Duży problem z nagrzewnicą?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
witam posiadam łade samare 1300.jestem z niej zadowolony lecz ostatnio mam problem mianowicie:
-przecieka mi nagrzewnica (na podłodze od strony kierowcy i pasażera "kapie")
Ale najwiekszy problem to jest to żę, czasem (ale coraz czesciej) cos mi sie "kopci" z nagrzewnicy (dmuchawy ciepłego powietrza)?!
Prosze o pomoc co to może być ??szczególnie jak jade na I i II biegu?!
dirko@interia.pl

[ wiadomość edytowana przez: krycho dnia 2006-01-09 12:30:30 ]
[ powód edycji: korekta tytułu ]
  
 
Cytat:
2006-01-08 22:48:06, dirko pisze:
witam posiadam łade samare 1300.jestem z niej zadowolony lecz ostatnio mam problem mianowicie: -przecieka mi nagrzewnica (na podłodze od strony kierowcy i pasażera "kapie") Ale najwiekszy problem to jest to żę, czasem (ale coraz czesciej) cos mi sie "kopci" z nagrzewnicy (dmuchawy ciepłego powietrza)?! Prosze o pomoc co to może być ??szczególnie jak jade na I i II biegu?! dirko@interia.pl


Sprawdź czy nie przecieka na wężykach od nagrzewnicy lub może to poszedł zawór nagrzewnicy. Jeżeli nie to czeka Cię rozbieranie deski. Możesz spróbować odkręcić zaślepki po prawej i lewej stronie może będzie coś lepiej widać. Jeżeli to faktycznie nagrzewnica to masz dwa wyjscia. Zakup nowej lub wlanie srodka uszczelniajacego. Wynns jest naprawdę dobry. Kopcenie może być wynikiem odparowywania wyciekającego płynu. na I i II biegu masz pewnie dośc wysokie cisnienie w układzie i wtedy mocniej daje.
  
 
To pisał Grzegorz75 - fachowiec od nagrzewnic w Samarach
PS. Grzesiu, a moja nadal grzeje słabiej niż powinna - niby coś mocniej, ale to wciąż nie tak jak bym chciał
  
 
Cytat:
2006-01-09 13:42:16, misiekns pisze:
To pisał Grzegorz75 - fachowiec od nagrzewnic w Samarach PS. Grzesiu, a moja nadal grzeje słabiej niż powinna - niby coś mocniej, ale to wciąż nie tak jak bym chciał


A nawiew nadal taki sam czyli super czy coś się zmieniło. I czy sa jakieś drastyczne zmiany w sile nawiewu przy przestawieniu na ciepłe nagrzewnica daje opór. Czy takie samo zimno leci przy nawiewie na szybę, klatę, nogi.
Po chwili grzania proponuje sprawdzić czy w schowku jest ciepło. Tera ile masz przejechane i jaka temp na wskaźniku.
A od początku to czy węże do nagrzewnicy są naprawdę ciepłe.
  
 
Witam
nie wiem dokładnie jak jest w Samarkach, ale w klasyku mam taki problem że nie domyka mi się klapka przysłaniająca dopływ zimnego powietrza z zewnątrz, nagrzewnica dobrze działa, lecz jak autko stoi albo jedzie wolno, jak szybciej to niestety chłodne powietrze z zewnątrz psuje radosc ze sprawnej nagrzewnicy, moze i u Ciebie Misiek też tak jest?..
Dirko, a co to za kopcenie?.. może masz wydech nieszczelny i zaciąga Ci spaliny do środka?..
  
 
Jest to kopcenie białego dymu dość silnie drażniącego gardło (pojawia sie kaszel).
Zawór nagrzewnicy wymieniałem (całe 27zł )
na wężykach również przecieka "troszke"
I mam chyba coś żle ją złożoną bo jak przesune na zimne to zmian nie widze (dmucha ciepłe)
  
 
Cytat:
sheriffnt
Wysłany: 2006-01-09 14:30:47

Witam
nie wiem dokładnie jak jest w Samarkach, ale w klasyku mam taki problem że nie domyka mi się klapka przysłaniająca dopływ zimnego powietrza z zewnątrz,



dopływ zimnego powietrza jest otwierany grawitacyjnie ja poradziłem sobie z tym problemem zasłoniłem dosc szczelnie wloty na masce przy uzyciu plastiku ze skoroszytu.Nie ma wlotu powietrza niema co otworzyc klapki i po 4 km przejechanych do pracy mam cieplutko w samochodzie az niechce sie wysiadac na ten delikatny mrozik