Czyszczenie wtryskow

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Tak sobie ostatnio wymyslilem ze moze warto przeczyscic moje wtryski, przerabial ktos juz moze cos takiego ?

Czy cykanie odchodzace z okolicy wtryskiwaczy na biegu jałowym wskazuje na ich zuzycie czy moze po czesci jest to wina syfu ktory sie moze tam odklada i po czesci samego zuzycia poszczegolnych wtryskow ?
  
 
Cytat:
2005-12-29 15:10:35, Cromm pisze:
Tak sobie ostatnio wymyslilem [...]



Tak sobie siedzę i myślę.... że szukasz dziury w całym.
Masz problemy z zapalaniem ? Kopci ? Żre jak smok ? Pływają wolne ? Przerywa w czasie jazdy ? Nie chce przyspieszać ?
NIE ??????
To bądź łaskaw zostawić je w świętym spokoju. Niech sobie cykają dalej.
Pozdro.
  
 
Ale jeśli już tak bardzo chce kolega je wyczyścić to przecież są odpowiednie dodatki do benzyn które mają za zadanie czyszczenie układu zasilania(często stosowane i zalecane dla autek jeżdżących na gazie-polecam,z tego co mi wiadomo są skuteczne).Czystość to podstawa
  
 
Cytat:
przecież są odpowiednie dodatki do benzyn które mają za zadanie czyszczenie układu zasilania



Tak są ,niewiem ale jest np. czarny STP jako czyszczący układ zasilania w benzynie . Zastanawia mnie fakt ,czy on najpierw po wlaniu do baku nierozpuszcza w nim syfu ,a potem to trafia przez filtr ,który się również przytyka na listwe wtryskiwaczy. TO jest tylko teorie którą zasłyszałem.
Ogólnie kolega wlał do silnika w którym są zatkane wtryski benzyny ,taki właśnie czarny STP i leje już którąś butelke i podobno jest efekt.Auto się zbiera dużo lepiej na benzynie ,niż przedtem ,gdy auto auto wogóle na benie niechciało wchodzić na obroty.


[ wiadomość edytowana przez: faworyt dnia 2005-12-29 22:46:25 ]
  
 
Cytat:
2005-12-29 19:23:32, Perzan pisze:
Tak sobie siedzę i myślę.... że szukasz dziury w całym. Masz problemy z zapalaniem ? Kopci ? Żre jak smok ? Pływają wolne ? Przerywa w czasie jazdy ? Nie chce przyspieszać ? NIE ?????? To bądź łaskaw zostawić je w świętym spokoju. Niech sobie cykają dalej. Pozdro.



Tak zrobie, wszystko chula jak nalezy.
Myslalem ze robiliscie to u siebie z nudow itp.juz tak jakby powiedziec zeby bylo "czysciej i zdrowiej" dla naszych autek.
Jedynie widze ze miche musze uszczelnic na wiosne
  
 
Podzielam zdanie Perzana ZOSTAW TO!!!!!!!!!!!!!!
Może zalać motorlife do paliwa 50ml. na 50l paliwa posmaruje nic nie rozpuszczjąc ale nic więcej!!

Pozdro.
  
 
Kiedys gdzies czytalem ze wtryski maja taka siateczke ktora po dluzszym czasie lubi byc zasyfiona roznymi paprochami i ze to mozna przeczyscic w rozpuszczalniku.
Nie zamierzam nic ruszac zwlaszcza kiedy mam w garazu z 2 kubiki sniegu ))))
  
 
środek który ja polecałemjest produktem holenderskim pod nazwą Xeramic LPG Gaz Additive.
Opracowany został na potrzeby wszystkich rodzajów silników benzynowych z wtryskiem paliwa lub gażnikiem(także turbodoładowanych)wyposażonych w system zasilania LPG.
Jest całkowicie bezpieczny dla katalizatora.Wysokiej jakości środek czyszczący zawarty w tym preparacie skutecznie usuwa z całego systemu paliwowego wszelkie zanieczyszczenia,a także ułatwia eksploatacje pojazdu zasilanego gazem LPG a w szczególności:
-ułatwia uruchamianie silnika
-zmniejsza zużycie silnika
-stabilizuje pracę silnika
Opakowanie 250 ml wystarcza na zbiornik 60 litrów paliwa
Koszt około 12 zł z opakowanie
Wypróbowany i sprawdzony przezemnie oraz moich klijentów którym go poleciłem.Oglądałem gażnik po użyci owego środka i byłem mile zaskoczony(większość laków w gażniku znikneła).
  
