Jaka instalacja gazowa?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cześć! W ostatnim czasie myślę coraz intensywniej nad założeniem instalacji gazowej do mojej Samarki. W związku z tym mam pytanie do Bardziej Doświadczonych Kolegów w dziedzinie gazu - jaką markę instalacji najlepiej wybrać? I tak w ogóle jakie mogą mnie spotkać niemiłe niespodzianki w związku z zagazowaniem mojego rumaka?
  
 
Ja dałem zagazować moją Ładną przed świętami, i jak narazie sobie chwalę - instalacja włoskiej firmy Lovtec + mikser Lovato.
jaki to komfort przy tankowaniu tankujesz do pełna ~30 litrów i płacisz ok 40 - 45 pln w zależności od ceny gazu
  
 
Aneta - jak nie planujesz narazie sprzedać autka i jeździsz często to warto załozyć gaz. zawsze to taniej.
Jak będziesz chciała piracić to się przełączysz na paliwko, choć na gazie nie zauwazyłem wyraźnego spadku mocy.
  
 
Załóż, załóż -> fajna rzecz. Poza tym teraz w benzynie będą te... no... biododatki; one żyją i biozeżerają silnik (podobno), a gaz jest bardziej bioekologiczny.
Ale zrób to w jakimś autoryzowanym zakładzie; na samodzielny montaż to może sobie pozwolić tylko taki supermacher jak Kacperek, zaś jeździć na biopaliwach to będą tylko "maczo", którzy zmieniają samochody jeszcze częściej, niż swoje sympatie.

Biopozdrawiam
  
 
Scorpio czy Ty zakładałeś instalację u siebie w Bytomiu czy może np. w Katowicach? Szukam sprawdzonego warsztatu, żeby oddać moją Ładzię w dobre ręce. Dzięki!
  
 
Witam.
Jak juz jestsśmy przy gazie to ile teraz kosztuje nowa instalacja gazowa z założeniem?
Pozdrawiam Michał.
  
 
Białystok,pod koniec wakacji,Lovato-cena 1150 zł.Ogólne w 1250 maksymalnie powinno sie wszystko zamknąć.
  
 
Mi poleciło kilka osób (m.in mój diagnosta i znajomy mechanik) aby zamontować w Chorzowie na ul. Parkowej.
mają duże ( 10 lat) doświadczenie.
Warsztat wygląda tak sobie, ale robią dobrze. Po założeniu nie trzeba jechać na przegląd instalacji tylko z papierami do wydziału komunikacji po wpis do dowodu. Ja zapłaciłem 1250 pln. Gwarancja 12 m-cy lub 30 kkm. pierwszy przegląd po 1 kkm za free, następne co 10 kkm i płatne 30 pln.
  
 
Anetko!
Jeżdżąc poprzednią Samarką miałem inst. firmy Lovato / to co Scorpio/. Dobra rzecz pod warunkiem montażu w sprawdzonej firmie. W Krakowie dla porównania jest zakład, o którym potocznie mówi się "..na Politechnice..." (chodzi o Politechnikę Krakowską) i wiele osób myśli, żeprowadzą go inżynierowie Politechniki, a prawda wygląda tak, że na terenie PK pewna firma wynajęła garaż i powiedzmy delikatnie: niezbyt przykłada się do tego co robi... Natomiast po drugiej stronie miasta jest niewielki zakład, który nawet się nie ogłasza w prasie, bo i tak nie może nadążyć z zamówieniami (choć z pozoru nora!).
Pozdrawiam i życzę udanej inwestycji
  
 
faktycznie już nie raz się można było przekonać, że wygląd warsztatu i pracownika niekoniecznie świadczy o jakości.
wolałbym jeszcze raz w tym warsztacie auto zostawić chociaż nie wygląda na okazały niż obok w ładnym salonie fiata (tam też zakładają gaz).
fiat się prosi o klienta, a w tym warsztacie czasami nie nadążają.
cena instalacji zależy od tego czy to auto gaźnikowe czy na wtrysku.
  
 
no właśnie, a ile kosztuje na wtrysku?
  
 
Witam "Treblinkowców" i tych co na "biopaliwach".

Ja instalowałem instalację 23.10.2001r. do tej pory zrobiłem ok. 35.000km, instalacja zwróciła misie po ok. 7.000km, zapłaciłem za nią 1.000zł, firmy Lovato (chyba najbardziej znane instalacje, napewno dobre). Ceny zależą od producenta, "montażysty", regionu kraju i rodzaju (gaźnik, wtrysk). Dostałem gwarancję na 12 m-cy lub 20.000km. Żeby dostać wpis do dowodu musiałem zrobić badanie techniczne (wtedy 137zł, teraz 155zł), pierwszy przeglą bezpłatny (1.000km), kolejne co 10.000km (ja nic nie płaciłem). Zbiornik mam 45 litrów, napełnia się do 80% (znaczy 36 litrów, ale 41,.. l też się zmieściło). dla mnie jest odczuwalną różnią zatankować tyle samo litrów za 130 zł lub za 50 zł !!! Ważne jest również jak warsztat montuje: niektóre robią dziurę w błotniku (na "wlew"), niektóre robią "zwis" po zderzakiem, a ja mam ŁADniE (estetycznie) schowane w zderzaku od strony kierowcy ("wlew" gazu musi być po przeciwnej stronie wydechu).

