Okopcona końcówka wydechu

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam.
Niedawno zamontowałem sobie koncowke wydechu i zauwazylem ze po ostrzejszej jezdzie jest zawsze cala okopcona . wystepuje to tylko na benzynie,na gazie sie prawie wcale nie brudzi. Czy to jest normalne, czy moze brak katalizatora ma cos z tym wspolnego? dzieki pozdr
  
 
Ja nie zauważyłem żadnego okopcenia na rurze nawet po ostrej jeździe, chociaż prawda jest taka, że mam czarne końcówki i może dlatego nic nie zauważyłem
  
 
może olej sie pali........dlatego okopcona jest końcówka

pozdr
  
 
Cytat:
może olej sie pali........dlatego okopcona jest końcówka


jestem po wymianie wszystkich uszczelek i uszczelniaczy zaworow. oleju mi pali ok 80-100ml na 1000km (tak ze chyba w normie). przypomne ze okopcona jest tylko po "rajdach" na benie, na gazie nie. raczej olej by palila na gazie .
pozdr
  
 
Nie jestem pewien, ale coś kiedyś na chemii było
W benzynie znajduje sie bardzo mała ilość frakcji stałych, które spalają sie w wysokich temperaturach, gdy jeździsz"normalnie" jest spalanie optymalne, natomiast gdy "troche szybciej" wtedy silnik nie daje rady spalić owych frakcji stałych, no i się wydostają....... tak mi się wydaje.

A tak propo to nowy Passat, który wyjdzie w marcu chyba, ma wbudowany filtr frakcji stałych i z rury nie ma prawa, nawet przy baaardzo ostrej jeździe nawet najmniejszy dymek.
  
 
Katalizator jak najbardziej!
  
 
Cytat:
W benzynie znajduje sie bardzo mała ilość frakcji stałych, które spalają sie w wysokich temperaturach, gdy jeździsz"normalnie" jest spalanie optymalne, natomiast gdy "troche szybciej" wtedy silnik nie daje rady spalić owych frakcji stałych, no i się wydostają....... tak mi się wydaje.

tak więc zgodnie z tą terią w korku też by dymił, jeżeli chodzi o parafiny i żywice to dają one nieco inne efekty wizualne, teoretycznie temperatura pracy silnika oscyluje w tym samym zakresie temperatur, po to jest układ chłodzenia i tak dalej, ja bym bardziej podejrzewał że coś się pierniczy ze stechiometrią mieszanki przy większym poborze paliwa i/ lub powietrza i masz niepełne spalanie czego efektem jest sadza, najpierw bym sprawdził układ dolotowy, filtr powietrza i tak dalej...
  
 
Bo to przecież olej z frytek i ta śliczna omcia:
http://www.greten-technik.de/content_opel_omega_caravan_2.htm

JaC


Cytat:
jeżeli chodzi o parafiny i żywice to dają one nieco inne efekty wizualne