Silnik 2.2 w Carinie E.

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Mam pytanie czy może ktoś się orientuje czy jest możliwe włożenie silnika od Camry o pojemnośći 2.2 (2.3)do Cariny E ?

Napisałem 2.2 i w nawiasie 2.3 bo dokładnie nie pamiętam czy Camry miała 2.2 czy 2.3 .
  
 
myślę że jest to możliwe. musiałbym zobaczyć ten silnik. kiedyś przymierzałem się do włożenia 2,0 turbo z celicy do mojej cariny lecz nie znalazłem dobrego silnika. ale mocowania pasowały.
  
 
Pytałem się w ASO i jest to możliwe , mocowania pasują ale to sam stwierdziłem juz dawno , a najciekawsze co mi powiedzieli ze Cariny E były fabrycznie wyposażane w takie silniki . Były to wersje które z reguły szły na export do irlandi , hiszpani , i kilku innych krajów dla policji tamtejszej . Podobno najwięcej tych aut z tym silnikiem było pod nazwą Toyota Corona 2.2 . A nazwa Carina E to miały tylko egzemplarze które szły na export do europy z japoni . Acha i tylko w japoni były produkowane te wersje , w anglii nie , moze dlatego przynajmniej ja o takich nie słyszałem wcześniej .

A wracając do mojej Cariny tez teraz bede miał 2.2
tylko musze przełozyć silnik.
  
 
Takie silniczki jeszcze pracuja w camry i niestety to jedynie rozwiercony nieco silnik 3SFE z wiekszym momentem i nie wiem jak z moca.Nie grzeszy on zbytnia dynamika ale zawsze to pare Nm i KM wiecej.Gabarytami nie rozni sie od zwyklego 2.0 dlatego mozna go wsadzic wszedzie.
  
 
Witam !!!

Silniczek już pracuje w Carinie po 2 tygodniach wyjechało autko wkońcu po przeszczepie silnika , nie wiem ile seryjnie Camry miała KM z tym silnikiem ale z tego co wiem mój ma 175 KM , wydaje mi się ze nieżle . Miałem wcześniej 2.0 silnik ale tamten do tego wydaje mi się mułowaty . Nie wiem może dlatego ze Carina napewno jest lżejsza od Camry. Silnik był wyciagnięty z rozbitej Camry przywieżiony z zachodu , która wyglądała na zdjęciach na auto w którym był tuning przynajmniej optyczny robiony , przebieg ( nie jestem w 100% pewien ale podobno ma tyle) 60 000 km. Auto ładnie się wkręca na obroty , testowaliśmy ją z kumplem na dawnym pasie lotniska a więc kumpel Avensis 2.0 nie dał mi rady na przyspieszenie. . Narazie jest wszystko ok. zobaczymy co z autem bedzie się działo ,ale podejrzewam ze jak wszystko dobrze założone jest to bedzie ok.
  
 
No to gratulacje, 175 KM fajnie musi już jeździć
  
 
Przecież silnik z Camry 2.2 5S-FE ,bo chyba takie ma oznaczenie ma 136KM przy 5400obr,a nie 175KM,chyba,że masz jakiś tuning tego silnika,wiesz,wałki,głowica te sprawy to oczywiście.Przyśpiesza lepiej bo ma większy moment obrotowy( 196Nm przy 4tyś.obr) z większej pojemności skokowej.Ten motor w camry to mułowaty jest,ma ponad 10 do setki,w carinie powinno być 9sek do setki,ale poprawie powinna ulec elastyczność silnika.Wiesz,to jak carinka 2.0 ciągnie zależy też od stanu silnika.