 
is coś Ci płacą za reklamę????
Żadnego powiadam Żadego niw wleję prócz motorlife i to tylko dlatego że widziałem jak zalali silnik motorlifem a potem po ok. 1min. pracy zdjeli miskę olejową i wsadzili dół si9lnika do wody!!!!
Chodził jeszcze przez 2h. potem skończył się pokaz!!!
Normalnie nie pochodził by dłużej jak 1-5min. bez oliwy a na wodziee!!!
SZOK!!
  
 
Nie, nikt mi za nic nie płaci a jeśli już coś polecam to wynika to z tego że sam to sprawdziłem i przetestowałem najpierw na swojej d..ie.
Ponadto mam warsztat i wierz mi lub nie ale byle g...a nie lubię gdyż zawsze wiąże się to z wyrzucaniem pieniędzy i brakiem efektów.Opieram sie również na opini moich klijentów a nie mozna podejrzewac że mam cały czas doczynienia z imbecylami którzy nie wiedzą co mówią i co robią .To tyle,a nawiasem mówiąc to środek który ty polecasz jest ok,gdyż i ja go polecam również wybór zawsze pozostawiając mojemu klijentowi.
  
 
Ok ok tylko że już jeden użyał kiedyś środka STP zwał się chyba smoke stop lub coś takiego i posklejały mu się pierścienie w 3-letnim fordzie focusie więc po tej akcji nie wleje nic!!!!!
Prucz Motor lifa bo go przetestowałem a ty przetestowałeś inny i ok
P.S. Też mam warsztat.
Pozdro.
I bez urazy jeśli poczułeś się urażony
  
 
Urażony się nie czuje bo i nie ma o co,dobrze mieć bratnią duszę z branży a wymiana informacji zawsze komus się przyda jeśli to co tu piszemy przeczyta.Pozdrawiam również.
  
 
Ja wlalem jeszcze jesienia VALVOLINE max life i w sumie nie odczulem zadnej roznicy, moze tylko ta woda co jest w baku troche odparuje, bo tak zwykle lalem zawsze cwiarteczke denaturaty pozną jesienia
  
 
Też lałem i leje
  
 
Cytat:
2005-12-31 17:06:58, Kafi pisze:
Też lałem i leje



Czesto ?
Czujesz jakąs roznice pod nogą lub w uchu ?
  
 
nie żadnej różnicy tylko to że jestem pewien że na wtrysku albo w przewodzie się sopelek nie zrobi
A jak często??
Jeżdżę na LPG jak wiesz więc co tankowanie PB za 150zł. pół szklaneczki.
Profilaktycznie
  
 
Ja do baku nie leję nic poza benzyną Pb98 na firmowych stacjach. Jak na razie stuknęło mi 90 tys km na gazie i zero problemów z wtryskami i w ogóle z układem paliwowym.
Pozdro.
  
 
Profilaktyka i złe doświadczenia Perzanik.
  
 
Jakis czas temu kupowalem PB98 NA JET-cie bo jest najtaniej w mojej krakowsko-wielickiej okolicy ale widze ze i tam sprzedaja okrojoną wersje czegos co popularnie nazywa sie benzyna.
Na tej mieszance jak i na PB98 z tzw. ESSO moja rolka krecila tylko do 160km/h po zalaniu zwyklej PB na ....LOtosie i na Statoil dochodzi do 175km/h. Przerabialem kilka razy na A-4 w podobnych warunkach pogodowych.
  
 
Dolej motorlife i przetestuj