Jak zamontowac pasy szelkowe do kaszla?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Chce kupic szelki i mam pytanie czy da sie zamontowac tak pasy aby mogl z tylu siedziec pasazer?? Niektorzy montuja chyba zaraz za kublem w podlodze ale slyszalem ze nie jest prawidlowo. Prosilbym o ewentualne fotki. Kubel mam taki jak na fotce w profilu.


[ wiadomość edytowana przez: speed555 dnia 2004-11-06 17:37:25 ]
  
 
sa dwa wyjscia, albo prawidlowy montaz albo przewoz pasazerow, nie ma trzeciej opcji

widzialem ze szelki przykrecali do mocowania pasow na tylnym slupku ale wg mnie powinny zostac przykrecone do tylnej polki tak by mocowanie lezalo w osi na jakiej siedzi kierowca,
  
 
to chyba lepiej juz przykrecic do podlogi zaraz za kublem?? niz do mocowania pasow dla pasazera w tylnym slupku
  
 
przeciez jak przykrecisz do podlogi za kublem to w zyciu nie beda trzymaly.musisz przykrecic do tylniej polki i to jeszcze musisz tam wstawic odpowiednie wzmocnienia
  
 
jak siedze w kuble to przy montazu zazraz za kublem w podlodze pas bedzie mi sie opieral o ramie a nie o przelotke (kubel dosc niski jest) wiec chyba bedize trzymał

[ wiadomość edytowana przez: speed555 dnia 2004-11-06 17:55:37 ]
  
 
to powinien trzymac ale podczas extremalnej sytuacji (wypadku)nie wiem jak sie moze zachowac
  
 
A ilu pasazerow z tylu do mlaca wejdzie ?? no ja wiem wiozlem kiedy trzech i dwie krty piwa i kumpla zprzodu ale tak na powaznie to z tylu dsie ledwo jedna osoba zmiesci wiec ja bym szelki zzalozyl na polke jak kogos wieziesz to chyba mozna zawsze zapiac normalne pasy
  
 
no ale chyba nie da na szybko zdemontowac pasa z tylnej polki?
  
 
Zależy jakie pasy. Sa takie na karabińczyki ja mam taki rozłączny SCHROTH'a. Zamontowałem robiąc dzurkę na śrubę w tylne półce i wzmocnienie od spodu przez które ta śruba przechodzi, a później na samym końcu jeszcze nakrętka samokontrująca. Trzyma się jakoś.
  
 
ja widzialem taki pas co mial za napinaczem sprzaczke taka jak do zapinannia pasa.
  
 
No właśnie ja taki mam u siebie zamontowany.
  
 
JEst tylko jedna opcja!! Albo szelki i dwie osoby na pokładzie lub zwykłe pasy i pseudo autobus możesz zrobić;]
  
 
zamontuj do słupka tylniego ewentualnie, Najlepiej byłoby do pułki ( ja mam napinacz do pułki a dodatkowo sztywny pas do słupka, jak jade kjs to zapinam sztywny pas, jak po miescie to napinacz A mocownaie do podłogi zaraz za kubłem... niby powinno trzymac, ale ja soobiscie bym tak nie zrobił nigdy, a juz napewno bym w tym nie jzdził:/ Pozatym obawiam sie ze na przegladzie diagnosta moze brąchac:/
  
 
Jest alternatywa ale wymaga troche pracy.
Mianowicie widziałem 2 razy w zyciu pałak na wysokosci 10 cm od dachu. Stalowa rura zamocowana 8 srubami na przelot słupków i szelki montowane w fabbrycznym miejscu pasów.
Trudniej sie wchodzi do tyłu do kaszla - pałak obity miekka gabka jak cos......
I jakos to sie sprawuje ale pomysł do bani albo sport albo rodzina......
  
 
Jesli zamierzasz sie scigac w kjsach to polecam lekture zalacznika J.
Tam jest dokladnie opisane jak nalezy zamocowac pasy inne niz seryjne.

Ja mam niezgodnie z wytycznymi i przykrecilem swoje do tylnego nadkola, jest to tymczasowe rozwiazanie bo docelowo beda przykrecone do tylniej polki co gwaranuje jako takie bezpieczenstwo.
  
 
Cytat:
2004-11-06 17:22:25, speed555 pisze:
Chce kupic szelki i mam pytanie czy da sie zamontowac tak pasy aby mogl z tylu siedziec pasazer?? Niektorzy montuja chyba zaraz za kublem w podlodze ale slyszalem ze nie jest prawidlowo. Prosilbym o ewentualne fotki. Kubel mam taki jak na fotce w profilu. [ wiadomość edytowana przez: speed555 dnia 2004-11-06 17:37:25 ]



Ja mam do tylnego słupka. Jedna stłuczkę już w nich przeżyłem i imho się sprawdziły. A najbardziej prawidłowe mocowanie szelek to specjalna rurka w klatce do krotej takowe pasy się mocuje (vel np. N grupowa 156 Szwagierczaka).
pozdro
  
 
Ja na dniach bede montował pewnie, a przynajmniej zrobie mocowania. Chce to zrobic tak: Wycinam w dziury w tylnej pólce. na 2 mocowania pasów. daje jakąś rurke pod półką, do tego na jej koncach dospawuje te dwa mocowania które bedą wychodzic przez te otwory. Do tego jeszcze ta cała rurka czy co tak będzie przykręcone do pólki. Tzn pod półke
  
 
Ja zawsze widzialem ze pasy przyczepiaja do specjalnej podkladki /takiej jak do klatki/ wspawanej w tylna polke.
  
 
Cytat:
2004-11-07 16:22:20, toki pisze:
Ja na dniach bede montował pewnie, a przynajmniej zrobie mocowania. Chce to zrobic tak: Wycinam w dziury w tylnej pólce. na 2 mocowania pasów. daje jakąś rurke pod półką, do tego na jej koncach dospawuje te dwa mocowania które bedą wychodzic przez te otwory. Do tego jeszcze ta cała rurka czy co tak będzie przykręcone do pólki. Tzn pod półke



Wgmnei za durza rzeźba ale jak chcesz:0 ja bym proponował poprostu naspawać z góry jakiś kawałek blachy 10cmx10cm i od spodu pod sróbe połozyć tez taki kawałek i wystarczy wg mnie, zoabcz jak sa mzowane seryjne pasy
na kawałeczku blachy 2mm
  
 
Cytat:
2004-11-07 19:14:43, Abdull pisze:
Wgmnei za durza rzeźba ale jak chcesz:0 ja bym proponował poprostu naspawać z góry jakiś kawałek blachy 10cmx10cm i od spodu pod sróbe połozyć tez taki kawałek i wystarczy wg mnie, zoabcz jak sa mzowane seryjne pasy na kawałeczku blachy 2mm




tez bym tak zrobil