[omega b] "miekkie/gluche" pukniecie z okolic tylnej osi

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
W ostatnich tygodniach zauwazylem w moim bialym sedanie dziwne zjawisko. Przy hamowaniu, podczas ostatniej jego fazy, odczuwalne jest dochodzace z tylu pojazdu 'gluche' lekkie uderzenie. Mam wrazenie, iz dochodzi ono gdzies z okolic srodka tylnej osi, mechanizmu roznicowego. Podobne 'gluche/miekkie' pukniecie odczuwam czasami przy szybkim wrzucaniu jedynki na postoju.

Nasluchiwalem, czy zjawisku towarzysza jakies dzwieki - przy otwartych szybach sluchac ciche 'pyk'.

Czy ktos z Was mial stycznosc z czyms podobnym w swej omedze? Poki co zjawisko jest malo zauwazalne, jednak z racji, iz nic innego u mnie nie puka/stuka/skrzypi, jest mocno 'wyeskponowane' i denerwujace - szczegolnie, iz nie wiem, co to jest.

Dodam, iz zjawisko wystepuje tylko przy hamowaniu i czasami przy wrzucaniu jedynki - nigdy przy przyspieszaniu.
  
 
Witam!
Jakis czas temu pojawilo mi sie cos bardzo podobnego. Tzn. czasami przy wrzucaniu"jedynki"slysze cihutkie pykniecie z okolic tylu Omy. Nie mam pojecia co to moze byc,a ze nie jest uciazliwe to na razie sie tym nie przejmuje. W przyszlym tygodniu planuje wybrac sie na gruntowny przeglad,wiec przy okazji popytam mechanika,by tam zajrzal i sprawdzil. Zadnych innych niepokojacych objawow nie zaobserwowalem. Jak tylko bede cos wiedzial dam Ci znac.

Pozdrawiam
  
 
ja tak śmigam już prawie dwa lata i olewam to . mam takie puknięcie tylko przy wrzucaniu 1 biegu ciche i spokojne , nic nie kapie most nie wyje skrzynia sucha oleje zmienione i jest gicio . nie przejmował bym sie tym . jak sie rozssypie to wtedy bedziesz wiedział co a narazie cała armia mechaników bedzie doić z ciebie kase na tkzw WYKRYCIE usterki, poczym jak już padniesz na pare złoty sam odpuścisz. pozdro z wrocka
  
 
Co racja to racja. Jak mowilem, nie przejmuje sie tym. A u mechanika moze nie bede na razie nic mowil i zobacze czy sam cos znajdzie,tak od siebie
  
 
A sprawdzcie sobie panowie krzyzaczki na wale
  
 
Dzieki!
Jak bede mial okazje to zajrze na te krzyzaki
  
 
Ja tez stawiam na krzyzaki. Kolejne stadium dogorywania krzyzakow objawia sie drzeniem walu oraz odczuwalnymi wibracjami wewnatrz
  
 
Cytat:
Podobne 'gluche/miekkie' pukniecie odczuwam czasami przy szybkim wrzucaniu jedynki na postoju.



Cytat:
Tzn. czasami przy wrzucaniu"jedynki"slysze cihutkie pykniecie z okolic tylu Omy. Nie mam pojecia co to moze byc,a ze nie jest uciazliwe to na razie sie tym nie przejmuje.



Mam identyczne zjawisko i z tego co się do tej pory zorientowałem jego przyczyną jest niewłaściwa praca sprzęgła ( skrzywiona tarcza, coś ze sprężynami, dociskiem ).

To puknięcie jest u mnie skutkiem niepełnego rozłączenia napędu silnika od skrzyni, jest to na tyle niewielkie, że synchronizatory skrzyni sobie z tym radzą (na razie ).
Ruch obrotowy jest przekazywany przez skrzynię na wał napędowy i dalej na tylny most, kóry to stuka na luzach w nim występujących.

PZDR