Jaki gaz do cariny e kombi? - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
aha. wczoraj z torunia droga to byly 2 osoby + dwa pelne baki.
wczoraj sprawdzalem i przy 6000rpm bylo ok. ale bez przesady... ja tak jezdzic napewno nie bede
zwlaszcza ze ten samochod to i na bezynie scigaczem to nie byl niestety

a co do wilgi to chetnie bym wpadl, ale obrona tuz tuz... a ja nawet jeszcze pracy nie mam gotowej, nie mowiac juz o przygotowywaniu sie do egzamu
  
 
gratuluje ale to czy ci wzieła 7 litrów to raczej takie początki mi tez na trzech pierwszych trasach brała toyka 7-8 litrów teraz na trasie bierze około 10-11 po drugie musisz pamietać ze nie zawsze nałąduja ci do zbiornika tyle samo gdyż dystrybutory maja rożne cisnienie i w zależnosci jak mocne tyle wtłoczą gazu pozdrawiam
  
 
witam

Dokonałem zakupu Cariny E 1.8 kombi w sierpniu br. i pierwszą inwestycją była instalacja LPG. Szperałem po forum już wtedy i dzięki pochwałom pod adresem Elpigazu zamontowałem taką instalację tyle, że w Łodzi (firma Entech, wcześniej montowałem tam BRC do Bravy i było OK). Niestety nie jestem w takiej euforii jak kolega montujący w Toruniu. Po pierwsze zapala się lampka komputera informująca o błędzie sondy - tylko na gazie, po drugie spalanie gazu jest za wysokie zwłaszcza w trasie 10-11l/100km (Pb6,5l), w mieście 9,5-10l (Pb~10l). 'Fachowcy' zapewniają mnie, że wszystko jest ustawione idealnie a efekt jest jaki jest - instalacja praktycznie się nie zwraca. Dodam jeszcze, że kilka dni po instalacji wymieniali mi wielozawór w butli - nie blokował przy tankowaniu do pełna. Pzdr.
  
 
pczap: jaki komputer Elpigazu Ci założyli ? W sumie to i tak mało istotne skoro świeci lambda, ale pytam z ciekawości.
Jak na mój gust spieprzyli podpięcie do lambdy albo typ emulacji. Trzecia możliwość (najgorsza) to faktycznie padła Ci lambda. Też się zdarza. Ale takie coś powinni zdiagnozować bez problemu.
Uwierz, Leonardo mam od 2,5 roku i zero problemów. W mieście pali 2-4 litry więcej, a w trasie 2-6 Wszystko zależy od tego jaki mam dzień i którędy jadę
Pognęb tych magików niech nie pieprzą głupot że tak ma być. Niech doczytają dokumentację albo zapytają kogoś hmmm... bardziej doświadczonego. To ma działać i tyle.
Pozdro.
  
 
- leonardo pro 01; czy możliwe jest żeby przy uszkodzonej sondzie mało palił Pb? Brakuje mi już cierpliwości żeby się z nimi szarpać, ale szkoda mi kasy za instalację, zysk z jazdy na gazie jest znikomy. Aktualnie czekam na odzew od nich - konsultują się z Elpigaz'em, podczas ostatniej wizyty (przedwczoraj) było niemiło i postanowili się skonsultować. Po niedzieli mam zamiar zbadać spaliny na analizatorze, jestem ciekaw wyniku.

pzdr
paweł
  
 
Witam
Jestem tutaj nowym i ciesze się ze jest takie miejsce gdzie można o coś zapytać czy podzielić się swoimi spostrzezeniami. Jeżdzę od roku Avenisem z 98 r z silnikiem 1,6 4AFE to taki sam motor jak przy Carinach z 96 i 97 r. Kupiłem od pierwszego właściciela który naprawde miał kase, auto miało autentycznie 90 tyś wszystkie przeglądy w ASO i olej od początku Castrol SLX 5W30 (o olej tak w zasadzie chciałem zapytać), jeździłem wcześniej samochodem na LPG wiec bez wahania postanowiłem załozyc gaz do Avensisa, też miałem dylemat ale po rozważeniu wszystkich za i przeciw wybrałem Elpigaz z komputerkiem Nikolaus, przejechałem na LPG około 15 kkm nie zdarzyło się zeby kiedyś kichnął lub zgasł, spala srednio od 9 do 9,7 nie ważne czy to trasa czy "w koło komina" chociaż po samym załozeniu też myslałem ze bedzie palił 8 jak któryś z panów tutaj był zachwycony spalaniem swojej Cariny, ale na gaz naprawde nie moge narzekać, powiem nawet ze jestem zadowolony. Zastanawia mnie coś innego, mianowicie zaraz po kupnie auta załozyłem LPG wiec nawet nie mam porównania jak chodzi na benzynie bo z czystej oszczedności jeżdze na gazie. Jak juz wspomniałem auto od nowego jeździło na Castrol SLX mnie nie stać było na tak drogi olej wiec doradzono mi też Castrol MAGNATEK 5W40 także pełen syntetyk. Wszystko wydaje się oki tylko zastanawia mnie fakt iż od wymiany do wymiany czyli na 15 kkm auto zużywa około 1 litr oleju. W zwiazku z tym chciałem spytać bo wierze że sa tu prawdziwi znawcy i fachowcy czy jazda na gazie ZWIĘKSZA ZUŻYCIE OLEJU, CZY ZUŻYCIE 1 LITRA NA 15 TYŚ TO NORMA PRZY TYCH SILNIKACH, MOZE STOSOWAC INNY OLEJ? Z góry dziekuje za fachowe i kompetentne wskazówki i spostrzezenia. Pozdrawiam wszystkich użytkowników Toyoty
  
 
krzychu248 po co dublujesz posty????

Odpowiedzi masz w technicznym, tam sie podczepiłeś dobrze... Tutaj nie za bardzo ...
  
 
Cytat:
2004-12-10 23:18:53, pczap pisze:
- leonardo pro 01; czy możliwe jest żeby przy uszkodzonej sondzie mało palił Pb? Brakuje mi już cierpliwości żeby się z nimi szarpać, ale szkoda mi kasy za instalację, zysk z jazdy na gazie jest znikomy. Aktualnie czekam na odzew od nich - konsultują się z Elpigaz'em, podczas ostatniej wizyty (przedwczoraj) było niemiło i postanowili się skonsultować. Po niedzieli mam zamiar zbadać spaliny na analizatorze, jestem ciekaw wyniku. pzdr paweł



zysk z jazdy na gazie jest znikomy ..????? A to ciekawe.
No chyba ze oszczędność 50% na 100km to mało..
  
 
  
 
Prosze sie nie podniecac pierwszymi wrazeniami z jazdy na gazie.Tak jak ktos juz wspomnial wszystko jest jeszcze w fazie ukladania sie i nie mozna precyzyjnie okreslic zuzycia bo bedzie sie ono jeszcze przez jakis czas nieznacznie wahac.Jedynie wlanie do pustego zbiornika i zuzycie go daje dokladniejszy wynik.

Spalanie w trasie wyzsze niz w miescie moze byc oznaka zbyt ubogiej mieszanki na wysokich obrotach i radze podjechac do gazownikow zanim przypalą sie zawory lub poplyną tłoki.