PS. Góral wtryskowe są niewiele (ok. 100-200zł) droższe od gaźnikowych.
  
 
Coś chyba nie tak,Instalacja gazowa do auta na wtrsyku kosztuje ok 2200 zł.Przecież tam jest już MPI,czyli wielopunkt.Piotr z Krakowa zakładał takie coś u siebie,najlepiej zeby on opisał wszystko.Ale tak jak mówie,min 2200.Co do badań technicznych.Jeżeli osoba która montowała instalacje ma do tego uprawnienia,wszystkie kwity,wystawi Ci zaświadczenie takie formatu A4(wyciąg ze swiadectwa homologacji sposobu montazu instalacji przystosowującej pojazd do zasilania gazowego),musi też dać kwit na zbiornik.Z tymi dwoma papierami do urzędu komunikacji,i tam chyba za 10 zł znaczków skarbowych trzeba kupic i bezproblemowo wbijają pieczątkę do dowodu.Jestem tego na 100% pewien.
Pzdr Grzesiek
  
 
Góral, to zależy od wieluuuuu czynników. Poszperaj tu są firmy gazowe itp

[ wiadomość edytowana przez: Lewy_lowicz dnia 2003-01-11 14:40:36 ]
  
 
TNX Lewy
  
 
Grzegorz, pomyliłem się (ale okazuje się, że wcale nie skłamałem).

Myślałem o rodzaju butli. "W koło" jest o 100-200 zł droższa od wielkiego baniaka w bagażniku......

.......... ale mam przed sobą ulotkę z grudnia 2002r (całkiem niedawno).
Pewna firma z Wawy (nie będę robił reklamy, a dla zainteresowanych mogę podać 3 adresy w Wawie) instaluje instalacje (podoba misie to sformułowanie):

cytuję treść ulotki
"AUTO GAZ>MONTAŻ>NAJTANIEJ W POLSCE!
AUTO GAZ>MONTAŻ>NAJTANIEJ W WARSZAWIE!
>MONTAŻ INSTALCJI GAZOWYCH
>WTRSYK GAZU>SERWIS>DIAGNOSTYKA


NOWOŚĆ - WTRYSK GAZU !!!
GAŹNIK 1100ZŁ,
WTRYSK 1Punkt. 1200zł,
WTRYSK WIELOPUNKT 1300ZŁ.

ŚWIĄTECZNA PROMOCJA: W ZALEŻNOŚCI OD WYPOSAŻENIA INSTALACJI (instalowanej instalacji - fajnie brzmi) GAZOWEJ POKROWIEC NA KOŁO GRATIS!"

koniec cytatu

jak widziać pomyliłem się, ale nie skłamałem (udało misie wybrnąć z opresji).

Góralku,
chciałbyś adres i numer fonu ???

gazownik
  
 
Dawaj
  
 
Tam musi być jakiś kruczek.Ta cena to może być koszt samej instalacji,bez montażu.1300 zł jest to nierealna cena za instalację gazową do auta z wtryskiem MPI.Chyba ze montuja używane z aut rozbitych.Tam coś musi być.
Ja mam butle na tej póleczce w bagazniku.zmiesciła się 50 l.
  
 
Góral,

sądząc po Twoich "blachach" to najbliższy punkt z Ursynowa jest na Powązkowskiej 42 (639-85-32, 782-53-65), chyba, że lepiej Ci dojechać na Grochowską 347 (782-57-01, 618-80-31, 793-03-51), a centrala (prawdopodobnie) w Jabłonnej, Modlińska 93 (782-53-65, 782-57-00).

Grzesiu,

mi na półkę weszła 45 l i w zależności "od przyczepności" wystarcza na 300 (miasto) do 450 km (trasa).

Ja tego nie reklamuję tylko przekazuję informację. Znlazł to koleś za wycieraczką swojego Matrixa (DU Matiz). Od jakiegoś czasu zastanawia się nad LPG, ale ma jeszcze gwarancję i musiałby założyć za ponad 2.500zł, żeby jej nie stracić.

"życzliwy"
  
 
Ja nie mam nic do Ciebie Robal,chodzi mi tylko o to żeby Góral sobie nie robił zbytnich nadzieii co do tych 1300 zł i był przygotowany na większy wydatek.
Pzdr Grzesiek