RINGI lamp - przepis jak wykonać samemu

  szukane wyrażenia:   ringi
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
macie tu przepis jak łatwo i tanio zrobić ringi z pałeczek od żaluzji

Instrukcja wykonania ringów lamp

uwaga na stronie obowiązuje limit wejśc więc czasem się nie da

[ wiadomość edytowana przez: toptuning dnia 2004-12-19 22:49:40 ]
  
 
na allegro mozna kupic jakies ringi wlasnej produkcji za 89 i za 130 zl komplety (po 4szt), ciekaw jestem czy wykonane sa tym samym sposobem?
  
 
To może jeszcze mi ktoś powie jak się rozbiera lampy w E34 ?? Nie chodzi mi o wyjmowanie całych bo to akurat nie problem , ale o same oddzielenie szkieł o ramek
  
 
Ja będe takie ringi zakładał do swojej e36 w tym tygodniu, bo kupiłem i właśnie czekam na przesyłkę, a jeśli chodzi o rozbiórkę lampy w e34, to nie tak samo ja w e36? czyli trzeba odkleić ,lub odciąć szkło od reszty lampy???
  
 
a umnie w e36 sa rozbieralne lampy jak gwiazdor kase przyneisie to tez ccyba sobie zamowie taki bajer
  
 
takie ringi rzeczywiscie ładnie wyglądają, jednak musza być pełne tzn okregi całe musza byc podświetlane. gdzie mozna by kupic takie sześciokątne laski pleksy? a może da sie wykorzystać laski o przekroju okrągłym? tylko gdzie i te zakupić? hmmm. jak ktoś znajdzie to niech napisze coś konkretnego.
pozdrawiam
  
 
w kazdej firmie sprzedajacej zaluzje moza kupic takie plastikowe rurki, ja kiedys dostalem duzo zapasowych ale to dlatego ze one sie latwo lamia przy zaslanianiu okien i niestety juz nie mam na zbyciu. mozliwe tez ze znajdziesz takie plastiki w marketach budowalnych typu castorama moze obi. ale czy warto sie w to bawic i tracic czas? na allegro sa po 89 zl 4 sztuki a takie co swieca na calym obwodzie po 130 zl - tez takie mi sie bardziej podobaja.
  
 
tolo ale to nie mogą byc rurki. to musi być pełne w środku bo inaczej swiatło nie bedzie się po tym rozchodzić.
pozdrawiam
  
 
tak tak wiem, zle napsialem ze rurki. ja caly czas pisze o pelnych w srodku. to sa wlasnie takie od zaluzji
  
 
Cytat:
2004-12-20 15:29:14, MARCIN_RADOM pisze:
takie ringi rzeczywiscie ładnie wyglądają, jednak musza być pełne tzn okregi całe musza byc podświetlane. gdzie mozna by kupic takie sześciokątne laski pleksy? a może da sie wykorzystać laski o przekroju okrągłym? tylko gdzie i te zakupić? hmmm. jak ktoś znajdzie to niech napisze coś konkretnego. pozdrawiam


można użyć okrągłych a te sześciokąty to zwykłe pręty z żaluzji
najlepiej jest znaleść okrągłe karbowane trzeba szukać tam gdzie robią reklamy (litery przestrzenne z plexy)
  
 
Ja właśnie kupiłem te na allegro za 130zł, jeszcze mi nie przyszły, ale jak będa i już je założe to napisze czy opłaca się to kupić czy nie. Tolo, a jak ty zdejmujesz szkło z lampy? Nie jest u ciebie klejone? Bo piszesz że masz roziralne lampy? W jaki sposób je się rozbiera ,bo może u mnie też takie są??
  
 
o ile się nie mylę to każda jest rozbieralna
  
 
u mnie na kazdej lampie sa metalowe zatrzaski - to sa oryginalne lampy kumpel ma uderzona e36 i ma 1 lampe oryginalna rozbieralna a druga bez tych zatrzaskow czyli chyba klejona. nie kazda Marcin przynajmniej w e36.
  
 
Takie metalowe "listwy" około 2,5cm szerokosci, ale nie jestem pewnien czy to one trzymają szkło?? Zapewne takie same są na dole lamy i jak zdejme je to będe mógł wyjąć szkło bez problmów? Przy okazji, jak wyjmuje sie lampe, czy wyjdzie bez zejmowania grila?
  
 
A może ktoś wie jak jest w E34 ??
Moze lampki tez sie da rozebrać
  
 
mi sie zdaje ze to sa wlasnie zaczepy trzymajace szklo, widzialem lampy bez takich i one na 100% byly klejone a te nasze chyba nie
  
 
odnosnie rozbierania i wyciagania lampy w e-36 nie ma problemu to dziecinnie proste!zmienialem kilka dni temu sam.z jadacej na przeciwka, zle zabezpieczonej ciezarowki ze zwirem wypadlo troche i wytłuklo mi dziure..ale do rzeczy...te blaszki to nie wszystko..po pierwsze kierunek zamocowany jest na zatrzask patrzac do srodka z gory pw szczeline pomiedzy lampa a kierunkiem trzeba zatrzask delikatnie wygiac i w prostej lini do samochodu wyciadnac(delikatnie bo kierunek ma delikatny plastik ale jesli sie polamie to nie placzcie nowy kierunek bialy kupilem w sklepie za 21 zlote i jest pieknie, na allegro przeplacacie!!!)..co do lampy na dole trzymaja ja 2 sruby i 2 na gorze. trzeba miec dlugi kluczyk (chyba nr8 nie jestem pewien) i wykrecic te sruby (doł lampy od silnika )trzeba zdjac plastik z nad chłodnicy( 2 kolki i 4 sróbkli)..odłaczyc wtyczki i delikatnie kierujac sie w bok wyciagnac lampe.lte blaszki 2 u gory i 2 u dolu zdejmuja sie bardzo prosto wyskakuja jak klipsy ..najpierw polecam wyjac cala lampe a pozniej klosz nie da rady inaczej.powodzenia

[ wiadomość edytowana przez: ROMANEK dnia 2004-12-21 17:51:59 ]

[ wiadomość edytowana przez: ROMANEK dnia 2004-12-21 18:05:50 ]
drugi i ostatni raz zmieniam wielkośc literek w twoim poscie

[ wiadomość edytowana przez: MARCIN_RADOM dnia 2004-12-23 07:47:00 ]
  
 
mam pytanie odnosnie ringow a mianowicie czy niema problemow ma przegladzie i czy jakis nadgorliwy policjant nie bedzie mi kazal demontowac tego na trasie lub poprostu zabierze mi dowód
pozdrowiam
  
 
muszę przyznac ze ten link odnosnie ringów jest super, wszystko wytłumaczone od podstaw.jesli chodzi o pytanie kolegi odnosnie przegladu to nei ma zadnego problemu przeciez sa to swiatła postojowe czesto lepsze od swiateł postojowych montowanych seryjnie
  
 
z ringami nie ma problemów z policja i na przeglądzie o ile sa koloru białego.
ROMANEK na forum nie pisze się wielkimi literkami!!
Cytat:
A może ktoś wie jak jest w E34 ??


da się, choc trzeba troche zachodu by to zrobić.
pozdrawiam