Avensis - wichrowanie tarcz

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam

Mam pytanie ,czy komuś udąło się wyeliminować fakt , wihrowania tarcz"avensis" '99 , slyszałem że stosowanie zamienników pomaga rozwiązać ten problem.
Czy ktoś mógł by mi pomóc?
  
 
No pewnie że tak. Wymień tarcze bo toczyć nie ma sensu i po sprawie.
  
 
Cytat:
2004-10-22 08:00:04, serwisSJ pisze:
No pewnie że tak. Wymień tarcze bo toczyć nie ma sensu i po sprawie.



Dlaczego toczyc nie ma sensu?

Stoje przed tym samym problemem. Bicie przy hamowaniu jest raczej niewielkie ale denerwuje juz mnie to.
  
 
Toczyć nie ma sensu poniewaz oryginalne tarcze w avensisie krzywią sie m.in. z powodu napewno gorszego materiału, poza tym nowe tarcze kosztuja 100 pare złotych, cała wymiana trwa 30min, a toczenie przynajmniej 50-60zł, samochodu nie masz kilka godzin, a do tego masz cieńsze tarcze. Dlatego nie ma sensu.
  
 
A jakie są dobre tarczedo Avensis'a? Bo poprzedni właściciel miał podobny problem i on powoli wraca u mnie.
  
 
My stosujemy JC z japonskimi klockami, nie było jeszcze problemu.
  
 
SerwisSJ, czy Ty mówisz o tych klockach Kashiyama ?
Tartcze w JC są w pożądku, ale te klocki są beznadziejne - twarde takie, że niech je cholera weźmie i piszczą jak najęte w każdy,m zakresie temperatury
  
 
Cytat:
2004-10-26 12:51:10, Lwiecz01 pisze:
SerwisSJ, czy Ty mówisz o tych klockach Kashiyama ? Tartcze w JC są w pożądku, ale te klocki są beznadziejne - twarde takie, że niech je cholera weźmie i piszczą jak najęte w każdy,m zakresie temperatury



Ja założyłem właśnie klocki kashiyama - nic nie piszczy... Może nie masz tych blaszek za pobiegających piskom (choć to chyba nie ma zbyt wiele do rzeczy...)?
  
 
Tak, kashiyama i nie ma z nimi żadnych problemów. Cos musisz miec zle zrobione.
  
 
Ja wymieniłem na brembo+Ferrodo i niestety problem nie zniknął...
Nieco pomogło DOKŁADNE wyważenie kół, ale i tak w przedziale 100-120 mam bicie :/
  
 
Pisałem juz wiele razy o jakości brembo i dalej sie te opinie powtarzają ze brembo trafiaja sie krzywe juz w pudełku