Wahacz E 10

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Czy wymieniał ktoś może tulejki na wahaczu poprzecznym w corolli e10 , chodzi mi o ten z zbieżnością? We wszystkich sklepach w katalogach na tym wahaczu od strony koła występuje tulejka stała o średnicy 30mm , a w moim po wyjęciu i zmierzeniu wyszło że jest średnica 26mm do tego wygląda na wahliwą i ma zdejmowane osłony gumowe . Jak dzwoniłem do serwisu w łodzi powiedzieli mi że są to trdno wymienne elementy i toyota wymienia całe wahacze koszt wahacza w serwisie 517zł.
  
 
Niestety jest problem z wymianą tej tulejki - jest nie do dostania. Chciałem spytać czy ktoś się orientuje czy zawieszanie tylne w e10 i e11 jest takie samo ,a dokładnie długość tych wahaczy poprzecznych. Czy jeśli kupie używany wahacz od corolli z 2000r. to czy będzie mi pasował do mojej z 94r?
  
 
Cytat:
2012-05-10 06:16:03, marcin06ge pisze:
[...]w moim po wyjęciu i zmierzeniu wyszło że jest średnica 26mm do tego wygląda na wahliwą i ma zdejmowane osłony gumowe[...]



Czyli masz pewnie tzw. unibole. Czy dostałeś ewidentny luz na tym drążku że chcesz wymieniać ? Bo jeżeli martwiło Cię tylko to że drążek można przekręcić w prawo i lewo, to tak ma właśnie być.
Zmierz go i poszukaj w sklepach/katalogach, może od czegoś innego podejdzie ? Np. do Cariny podobno pasują unibole od Vectry B (cokolwiek to znaczy).
Jest jeszcze opcja poszukać w okolicy zakładu, który dorabia takie rzeczy.
Pozdro.
  
 
Nie no tłucze strasznie i nikt nie mógł do tego dojsc zaczym to odkryłem poduszki na wzdłużnym, łącznik bo miał delikatny luz, amortyztor i poduszke górna bo nikt nie wiedział co wali . Dopiero doszedłem ze to ta tulejka na tym wahaczu. zamówiłem a tu mi przysłali 30 stała i nic innego nie widza ( taka chyba jes ale w poprzednich modelach) u mnie jest wahliwa. W sklepach w zgierzu wahacz nie osiągalny nawet w InterCarsie dlatego mysle o używce na allegro z corolli 2000r znalazłem za 45zł z przesyłka i dlatego myśle czy by nie zaryzykować na zdjeciu wyglada tak samo w katalogach ma inny numer ale to moze byc różnica ze wzgledu na te tulejki tu wahliwa a tu stała ale to chyba nie bedzie miało znaczenia tylko chodzi mi o długosc wahacza i otwór na te długie szpilki-długosc pewnie można regulować w jakims tam zakresie
http://allegro.pl/wahacz-tyl-prawy-toyota-corolla-e11-e-11-1-6-combi-i2389265688.html
  
 
Nie napisałeś który masz rocznik.
Śruby mocujące z roczników E10 95-97 i E11 97-01 są te same. Z kolei belki zawieszenia są te same w rocznikach 92-93 i 97-01.
Poproś sprzedawcę żeby zmierzył długość i będzie jasność sytuacji +/- 1cm spokojnie skorygujesz na regulacji.
Na mój gust te wahacze powinny pasować.
Pozdro.
  
 
Mój rocznik to 94 liftback, mi tez sie wydaje ze to powinno być to samo róznica w numerze w katalogu toyoty może być ze względu na tetulejki bo w późniejszych modelach odeszli o tej wahliwej i stosowali tylko stałe. Wysyłałem wymiary do firmy tedgum ale nic takiego nie mogli znależć nawet od innego auta ,chyba jednak wezme ta używke z 2000r i bede kombinował zawsze może bedzie mniej wybita niż z aut z mojego rocznika
  
 
Wahacz wymieniony wreszcie nie ma stukania, wahacz z 2000r pasował...
  
 
Witam. Mam takie pytanie. Mam luz na tulei wahacza poprzecznego, czy przez to lata mi koło? Jak myślicie?
Pozdrawiam
  
 
Cytat:
2013-01-04 18:07:29, Jarek12NYSA pisze:
Witam. Mam takie pytanie. Mam luz na tulei wahacza poprzecznego, czy przez to lata mi koło? Jak myślicie? Pozdrawiam


Pewnie ze lata ..a moze i gada
Jak cos jest przykrecone do czegos co lata to lata razem z tym czyms...wezmy np takiego ptaka i obraczke na lapie.On lata i ona tez .

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer