Fotografia i nie tylko!

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Czesc Drogie Kolezanki (i koledzy tez)
Pisze ten watek po znow dluzszej absencji (pewnie niektorzy powiedza ze Was "zdradzilem"). Ale w mojej forumowej kolekcji doszlo jeszcze jedno forum. A mianowicie o fotografii cyfrowej. Tak Tak - wreszcie wracam do starego hobby.
No i tutaj drogie kolezanki (i koledzy tez) prosze was, jesli jestescie zainteresowani fotografia (niekoniecznie cyfrowa), abyscie w tym walsnie watku daali upust swoim fotograficznym fantazjom - oraz pokazywali coscie tam wypocili . To moze ja przedstawie (z krotkim opisem) swoje cudotworstwa :
-----
1. Sobotka - oto moja mlodsza siostra siedzaca na kamieniu:


2. Jaz Bartoszowicki we Wroclawiu


3. Ratusz we Wroclawiu


4. Pomnik Hr. Fredry


5. Moja siostra w Chrzastawie pod Wrocławiem

----
Zachecam do wrzucania w ten watek swoich fotek, oraz o dyskutowaniu o wszytkim co sie tyczyc fotografii.


[ wiadomość edytowana przez: El_Chueco dnia 2004-09-23 01:54:27 ]

[ wiadomość edytowana przez: El_Chueco dnia 2004-09-23 04:46:16 ]
  
 
Witam
Dzieciaki to wspaniały temat na zdjęcia... zazwyczaj naturalne, zawsze coś tam mają do roboty (można pstrykać niby z nienacka a tak naprawdę stojąc naprzeciwko nich ), uśmiechnięte albo wręcz beczą ...
... i co najważniejsze - nie narzekają, że źle wyszły na zdjęciu

Super Ci ten most wyszedł, jednak czarno-białe to jest to. Nidgy jeszcze nie robiłem na takim filmie (lustrzanke mam - Zenith'a) ale widze że musze spróbować.

Pozdrawiam
  
 
Most też sobie ściągnęłam (rewelacja) a siostrę masz przewspaniałą - prawdziwa modelka choć o tym pewnie jeszcze nie wie.
Co do fotografii to zdecydowanie wolę zdjecia czarno-białe - mają swój czar i klimat. Mam wrażenie, że zatrzymują czas w miejscu.
  
 
kilka moich:







  
 
@Rogacek - uniwerek wyszedl ci super.

@All - wcal to tak nie jest ze trzeba robic zdjecia nocne jak slonce zachodzi - dla lepszego kontrastu z niebem. W nocy tez mozna - tylk trzeba zaopatrzyc sie w zestaw filtrow co by swiatlo sie nie rozpraszalo.
  
 
A oto dzisiejsze zniwo z podrozy do mojego rodzinnego City zwanym Racibórz połozonym nad rzeka Odra - 175 km od Wrocławia w strone Katowic.

1. To jest Kościół Farny znajdujący sie na rogu ul. Mickiewicza/Nowej


2. A to jest jakis glupi pomnik na rynku (dowiem sie co to jest, we wtorek)


3. Kosciol na Rynku (nie wiem pod jakim wezwaniem)


4. Pomnik znow


5. Pomnik ku czci zolnierzy radzieckich


6. Groby "nieznanych zolnierzy" radzieckich


7. Znow pomnik ku czcie zolnierzy radzieckich (tym razem od strony poludniowej


8. Moje ulubione - pomnik:
"Swoim oswobodzicielom, bohaterskim zlownierzom armii czerwonej Naród Polski"


9. Kładka nad odra, a dalej stadion Mosir


10. Seria zwierzakow z "Komunalnego Lasu OBORA"





13. Pomnik Matki Polki na rondzie w Raciborzu
  
 
A oto moj dzisiejszy wypocin (przed strata tej jedynej ;()
---
  
 
Czesc!
Wczoraj (25-09-2004) jechalem na impreze sobie tramwajem linii 2 i nagle przejezdzajac przez most pokoju (ten kolo Urz. Wojewodzkiego) spostrzeglem ze na Odrze odbywaja sie jakies zawody (cos bryka i purka) - wiec wysiadlem na najblizsyzm przystanku i pognalem na nadbrzeze aby zrobic pare fotek - oto one:
----
1. Zawodnik przejezdzajacy miedzy bojami


