golych felach bez opon)

pozatym polonez ma felgi 5Jx13 a nie 5,5Jx13 (chyba ze moze w plusie byly 5,5)

felgi aluminiowe poloneza to 5Jx13 ET28 tak wiec stalowe maja pewnie takie same lub podobne et


[ wiadomość edytowana przez: Samael dnia 2004-05-04 20:01:03 ]
  
 
Powiedzcie mi jedno. Zawsze jak ktos sie mnie pyta czy mam dystansy w moich felach a ja odpowiadam ze nie to wszyscy sie dziwia. Nigdzie mi nie obciera ani nic. Nie znam Et tych felg. Jutro sprawdze.
  
 
felgi stalowe z poloneza 5 calowe maja ET 29, jednak sa cholernie ciężkie, polecałbym felgi z SC 5 calowe (ET 33)
  
 
Cytat:
2004-05-04 19:57:01, Samael pisze:
felgi od poloneza bez dystansow nie przykrecisz bo rant wewnetrzny oprze sie na ramieniu wachacza (sprawdzalismy z kumplem na golych felach bez opon)

pozatym polonez ma felgi 5Jx13 a nie 5,5Jx13 (chyba ze moze w plusie byly 5,5)

felgi aluminiowe poloneza to 5Jx13 ET28 tak wiec stalowe maja pewnie takie same lub podobne et


[ wiadomość edytowana przez: Samael dnia 2004-05-04 20:01:03 ]



Ja mam felgi poloneza 5" (te z okraglymi dziurkami na obwodzie) zadnych dystansow nie musialem miec.
  
 
Otóż rozwiewam wszystkie wątpliwości: Felgi z poloneza mają 5 a nie 5,5 cali i wchodzą do malucha na tył bez najmniejszych problemów w dodatku pozostaje jeszcze sporo miejsca między felą a wachaczem
  
 
Felga 5,5 cala wchodzi bez problemu... a co do szerokosci opon to ja mam 155/65 i jest super...
  
 
wiem, ze bylo ale jak topic juz istnieje to soe zapytam

a co z przodem??? ma w domu 4 fele od dfa, i chyba je zaloze.

jakie gumy mam zastosowac? jakie musza miec numerki zeby to wszystko gralo i bylo latwo dostepne?
  
 
Z przodu tez mam 5,5 cala i opony 155/65....(seryjne zawieszenie w dodatku rozwalone..)auto trzyma sie drogi SUPER... ale traci DUZO na przyspieszeniu.. i wiecej pali...