[OT]zmieniam kompa-prosba o porady

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
sorka ze tak na glownym ale HP juz nie ma...ale jak cos nie tak to zablokujcie.
za jakis tydzien chce sobie zmienic komputer bo moj obecny to jest celeron 333 wiec niezla kiszka.I tak jako ze z gotwka nie zabogato a watpie zebym odlozyl postanowilem kupic go w sklepie na raty..wiem ze na gieldzie bym to zrobil taniej ale no nie mam kasy.
w tamcie sprzetu jestem juz 1000 lat za muzynami i prosilbym zebyscie mi doradzili co wybrac.tak zeby jakis czas mi polatal.
wiem czy procesor to bedzie Pentium 4 cos od 2.8 GHz.nie wiem jak teraz z kartami garficznymi...
mam na oku zestaw GIGANT-4-GK z Tej o to stronki.co o tym sadzicie?
z gory dzieki za wszelkie podpowiedzi
pozdro
jeszcze raz sorry ze tutaj ale nie mam sie kogo poradzic


[ wiadomość edytowana przez: kabul dnia 2004-10-20 17:16:59 ]
  
 
bieraj AMD jest dobre tanie i ma buta. a jak masz hajs to antka 64
  
 
no wlasnie kiedys byla opinia ze AMD jest gorszy od INTELA...z tego co widze teraz sie to zmienilo.
na tej stronce ANTEK 64 2.8 GHz jest w takiej samej cenie co PENTIUM 4 2.8 GHz tyle ze zestaw z pentiumem ma 40 GB wiekszy dysk
aby napewno AMD jest lepszy?
  
 
owszem tez polecam AMD. ale 256 MB RAMu o absolune minimum!
  
 
AMD tylko i wyłącznie.
  
 
no to bedzie AMD 64ramu bedzie 518
a jak jest z kartami graficznymi
ATi RADEON 9600 128 MB DDR-polata troche?bo w tych zestawach nie ma nic innego...jka wypada w porownaniu z GeFORCEM?
  
 
A ja jestem tradycjonalista i od zawsze mam Intela i tak juz zostanie bieez intela, i radze zainwestowac w zeczy krore sie raczej nie zmienia czyli plyte+procesor, a reszte z czasem sie dokupi lepsze i wieksze

Pozdro.
  
 
Intel rules, nic mnie nie przekona do AMD, od zawsze mialem komputery na procesorach intela i nie narzekam,

kumplowi lekko przycinal sie wentylator i duron sie spalil, a moj celeron 900 chodzil miesiac bez wentylatora i nic sie nie dzialo
  
 
to zalezy ile kasy chcesz poswiecic.. ale osobiscie wolalbym P4 z teechnologia HT na 800 mhz fsb.. do tego 2x256 mb pamieci i radeon 9600 lub lepszego.. i masz na conajmiej 2 lata problem komputera z glowy
  
 
Do domu, do sredniej pracy biurowo-rekreacyjnej polece Ci Pentium 4, bo jest cichszy [nie potrzebuje kosmicznych wiatrakow, bo sie nie nagrzewa tak mocno jak Athlon], i nie jest wysilony, bo Athlon co prawda ma w nazwie 2800+, ale to tylko nazwa, tak naprawde to jest 2GHz z wydajnoscia okolo 2800 MHz [w porowaniu z Intelem], wiec pracuja tak samo prawie, a Athlon do gier jest nawet lepszy - z tym ze glosniejszy, przez duuzy wiatrak. Wiec decyduj do czego bedzie uzywany Twoj komputer. Bo do gadu gadu, ogladania filmow itp polecam Intela, jezeli dodatkowo bedzie Ci sluzyl do grania, to Intel juz wymieka - wtedy tylko AMD + Radeon 9600.
  
 
zastanow sie najpierw do czego tego kompa bedziesz uzywal bo jesli nie jestes grafikiem ....nie robisz skomplikowanych projektow w programach typu cad ....nie robisz b.precyzyjnych obliczen to mozna pojsc na ustepstwa.Najwazniejsza jest dobra plyta . Polecam ASUSA P4C800 deluxe ...albo cos rownie dobrego posiadajacego wszytkie pierdoly typu rajdy srajdy ....."blututy" ......firewiry itp . Ja akurat pisze o tej plycie bo uzywa jej moj ojciec i jest b.zadowolony ..ja tez mam taka ale czeka na reszte gratow wiec lezy na szafie . Niestety jesto to wydatek w granicach 700-800zl obecnie ...nie wiem dokladnie bo ja kupowalem w lutym. A reszta to juz jak tam potrzebujesz ...ale minimum 512 ramu ...moze byc dual ddr pod warunkiem ze plyta obsluzy. Co do procka i reszty sie nie wypowiem bo nie wiem ile chcesz kasy przeznaczyc .....podalem Ci to co najwazniejsze ..czyli plyte bo ona w koncu jest podstawa kazdego kompa.
  
