MUŁ to malo powiedziane...

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Kupiony wlasnie essi mial fajnych wlascicieli : pierwsz y 1932 roku a drugi 1930 roku) i teraz jest strasznie zamulony , zero wkrecania na obroty i przyspieszania .... a na dodatek stal chyba z 8 lat w garazu i nikt go nie dotykal... wymienilem filtry plyny swiece pasek rozrzadu itp ...

co jeszcze powinienem wymienic??? co zrobic zeby zaczal jezdzic???
czekam na pomysly...
  
 
Proponuje zresetowac komputer, sprawdzic sonde Lambde oraz przeplywomierz powietrza.
  
 
sonda lezy faktycznie ma opoznienie duuuze....
jeslichodzi o komputer jak go zresetowac???
przeplywomierz powietrza??? co to ? gdzie to?
  
 
Reset kompa - odlaczasz kleme minusowa na kilka minut. Pozniej wlaczasz silnik i na jalowych czekasz az sie zagrzeje, a pozniej trzeba mu buta zrobic
  
 
moze cos wiecej napiszesz o silniku??
  
 
OK DZISIAJ ZROBIMY RESECIK...


A SILNIK 1,4I ... PONAD 70 KONI TO COS POWINNO JUZ JEZDZIC A TU DO MOJEGO SEICENTO SIE NIE UMYWA.... ALE ZOBACZYMY PO RESECIE...
  
 
Wg mnie resetowanie lepiej zrobić na rozgrzanym silniku na ok 10-15 min ( takie były słowa diagnosty).
  
 
Nie ma znaczenia czy reset zrobisz na zimnym czy cieplym silniku. Byle nie tak inteligentnie, jak kiedys czytalem, ze probowano zresetowac kompa na odpalonym silniku zdejmujac kleme . Oczywiscie nic to nie dawalo, bo komp byl ciagle zasilany.

Pamietaj tylko, ze przy zdjeciu klemy moga pasc ustawienia radia.
  
 
.... jak dziadki cały czas tak mulili auto to może byc tak że nie da się go odmulić ..... pewno trzeba by było silnik rozbierać ..... i jakis mini remoncik strzelić ....
  
 
A ja polecam zdrowe przegonienie auta na jakiejś autostradzie. Tak pod 4k rpm z godzinę albo więcej.
Mojemu kiedyś pomogło

Pozdrawiam
CODI
  
 
Reset kompa, preparat do czyszczenia ukł. wtryskowych i pojeździć gdzieś za miastem wkręcając stopniowo do obrotów max. Powinno odmulić.
  
 
reset kompa troche pomogl tz wkreca sie do 6500 a wczesniej ledwie do 4000 .... i jak jest powyzej 2500 to juz jedzie ale do 2000 to nie bardzo....

co z tym preparatem do czyszczenia wtrysku??? jak sie to stosuje jak sie to robi ???? to jakis plyn do wlewania do paliwa czy trzeba wtrysk rozbierac???
  
 
To np. preparat Shella. jakieś 6 zł, starcza na 40 l paliwa, wlej do zbiornika. A problemy na niskich obrotach świadczą o (jeśli diagnostyka inaczej nie pokaże) problemach z instalacją WN.
  
 
czy lambda tez moze miec wplyw na niskich obrotach?? czy to moze miec cos wspolnego z tym nieszczesnym ladowaniem ???
  
 
Jeśli ładowanie nie istnieje, to tak. A lambda... Kwestia odczytu kodów błędu.
  
 
kumpel mechanik stwierdzil ze powinienem nim pojezdzic zanim zdecyduje sie lambde wymienic bo auto stalo kilka lat w garazu bez jazdy i pewnie lambda sie przepali tak do 1000 km jak nie to wtedy wymiana... a tak nawiasem mowiac to ile przewodow ma lambda w essim 1,4i?
  
 
Cztery. Dwa na podgrzewanie i dwa na sygnał.
  
 
czyli ze 250 bedzie kosztowala ...
  
 
Odpowiednik Boscha około 120 zł.
  
 
o prosze jak milo ... to moze nie czekac tylko wymienic?