Jaki olej wlac do skrzyni biegow?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
podobno ma byc czerwony? tyle wiem... taki tez mi wylecial. z starszych watkow naczytalem sie o syntetykach. to jaki mam wlac??? nie moze byc zwykly hipol???
  
 
Ja wlalem pelny syntetyk Mobila. Dalem 105zl za 3 litry. Byl czerwony
  
 
Tylko syntetyk. 80W90. Ja do Chomików lałem Fuchsa i dawały radę.

(WilK z kompa Irka)
  
 
jasne..czyli czerwony syntetyk 80W90?? dzieki
  
 
Wilku... dzwonilem wlasnie za olejem, pomijam fakt ze syntetyk kosztuje 53zl. za litr ale w sklepie gdzie tylko sprzedaja oleje, powiedzili mi ze 80W90 to olej mineralny!!!
  
 
Hey....chłopaki.....na tym czerwonym superrrr syntetyku 80W90 to jeżdża chyba na Marsie amerykańskie wozy rozpoznawcze;D
  
 
ja jak pojechalem do speciora od essich to mnie zjechal ze wlalem hipola do skrzyni!!!!
polecil mi dobrac w salonie olej pasujacy do danego modelu skrzyni akurat na tym to chyba nie ma co oszczedzac
  
 
Wez pod uwage, ze np do MTX75 nawet w katalogach nie ma podnego typu oleju tylko jakies smieszne kody Forda. Zapewne jakbym pojechal do Forda to by mi kazali kupic za niewiadomo ile taki olej. Wlali by go oczywiscie na serwisie i nic nie powiedzieli...
  
 
Hipola to sie wlewalo ale w Syrence . Znajomy ze sklepu sprzedaje jakis olej Shella, tylko nie pamietam oznaczen.
  
 
no tak jestem losiem ale z czasem sie czlowiek uczy jak wejsc na drzewo...
ja pojechalem do sklepu gdzie maja madry program i tam mi dobrali i kupilem w rozsadnej cenie po ok 35-40 zl a sam sobie wlalem
  
 
pytanko lamerka.....
jak czesto zmienia sie olej w skrzyni biegow?

moj essi 1.4 ma 160 tys. od miesiaca w kraju (jutro odbieram twardy dow.rej )
Czy w ramach "przygotowania do polskiej eksploatacji" wymienic i ten olej?