 
Cytat:
2004-10-20 18:20:38, kabul pisze:
no to bedzie AMD 64ramu bedzie 518 a jak jest z kartami graficznymi ATi RADEON 9600 128 MB DDR-polata troche?bo w tych zestawach nie ma nic innego...jka wypada w porownaniu z GeFORCEM?



Jeśli chcesz dobrą i tanią kartę graficzną to bieraj Radzia 9550 HISa albo Gigabyte'a z 4ns pamięciami 128bit 128mb, ja mam na niej 3600 pkt w 3dmarku 2k3.
  
 
to ja juz sam nie wiem...Glownie chodzilo mi o to co myslicie o tych zestawach z linku.
komputer ma napewno chodzic dlugo bez wylaczani bo chcialbym wykorzystac w koncu w pelni mozliwosci stalego lacza i sciagac wszystko co sie da...ma byc tez do filmow zeby od czasu do czasu sobie pograc...na razie zaczynam studioa informatyki w telekomunikacji-czego tam pozniej bedziemy uzywac tego jescze nie wiem...ale to sie z casem wymieni...
z tego co piszecie do dlugotrwalej pracy lepiej sie nadaje intel
powiem krotko
Cytat:
procesor: INTEL Pentium 4 2,8GHz PRESCOT BOX
płyta główna: NOWOŚĆ!! - ASUS korp. P4V8X Deluxe HT ATX
pamięć: 512 DDR
napędy: dysk twardy120 GB Maxtor ATA/133 7200obr/min
CD-RW x52/x32/x52 LiteOn
DVD-ROM x16/x48 LiteOn COMBO
multimedia: k.grafiki ATi RADEON 9550 128 MB DDR
k.dźwiękowa 5.1 SB OnB
k.sieciowa 10/100 MB RJ45
cena: 2499,00 pln brutto


oplaca sie i zcy mi wystarczy na jakis czas?


[ wiadomość edytowana przez: kabul dnia 2004-10-20 22:05:03 ]
  
 
Nigdy mnie nic nie przekona do Amd.
Miałem raz i nigdy wiecej.
Na 8 kompach firmowych sa Pentium 4 - 2,6 i czeka jet teraz druga zima....

W domu siedze na P4 2,0 podkreconym na 2,86 ale zmieniam na ciutke szybsza maszynerie.
Ram to minimum 512 - 256 to pomyłka na nowego kompa chyba ze chcesz sam przerabiac...
Nie lepiej samemu cos złozyc ???
Bo ja raz w zyciu mialem gotowca bodajze p 1 120 mhz i to był ostatni raz gdy kupiłem gotowca....

Złozysz na lepszych komponentach ... Na Allegro znajdziesz hurtowników którzy daja gwarancje itp ... Zastanów sie ile chcesz wydac .

Ps. A co do grafiki polecam Radeonka

Testowałem ostanio takiego i jestem na jego punkcie chory dobry stosunek ceny do jakosci ....

A co do procka to intel ma fajne boxy ostanio procek wentylator i płyta główna goraco polecam - na wszystkich kompa tak mam i kompy chodza 24 h na dobe 7 dni w tygodniu od kilku mcy i tylko jeden miał bład producenta .... Wymiana w 48 godzin ....

Ja obecnie musze zaktualizowac kompa - bo kurde cos za duzy dochód wychodzi w firmie i zmieniam obudowe z zasilaczem - zasilacz pada raz w roku przez długa prace ....

Nowy Procek Najprawdopodobnie 3,2 P 4 .... Z płyuta do kompletu.....

2 nowe pamieci najprawdopodbniej 512 DDr 400 Mhz ..... bo moje stare nomen omen 512 są na 266 lub 333 Mhz .

A grafike juz pokazałem.