Są jakieś trudności z adaptacją tego silnika do cariny?Jaka jest elektronika?Komputer sterujący pozostawiłeś stary?,jak z kolektorem wydechowym,inny jest czy taki sam.Co trzeba poprostu zmienić ,a co pasuje i można pozostawić?Jak niema dużo problemów,to też se wymienie silnik chyba










[ wiadomość edytowana przez: faworyt dnia 2004-11-28 17:35:06 ]
  
 
Moge przyjmowac zapisy na mój silnik.Wiosna mam zamiar zrobic wymiane na inny wiec ten obecny bedzie na sprzedaz.
  
 
Jednak zdecydowałeś się na elastyczny 5S-FE z Camry?Czy może 3S-FE z CarinyE?
Mówisz oczywiście o wymianie tego silnika w Gti?Wiem,że na któreś z tych dwóch padnie wybór,ale tak przez myśl mi przeszło,że może uturbiony 3s-ge?
  
 
Cytat:
2004-11-28 17:25:35, faworyt pisze:
Przecież silnik z Camry 2.2 5S-FE ,bo chyba takie ma oznaczenie ma 136KM przy 5400obr,a nie 175KM,chyba,że masz jakiś tuning tego silnika,wiesz,wałki,głowica te sprawy to oczywiście.Przyśpiesza lepiej bo ma większy moment obrotowy( 196Nm przy 4tyś.obr) z większej pojemności skokowej.Ten motor w camry to mułowaty jest,ma ponad 10 do setki,w carinie powinno być 9sek do setki,ale poprawie powinna ulec elastyczność silnika.Wiesz,to jak carinka 2.0 ciągnie zależy też od stanu silnika. Są jakieś trudności z adaptacją tego silnika do cariny?Jaka jest elektronika?Komputer sterujący pozostawiłeś stary?,jak z kolektorem wydechowym,inny jest czy taki sam.Co trzeba poprostu zmienić ,a co pasuje i można pozostawić?Jak niema dużo problemów,to też se wymienie silnik chyba [ wiadomość edytowana przez: faworyt dnia 2004-11-28 17:35:06 ]



Silnik jest po tuningu oczywiście , zmiany w głowicy też ma , wałki rozrządu inne , ale na ten temat zadużo nie napisze ponieważ kupiłem ten silnik już po tuningu , moc jaka została uzyskana z niego to 175 KM . Komputer jest również zaadaptowany z camry , jak i układ wydechowy do drugiego tłumika. Ja silnik miałem kompletny z całym osprzętem , instalacją elektryczną (trochę się różniła) ,układ wydechowy tez miałem od camry (trochę się różnił , ale sądze ze po małych przeróbkach od cariny bez problemu by pasował), skrzynia biegów jest również załozona od camry.
Auto co do przyspieszenia to przyspiesza ładnie, jade w sobote do niemiec a wiec bede miał okazje przetestować ją na autostradach tamtejszych , po powrocie napisze jakie wrażenia z jazdy były.
Co do mojego poprzedniego silnika 2.0 , to miał od nowości 72 000 km a więc myśle ze nie był zły przebieg , stań silnika był b.dobry , brak jakichkolwiek wycieków z jednostki napedowej , oraz zerowe branie oleju , ale wporównaniu teraz z tym silnikiem to tamten był słaby (poprostu do tego to muł).
  
 
A czy ten twój poprzedni motor 2.0 był zdrowy,czy już dobity?Trzymał wogóle moc i przekraczał 200km/h?Bo wiesz,ja też uważam,że 2.0 jest mułowaty,ale to zależy do czego porównujemy.Fajnie byłoby jak zmierzyłbyś czas do 105km/h licznikowych,albo cokolwiek co dałoby wyobrażenie o mocy jaką dysponuje jedna z najszybszych carin w PL,albo złap się z miejsca z jakąś celicąGTI na benzynie(niena LPG broń boże) i porównaj.Albo nakręć filmik jak rozpędza się od 0-200km/h,ja taki nakręciłem np. i miałbym również ładne porównanie,he,he.Wogóle jestem pod wrażeniem tego silnika w carinie.Szkoda,ze normalnie niemontowali 3.0V6
  
 
Ja mam Avensis 2.4 Benzynka i super autko - ale musze przyznać 2.2 w Carince , fajnie musi się bujać.
  
