Corolla "02 - remont silnika po 60-tys ? - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cytat:
2004-09-23 12:02:28, piwalek pisze:
[...]
są też Comma ( to podobno Mobil angielski ( oryginalny )[...]




O właśnie... to chyba sprzedają w JC. Czy ktoś coś wie więcej na temat tego oleju ?
Pozdro.
  
 
witam,

to znowu ja po przejechaniu 3 tyś z nowym silnikiem ze znikającym olejem problemów juz nie ma... silnik ja nowy.. bo w końcu jest nowy... choć licznik wskazuje ponad 60 tyś

jakiś tydzień temu zapaliła się kontrolka na desce mówiąca o niezwłocznym zgłoszeniu się w ASO...
co się okazało...
do wymiany cały układ katalizatora spece w ASO stwierdzili że przyczyną tego defektu był prawdopodobnie wcześniej używany uszkodzony silnik, który zapchał olejem katalizator

własnie jestem po jego wymianie
ciekawi mnie co jeszcze
czy może do końca okresu gwarancyjnego wymienią mi wszystkie podzespoły w aucie ....

pozdr
  
 
mnie nie wyminili katalizatora mimo ze 2 razy zapalila sie juz kontrolka po wymianie silnika
  
 

  
 
problem chyba i mnie zaczyna dotyczyć E12 1.6 '03 ale sam silnik wyprodukowany w listopadzie '02 obecny przebieg to 28800km

4k km od wymiany oleju i juz brakuje 1cm na bagnecie do max ... dziś wszczynam alarm

btw.
jezdzony na castrol TWS 10w60 i shell helix ultra racing 10w60


jutro jadę na uzupełnienie oleju i plombowanie silnika ...
  
 
Jak to do max???

Poziom właściwy to między min. a max.

Pozdro.
  
 
Cytat:
2005-03-29 16:59:05, Kafi pisze:
Jak to do max??? Poziom właściwy to między min. a max. Pozdro.

tyle, że na przeglądach zalewają zawsze na max - a jest znacznie mniej niż max czyli gdzieś się ten olej podział
  
 
He he

Z doświadczenia wiem że jak się oliwę leje na maxa to może ubyć i ubywa do połowy miarki potem spokój więc proponuje poczekaj z tym dolewaniem jakiś czas kontroluj stan oleju i zobaczysz co się stanie jeśli dalej będzie gdzieś ginoł to wtedy alarmuj.

Pozdro.
  
 
Ja zawsze zalewam do połowy .. oleju, bo paliwa to tak za 10zł
Jest dokładnie tak jak pisze Kafi

Pozdrawiam