Aha i mam dorbne pytanie zna ktos jakis dobry zestaw chłodzenia wodnego .....
Bo to chyba jedyny dyskomfort jak ci cos buczy w nocy ....

  
 
jak juz napisalem nie jestem sobie w stanie zlozyc go sam z powodu braku kasy-chce kupic na raty na gieldzie nikt mi tak nie sprzeda
wiec pytam jeszcze raz-czy ten zestaw ktory wymienilem nizej za ta cene(jakurat tyle bym byl sklony wydac) wystarczylby mi i czy by sie oplacalo?
pozdro
  
 
To może mi tez coś doradzicie bo ja tem mam przedpotopowego kompa.

Wymagania: do pracy w CAD'ach , multimedia mnie nie obchodzą. Czy za 2,5 kafla (bez monitora) cos sie złoży ?

A co do AMD'ków to nie gadajcie głupot bo Toyota tez kiedyś chłam robiła.
  
 
podstawa to dobra plyta:
najlepiej na nForce2 z dwukanałową obsługa pamieci (daje +10% wydajnosci przy dwoch obsadzonych jednakowymi pamieciami bankach)- polecam abit, asus

procek - tylko AMD (najlepszy stropsunek wydajnosc/cena) jakis 2,2 - 2,6 Sempron (bo na 333mhz magistrali hula)

Pamięc: minimum 256 333mhz - ale lepiej 512 333 llub 400

dysk - albo maxtor(szybkie ata133 i ciche i w miare tanie) lub WD(czyli caviar) ale tylko z 8MB cache -- odradzam seagate (bo sie mulą, a samsungi - hm jak kto lubi ale ja ich zazwyczaj nie polecam)

grafika - nvidia fx5200 128/128 lub fx 5600 128/128 (odradzam radki 9200 tym bardzioej wersje SE, co do r9600 - szybszy jest fx5600 a cena porownywalna)



obudowa,mysz,napedy optyczne, flopka,klawiatka,monitor- rzecz gustu


jak cos to wal do mnie na priv lub gg to ci powiem co i jak, powiem tez ci jakie sa hurtowe ceny sprzetu wiec bedziesz wiedzial ile na tobie przycinaja :0

pozdro

@ dooh

u ciebie podobnie
tylko wiecej ramku i 400mhz najlepiej w 2 kosciach
i szybki dyskacz - maxtor polecam zajebiste sa




[ wiadomość edytowana przez: cool_gacek dnia 2004-10-20 22:37:10 ]

[ wiadomość edytowana przez: cool_gacek dnia 2004-10-20 22:38:34 ]
  
 
Cytat:
procesor: INTEL Pentium 4 2,8GHz PRESCOT BOX
płyta główna: NOWOŚĆ!! - ASUS korp. P4V8X Deluxe HT ATX
pamięć: 512 DDR
napędy: dysk twardy120 GB Maxtor ATA/133 7200obr/min
CD-RW x52/x32/x52 LiteOn
DVD-ROM x16/x48 LiteOn COMBO
multimedia: k.grafiki ATi RADEON 9550 128 MB DDR
k.dźwiękowa 5.1 SB OnB
k.sieciowa 10/100 MB RJ45
cena: 2499,00 pln brutto



Tak to ogladam i bierz.
Skoro chodzi o gwarancje / raty to idealny.
Pentium wytrzyma wszystko ...... 512 pamieci płyta asusowska ..
Tylko jaka tam jest karta grafiki ????
  
 
nie wiem co wy pijacie ale auto widol wbrew nazwie nie polepsza wzroku
CZUCZU napisane jest
Cytat:
k.grafiki ATi RADEON 9550 128 MB DDR


i wlasnie to mnie najbardziej martwi-mnie nie interesuja parametry tylko to jak mi bedzie sie w gry zapylalo
wlasnie nie da sie u nich przekonfiguriowac zestawu
a ta gwarancja to nie iwecie jak to jst obudowe zdejme i juz po niej bo mam jeszcze dysko swoj 20gb i se chcialem dolozyc i wyjmowac od czasu do czasu
  
 
Cytat:
2004-10-20 22:35:08, cool_gacek pisze:
ramku i 400mhz najlepiej w 2 kosciach



Znaczy lepiej ram np 2x 256 zamiast jednej 512 ?

to jest 30 zł w plecy