 
Wróciłem niedawno z wyjazdu do Hiszpani , autko się spisało dobrze choć troche oleju wziął mi silnik w tej trasie (poprzedni zero brania oleju) ale to były znikome ilości , wlałem na zrobione ok. 5 500 km półlitra oleju takze nie jest zle myśle. Fajnie się jechało , osiągłem ponad 230 km/h na autostradzie w Niemczech (tak dla sprawdzenia).
Silnik nie pracuje jednak idealnie , zaczął mi w trasie szwankować , ale po przejechaniu kilku kilkometrów wszystko wróciło do normy , nie wiem może wina komputera. Czasami wygląda tak jak by nie chodził na wszystkie gary ale to tylko na wolnych obrotach i to tylko czasami jak pisałem wcześniej.(choć denerwujące to jest zwłaszcza jak po mieście się jezdzi i czasami wstyd jak się stanie koło jakiegoś przystanku a tu auto prycha , kicha itp.).Ogólnie narazie jeszcze nie jestem zadowolony z tej zmiany silnika , moze przez to kichanie i prychanie na wolnych obrotach które występuje czasem. Tak poza tym moc napewno jest dużo większa od Cariny 2.0 czy tam 1.6.
Na klapie dla zmyłki nakleiłem dzisiaj naklejkę 1.8 , tak zeby kazdy myślał ze 1.8 a jaki wygar ma .

Reszta to się dopiero okaże.
Zobaczymy po dłuższej eksploatacji tego auta.

[ wiadomość edytowana przez: sterciu dnia 2004-12-14 01:11:03 ]
  
 
Możesz nagrać filmik cyfrakiem jak ci przyśpiesza do 200 naprzykład?Jesteś z wrocka?To może sprawdzimy czy mi odjedziesz i na ile.Mam nadzieje,że jak się ciutke ociepli to w skarbimierzu na krótkie 400metrów moge liczyć, będzie nice ?Ale fajnie byłoby w domowym ciepełku obejrzeć filmik jakbyś tak chciał coś nagrać.We wrocku są ludzie którzy z chęcią pomoga napewno w nagraniu a forum i moja galeria domowa wzbogacą się niezmiernie.
  
 
Faworyt, a może chcesz filmik z przyspieszania 2.0D do 200km/h ? Tylko pewnie zanim osiągne tą prędkość to się taśma/pamięć w kamerze skończy ... i to nie jedna

Pozdrawiam
  
 
Długo by się ściągało?
  
 
Narazie do 200 km/h się nie rozpedze , coś mi w skrzyni chrupło przedwczoraj i koło jedno zablokowało , bedę po świętach próbował ją zrobić ,jak nie to wrzucę tą starą skrzynkę , jak naprawie to zrobię test ile do 200 się rozpędza. A muszę to jak najszybciej zrobić, mogłem odrazu posprawdzać wszystko jak tylko kupiłem a nie odrazu wrzucać do auta.
  
 
Witam

Sterciu, brzmi to niezbyt ciekawie... Z niecierpliwością czekam na wyniki ekspertyzy Zresztą na pewno nie tylko ja...

Faworyt - oj bardzo długo

Pozdrawiam
  
 
witam po dłuzszej nieobecności , skrzynie od miesiąca mam wyciągniętą i jeszcze nic nie zrobiłem a to za sprawą tego ze dostałem słuzbowe (toyotkę corolle kombi 2004r ) auto które mam do dyspozycji 24h/dobę i tak mi się nie chce zabrac za tą moją toyotkę , ale juz niedługo bede miał nową skrzynię od kumpla ze szrotu a wiec powinno wyjechać to autko na drogę
  
 
sterciu a masz moze jakieś informacje na temat Cariny z seryjnym silnikiem 2.2GT?