Wyciek oleju spod pokrywy glowicy

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
witam
zmienilem uszczelke i dalej leje - co moze byc przyczyna - moze ktos mial takie problemy
jest to uciazliwe gdyz smrod palonego oleju dostaje sie do kabiny
samochod omega b 2.0 8v pokrywa glowicy plastikowa
nie mam koncepcji - tak jak mowie uszczelka wymieniona i dobrze dokrecone
prosze kolegow o pomoc - moze ktos mial ten sam problem

pozdrawiam peso
  
 
Cześć. Miałem podobny problem. Kumpel namówił mnie do użycia silikonu. Badziew totalny - było jeszcze gorzej. Kupiłem drugą uszczelke, poprzednie ślady po silikonie i starej przusmażonej uszczelce dokładnie usunąłem. Powierzchnie dokładnie wymyłem denaturatem /niezastąpiony w tych sprawach płyn/ i zabrałem się do skręcania. Kolejność w książce, ale najważniejsza sprawa to nie zmiażdżyć uszczelki. Ponieważ jest elastyczna to spełni swoją funkcję bez dokręcania śrub do dechy. Powodzenia.
  
 
nieprawidłowy montaż uszczelki a właściwie nieprawidłowe dokręcanie śrub mocujących pokrywę zaworów powoduje wygięcie pokrywy. w następstwie założenie nowej uszczelki nic nie daje. po zdjęciu pokryty proponuję w pierwszej kolejności oczyścić miejsce styku z uszczelką a następnie kontrolę na płaskiej powierzchni np. stole czy nie jest ona zwichrowana. trzeba popatrzeć na styk pokrywy z stołem i sprawdzić czy nie ma prześwitu światła lub posmarować krawędź tuszem i przesuwać po powierzchni stołu - wtedy dokładnie widać w jakim stanie jest pokrywa - tzw. trasowanie. przy ponownym zakładaniu pokrywy śruby mocujące dokręcać trzeba naprawdę lekko - krótkim kluczem i dosłownie jednym palcem - dla tych który nie dysponują kluczem dynamometrycznym. w sktócie rozpoczynamy dokręcanie od śrub znajdujących się w środku pokrywy a następnie ruchem okrężnym dochodzimy do zewnętrznej śruby, nie dokręcać odrazu do końca lecz stopniowo " na kilka razy".
  
 
Robert_kraków ma rację w 100%.
Kto Ci wymieniał ta uszczelkę?
Skoro wymienione i dalej leje to dekiel został sfalowany.
Popatrz bo może sam zobaczysz ze przy wymianie zprasowano uszczelkę?
  
 
dzieki Panowie
pokrywa jest plastikowa - czy moze wiec byc trwale wygieta i jesli tak to co zrobic - czy mozna ja zastosowac dalej czy wymaga naprawy lub wymiany i czy w ogole jest sens wymieniac sama uszczelke - czy to cos da

peso