2. Zawodnik siedzacy tylem do kierunku jazdy, na sterze, robiacy kolkiem (pozniej sie wypierniczyl do wody)


3. Znowu ten sam zawodnik - ale jadacy normalnie


4. Łódź ratunkowa 01


5. A tu płetwonurkowie daja czadu:


6. Symulowana akcja ratownicza (chyba)


7. Zawody - moje ulubione zdjecie z tej serii


8. Znow zawody


9. Jedno z lepszych zdjec - ktore zrobilem technika "panoramowania"


10. Ta fota tez moim zdaniem jest niezla


SPROSTOWANIE. Prosze sie nie czepiac ziarnistosci - bo zdjecia robilem na ISO 200 - pozatym dosyc jest duza kompresja pliku - tak aby zdjecia sie szybciej wczytywaly. (ISO dalem dosyc duze poniewaz bylo juz pochmurno i na ISO 50 zdjecia wychodzily beznadziejnie) - dodam jeszcze ze sa to moje pierwsze zdjecia sportowe - wiec prosze o rady i wyroumialosc.
przeslona byla nastawiona na ogol 4.5 - a czas kolo 1/50
  
 
Hej,
Fajne fotale.
Jakich aparatow uzywacie? Ja mam teraz Olympus C-2500-L cyfrowa lustrzanka, nawet fajna. Ale mysle w Japonii kupic Canona A95. Ponoc super jakosc zdjec a rozsadna kase.
Co myslicie znawcy?

El-chueco - mozesz podac link do tego forum? Poczytalbym chetnie...

Pozdro...
  
 
a ja polecam sony F-828 z chęcią wrzuciłbym foty ale nie wiem jak
  
 
Cytat:
2004-09-28 09:13:57, rsuhy pisze:
a ja polecam sony F-828 z chęcią wrzuciłbym foty ale nie wiem jak



Musisz mieć zdjęcia na serwerze więc najlepiej na swojej stronie albo na stronach w sieci specjalnie przeznaczonych do publiowania prywatnych zdjęć.
  
 
Cytat:
2004-09-28 02:04:36, El_Chueco pisze:
przeslona byla nastawiona na ogol 4.5 - a czas kolo 1/50



Witam.
To długi czas. Aż dziw że zdjecia są tak ostre... Ale dzieki temu też uchwyciłeś tą wodę nie jako kropelki w locie ale właśnie smugi. Bardzo mi sie to podoba.

Pozdrawiam
  
 
Ja mam zdjecia na webshocie, myslicie zemozna cos tu wstawic? Np. dalem "obrazek" i wkleilem link: http://community.webshots.com/photo/188595586/188596337nHPNkl ale nic sie nie udalo....

Jak to zrobic?
  
 
Czekaj Rysiu, zaraz zobaczę


Jest?

[ wiadomość edytowana przez: madzia_83 dnia 2004-09-28 10:17:14 ]

[ wiadomość edytowana przez: madzia_83 dnia 2004-09-28 10:17:44 ]
  
 
Madziu, nie ma!! Jak oni to robią?
  
 
Cytat:
2004-09-28 10:40:21, Rysiu pisze:
Madziu, nie ma!! Jak oni to robią?



Kurcze ale wydaj mi się, że na poczatku na chwilę się pojawiło. Dobra jeszcze raz...





[ wiadomość edytowana przez: madzia_83 dnia 2004-09-28 11:05:09 ]
  
 
Kurcze Rysiu, nie da się... wrrrrrrr.
A moje zdjęcie?
Zobaczmy



Jest??
  
 
No i jest ale czemu Twoich Rysiu nie umiem opublikować to nie wiem
  
 
Co za foto

Pzdr
  
 
Madziu
Bardzo ładne kotki. Oba