J&R K&N i inne...

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Jak większość zapewne wie chodzi o filtry powietrza tzw pseudosportowe wkładki (stożek nie wchodzi w grę).Zapewne część z Was takowe posiada w swoich Toyotach i chciałbym usłyszeć wasze opinie na ich temat,czy są poza dżwiękowymi inne efekty podczas jazdy .Oczywiście sam taki używałem w VWeju i tam efekty były... zwłaszcza elastyczność się poprawiła.oraz vmax może odrobinę choć to może tylko siła sugestii.
Wiem że im nowsza konstrukcja silnika tym efekty mniej odczuwalne ale może i tak występują ,a może toyoty nie lubują się w tego typu wynalazkach?
Następnie pytanie to miejsce zakupu w Wawie lub w internecie oczywiście w cenie dobrej -czytaj okazyjnej
  
 
ja mam stożek kingdragona
  
 
Cześć,
do mojego Yarisa kupiłem wkładkę BMC. Różnica była pomijalna. Koledzy potwierdzili to na testach na hamowni. Może trochę silnik ma fajniejszy dźwięk. Cena mojej to było 220 zł w Fosabie.
Daruj sobie i wkładki i stożki. Albo robisz dolot kompleksowo, tj. z dolotem zimnego pow. do puszki i robisz też nowy wydech albo kup sobie nową, oryginalną wkładkę filtra powietrza - tu poczujesz różnicę i masz gwarancję, że do silnika nie idzie syf.
  
 
Jak odetkałem wkładką K&N dolot i tłumikiem sport wydech to poprawiła się elastyczność silnika od 2-3.5tyś.obr,a od 6tyś.moc szybciej spada.