Co to za komunikat - Omega B ?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam
Zapewne już było o komunikatach w Omedze B wyświetlanych przez kompa ale nie znalazłem w archiwum nic na temat mojego.
To znaczy "DIMLICHT ACHTERL" -Omega B MV6 96 r. sprowadzona od Holendrów.
Jeśli ktoś wie to prosze o pomoc.

Pozdrawiam

[ wiadomość edytowana przez: DarekOmesia dnia 2004-12-17 20:00:14 ]
  
 
Napewno są to światła ale nie pamiętam jakie też miałem ten komunikat. Też mam holendra i idzie się do tego języka przyzwyczaić.Moja rada poprostu zapal wszystkie światła i obejdź samochód dookoła a znajdziesz przyczynę. Pozdrawiam Cezik.
  
 
Napewno są to światła ale nie pamiętam jakie też miałem ten komunikat. Też mam holendra i idzie się do tego języka przyzwyczaić.Moja rada poprostu zapal wszystkie światła i obejdź samochód dookoła a znajdziesz przyczynę. Pozdrawiam Cezik.
  
 
Jedyne co udało mi się znaleźć na temat komunikatów komputera pokladowego to tylko to http://asterka.2max.pl/komputer.html
  
 
Coś z tyłu z lewej
Pamiętaj, że tylne pozycyjne są podwójne, i błąd wyskakuje, jeśli jedna żarówka jest przepalona, a Tobie wydaje się, że świeci...
JaC


> "DIMLICHT ACHTERL"
  
 
Hej

Pierwszy raz na oczy widze taki komunikat i nie wiem co to oznacza ale troche można rozszyfrować

Komunikat który napisałeś brzmi "DIMLICHT ACHTERL" i kolejno tłumacząc wyrazy:

DIMLICHT - nie wiem co oznacza. Być może źle odczytałeś więc sprawdź czy dokładnie taki jest bo być może gdzieś między literkami jest jakaś kropka... nie wiem W każdym razie ja bym stawiał, że to niby jeden wyraz jest dwuczłonowy DIM i LICHT
DIM - nie wiem co oznacza.
LICHT - oznacza "JASNOŚĆ" ewentualnie "ŚWIATŁO"

ACHTERL - oznacza wprost "GÓRSKĄ KOLEJKĘ"

Tłumacząc "...LICHT ACHTERL" wychodzi totalny bezsens bo "... ŚWIATŁO KOLEJKI GÓRSKIEJ"

Czy Ty napewno masz OPLA czy może osmioosobową GONDOLĘ KOLEJKI GÓRSKIEJ z komputerem pokładowym ??

Idąc tropem...

Skoro komputer wyświetlił taką nazwę, można domyślac się, że chodzi o jakieś ŚWIATŁO. Sprawdź wszelkie oświetlenia na ZEWNĄTRZ i WEWNĄTRZ samochodu. Na zewnątrz światła poczynając od postojowych, drogowych, cofania, przeciwmgielnych, kierunkowskazów, stopu i podświetlenia tablicy rejestracyjnej. Wewnątrz samochodu sprawdź oświetlenie deski rozdzielczej ale również KONTROLKI bo być może tu się chochlik wkradł

Jeżeli stwierdzisz, że wszystko jest wporządku to zadzwoń do serwisu i powiedz, że na drodze wyświetlił ci komputer taki komunikat i nie wiesz co oznacza bo pierwszy raz się z czyms takim spotkałeś i nie wiesz czy nie oznacza czasem jakiejś poważniejszej awarii... jednym słowem BLEFUJ

Pozdrawiam i życze odnalezienia chochlika
  
 
To jeszcze raz ja

Właśnie zerknąłem na zdjęcie Twojej kolejki gondolowej i zauważyłem, że masz HAK HOLOWNICZY... sprawdź gniazdo !!!

