Wyważarka dynamiczna kto wie???

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Mam taki problem teraz ja, kupiłem własnie nowe opony i okazało sie od razu, że przy 60-80km/h czuje wibracje głownie na podłodze. Pojechałem z "reklamacją' do serwisu opon, goscie wzieli je na wyważarke ta samą co kilkanascie godzin wczesniej i okazało sie ze dwa koła sa niedoważone o 15 i 20g!. Stwierdzili ze widocznie muszą sie ułozyc opony i luzik. Ale niestety efekt wibracji nie ustąpił, przesuneła sie tylko predkosc przy której to wystepuje - teraz jest to powyzej 80km/h. Niestety w Tarnowie szkoda wydawac pieniedzy na wywazanie i kto zna dobrych sprawdzonych ludzi od opon w Krakowie. Napewno którys serwis ma wywazarke dynamiczną ale nie pamietam który dzieki za rady
  
 
W tym wątku: link
Orion76 napisał:

"z tym bujaniem się na drodze to podjedź do firmy bodajże Auto Test koło ronda Radzikowskiego w Krakowie ( to rondo koło makro przy drodze na Olkusz). To warsztat który zajmuje sie tylko ustawianiem zawieszenia no i ewentualnie świateł. Ale robią to z szatańską precyzją i skutecznością.
Dość powiedzieć że polecił mi to miejsce Perzan, pojechałem moją corolką z zachowania wtedy przypominającą pijaną baletnicę i po pół godzinie zrobili mi z niej cyrkiel jeżeli chodzi o pewność toru jazdy.
Koszt - max 150 zł a może być i niżej. Mają taki sprzęt że mózg staje i co najważniejsze potrafią go obsługiwać."
  
 
Cytat:
2004-06-17 18:11:10, serwisSJ pisze:
Mam taki problem teraz ja, kupiłem własnie nowe opony i okazało sie od razu, że przy 60-80km/h czuje wibracje głownie na podłodze. Pojechałem z "reklamacją' do serwisu opon, goscie wzieli je na wyważarke ta samą co kilkanascie godzin wczesniej i okazało sie ze dwa koła sa niedoważone o 15 i 20g!. Stwierdzili ze widocznie muszą sie ułozyc opony i luzik. Ale niestety efekt wibracji nie ustąpił, przesuneła sie tylko predkosc przy której to wystepuje - teraz jest to powyzej 80km/h.
[...]



Hmmm... chodzi Ci o taką, która wyważa koła na samochodzie ? Takiej niestety nie znam w Kraku. Natomiast na "tradycyjnej" bardzo fajnie ważą chłopaki przy ul. Siewnej. Zakładałem u nich zimówki i po całym sezonie nic nie biło. Letnie jak na razie po prawie 9 tys. km też jadą równo jak po stolnicy. Jakbyś się wybierał do Krakowa daj znać to powiem ci jak tam dojechać.
Może jakieś szybkie spotkanko się wymąci ?
Nawiasem mówiąc nie chce mi się wierzyć żeby opona musiała się ułożyć aż o 15-20g Może mają już maszynę do kitu ? Przy nowych oponach ważyłem po założeniu i drugi raz po ok 3-5tys.km jak się faktycznie ułożyły i odpowiednio przytarły. Każda następna zmiana sezonowa - wystarczało jednokrotne ważenie na cały sezon.

Pigletto: tam robię od lat zbieżność, nie wyważanie Faktycznie, goście robią świetną robotę. Inaczej bym tam nie wracał.
Pozdro.
  
 
można spotkać takie na niektórych stacjach Shell'a. Zazwyczaj jest jedna w mieście, kiedyś (1,2 m-ce wstecz) było ogłoszenie w Wyborczej z adresami.
Koszt niski - w Toruniu 25 za cztery koła.
Ale efekty takie sobie: jak mi drgała kierownica przy 120, tak drga. Może trochę słabiej ...
Poza tym, koła muszą być "wstępnie" wyważone tradycyjnymi metodami.
  
 
No jasne, przecież to w Shellu nazywa się nawet doważanie.
  
 
Na stacje Shella (dawny Kwik-Fit) w Krakowie mam namiar w domku bo bylem tam na przeglądzie przed zakupem m.in. mojej Toyki a i ostatnio jak pobłądziłem szukając domku Perzana to też przejeżdżałem obok Wrzucę adres i telefon wieczorem.
  
 
Shell Autoserv - Centrum obsługi samochodów
Oś. Kombatantów 19 przy ul. Okulickiego, 31-612 Kraków
tel. (12) 640 19 60

Najlepiej zadzwonić i zapytać czy to tam robią
  
 
Dzieki za pomoc, a co myślicie o serwisie opon na pl.Serkowskiego? Po reklamach to powinni być niezli A jeszcze o tej wywazarce, moze pomyliłem nazwe... sa takie wywazarki które potrafią zasymulować prace opony pod obciazeniem, tzn wszelkie odkształcenia i bicia przy działających już siłach bezwładnosci. Wywaza ona tez koło promieniowo i osiowo. Pamietam ze ktoś to sie reklamował w Krakowie ze to ma, ale jak na złość nie pamietam kto to
  
 
Jeszcze może to się przyda: http://www.opona.com/ofirmie.php
  
 
Cytat:
2004-06-18 23:06:08, Pigletto pisze:
Jeszcze może to się przyda: http://www.opona.com/ofirmie.php


O! i bardzo dziękuje moze to to