To by było na tyle
  
 
Siema mam omege z 95 z dokładnie takim samym komunukatem na kompie światła sprawne wymieniłem nawet żarówki z podświetlenia i też d..pa! chociaż na dole jest napis check co oznacza sprawdż ? także witaj w klubie
  
 
przeczytałem instrukcjie z linka naszego przedmówcy i polegając na moim słabym niemieckim wysnółem teze że w moim przypadku jest to światło mijania tylne są podwójne lece sprawdzić
pozdrawiam
  
 
Cytat:
2004-12-17 19:53:33, DarekOmesia pisze:
Witam Zapewne już było o komunikatach w Omedze B wyświetlanych przez kompa ale nie znalazłem w archiwum nic na temat mojego. To znaczy "DIMLICHT ACHTERL" -Omega B MV6 96 r. sprowadzona od Holendrów. Jeśli ktoś wie to prosze o pomoc. Pozdrawiam [ wiadomość edytowana przez: DarekOmesia dnia 2004-12-17 20:00:14 ]



Cytat:
DIMLICHT - nie wiem co oznacza. Być może źle odczytałeś więc sprawdź czy dokładnie taki jest bo być może gdzieś między literkami jest jakaś kropka... nie wiem W każdym razie ja bym stawiał, że to niby jeden wyraz jest dwuczłonowy DIM i LICHT



DIMLICHT - jest takie słowo i oznacza ABBLENDLICHT po niemiecku czyli światła mijania.
Co do ACHTERL to moze powinno byc ACHTEL? Po niemiecku to jest ACHTSTE - tez nie wiem co to

[ wiadomość edytowana przez: Filipo dnia 2004-12-19 20:45:25 ]

[ wiadomość edytowana przez: Filipo dnia 2004-12-19 20:55:57 ]
  
 
Juz wiem (chyba). Poszukałem troche i znalazlem:

Dokładnego tłumaczenia słowa ACHTERL nie ma, ale jak wiadomo holenderski ma cos z niemieckiego, a tam jest słowo ACHTERN, co znaczy:
1 na rufie
2 z tyłu

Czyli :
DIMLICHT - swiatła mijania
ACHTERL - tylne

-->--> TYLNE ŚWIATŁA MIJANIA <--<--

Ale czy z tyłu sa swiatla mijania czy pozycyjne? Jak zwał tak zwał. Innego wytlumaczenia dla Twojego komunikatu nie mam.
  
 
A ja zuwagi na to, że holendrzy to mutanci, jestem zdania, że chodzi o przednie światła hamulcowe
  
 
Witam
Dzieki wszystkim za posty okazuje sie ze komunikat dotyczy tylnich świateł i są tam jednak dwa włókna i jedno jest przepalona , ale trzeba sie dobrze przyjżeć aby zobaczyć.
Jeszcze raz dieki wszystkim.

Pozdrawiam
  
 
Umnie były to tylne żarówki świateł mijania.Spalone były obie więc nie zauważyłem a w kloszach są po dwie żarówki jedna z dwoma żarnikami.
  
 
Mnie wyswietla sie komunikat Rem-voeringen i w morde nie wiem co znaczy za autko mi gasnie i jezdem zły co widac omega b2.5td i chyba to sam namieszałem bo dzisiaj myłem silnik i cos z elektryka mi sie staneło
  
 
juz dobrze całą noc JĄ suszyłem i dzisiaj rano zagadała i juz dobrze chodzi wczoraj musiałem cosik zalac wodą choc bardzo uważałem aby tego nie zrobic.Miałem juz dwa disle i nigdy mi sie cos takiego nie przytrafiło a myłm pare razy widocznie omcie na wode sa uczulone,pzdr
  
 
wszystko gra oprócz wyswietlania komunikatu rem-voeringen i klocki sa w porzo a czujnika nie ma jest zblokowany,jak usunac pojawiajacy sie komunikat bo mnie wnerwia
  
 
Janusz, po flamandzku rem to hamulec, natomiast voeringen to klocki, czyli sprawa jest jasna
JaC
PS. Moje mycie się skończyło znacznie gorzej
Wniosek: ONE nie lubią mycia


Cytat:
Mnie wyswietla sie komunikat Rem-voeringen i w morde nie wiem co znaczy
omega b 2.5td i chyba to sam namieszałem bo dzisiaj myłem silnik i cos z elektryka mi sie staneło