[ 125p ] Rozrusznik do DOHCa

  szukane wyrażenia:   rozrusznik
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Mam pytanko : może ktoś się orientuje czy podejdzie do DOHCa rozrusznik od Łady ?? Bo mój już kompletnie szwankuje i mam już go dość , już chyba 4 albo 5 razy był rozbierany i tłucze się jak stara..#$%&% Chyba że ktoś ma na zbyciu takowy , to chętnie bym zakupił... Może być stary zajeżdżony , byleby tylko bendix był sprawny , bez automatu , silnik też może być spalony...
Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi...
Pozdrawiam . Piotrek.
  
 
u znajomego elektryka lezy takowy cały kompletny działający za 100(dla mnie ),jak co to pisz priv...
  
 
Od Lady Ci na pewno nie podejdzie a do DOHC są bodaj 3 rodzaje.Mam troche gratów do tego ale nie wiem jaki masz.
  
 
bendix pasuje od lady.!! nie wiem czy caly rozrusznik ale bendix na 100%
jakbys chcial to jest jeden rozrusznik do dohc lezal u elektryka kolo stacji orlen na pilotow. moze jeszcze maja.
  
 
pasuje od lady niwy
  
 
Dzięki chłopaki !!
@ PG : byłem na Pilotów i znalazłem rozrusznik , coprawda nie miał stojanu i automatu , ale reszta była funkiel noowa i BENDIX też , za całość chciał gościu 120 zeta a za sam bendix z głowiczką 60 zł , więc narazie odpuściłem sobie i skorzystam z propozycji Mara .... chociaż nie wiem czy nie sprawię sobie tego bendixa z głowiczką od niego i wyremontuję sobie mój rozrusznik jako zapasowy...
W każdym razie dzięki za rady na przyszłość będę wiedział co do czego pasuje od czego
Pozdrawiam . Piotrek.
  
 
Cytat:
2005-01-07 23:33:38, Peyyoo125 pisze:
Dzięki chłopaki !! @ PG : byłem na Pilotów i znalazłem rozrusznik , coprawda nie miał stojanu i automatu , ale reszta była funkiel noowa i BENDIX też , za całość chciał gościu 120 zeta a za sam bendix z głowiczką 60 zł , więc narazie odpuściłem sobie i skorzystam z propozycji Mara .... chociaż nie wiem czy nie sprawię sobie tego bendixa z głowiczką od niego i wyremontuję sobie mój rozrusznik jako zapasowy... W każdym razie dzięki za rady na przyszłość będę wiedział co do czego pasuje od czego Pozdrawiam . Piotrek.


a no wlasnie drogo chce i dlatego ja nie kupilem ale za to kupilem bendix nowy od lady za okolo 30zl (nowy) i chodzi ok
  
 
Cytat:
2005-01-07 23:40:03, PG pisze:
a no wlasnie drogo chce i dlatego ja nie kupilem ale za to kupilem bendix nowy od lady za okolo 30zl (nowy) i chodzi ok



To proponujesz , żeby za tą cenę nie brać ?? To był oryginał Magneti-Marelli i w Euro-Moto-Fanie po tyle chodzą bendixy włoskie...chociaż jak tu już ktoś wspomniał : nie wiadomo jaki ja mam i może mi się nie przydać.... Ale jak sobie zakupię od Łady ( Nivy ?? ) to napewno spasuje ??
Pozdro. Piotrek.
  
 
ja mam ze zwyklej lady. ale model nie wiem jaki kupilem i przypasowalem do kola zamachowego i byl ok. trzeba tylko zmienic blaszke z tylu bendixa na fiatowska.
  
 
OK. Wielkie dzięki za info wszyskim.
Piotrek.
  
 
łodkopie śmierdzącego trupa:

Panowie ogarnąłem w łikend rozrusznik. Zrobino:
1. wymiana tulejek
2. gruntowne czyszczenie
3. nowe szczoty
4. oczyszczony komutator (proch ze szczotek wyjęty z roweczków)

i

Nie chce się kręcić... podpięty + na styk ze śróbą m8 - na wolne złącze i kurna trzeczszy strzela a nie chce się chadra kręcić. Najpierw myślałem, że za ciasno złożony na tulejkach więc rozebrałem jeszcze raz papierkiem p 1000 zdjąłem trochę z osiek na wirniku i złożyłem (obraca się w rękach - kręcąc bendixem dość ciasno ale się obraca) i nie chce dalej ruszyć cholernik jeden.
Co to może być???
  
 
- na masę ( obudowa ) , a na śrubę i styk dajesz +


[ wiadomość edytowana przez: pavlus dnia 2008-09-29 09:51:38 ]
  
 
Cytat:
2008-09-29 09:50:48, pavlus pisze:
- na masę ( obudowa ) , a na śrubę i styk dajesz + [ wiadomość edytowana przez: pavlus dnia 2008-09-29 09:51:38 ]



acha i wszystko jasne jak zwykle super elektryk dał dupska przy podłączeniu
Dzięki Pawle
  
 
pomijajac fakt ze tak na sucho Ci zakreci ale po wkreceniu do auta musisz wszystkie przewody dobrze podokrecac bo maly syf i nie bedzie krecil
  
 
No i dupa... nie bangla nadal cescy jak cholera ale się nie zakręci nawet. podczas podłączenia na komutatorze nie iskrzy tak jakby szczoty wogóle nie dostawały prundu... czy to automat się skończył czy co innego?
  
 
Jak go podłączasz i kiedy "trzeszczy" ??
  
 
Cytat:
2008-09-30 11:00:52, pavlus pisze:
Jak go podłączasz i kiedy "trzeszczy" ??



podłączam tak jak napisałeś. t Trzeczszczy w chwili łączenia + ze stykiem na szybkozłączkę
  
 
a jak dajesz tylko na wsówkę plus to wybija automat?
  
 
Cytat:
2008-09-30 11:10:29, Poochaty pisze:
a jak dajesz tylko na wsówkę plus to wybija automat?



nic się nie dzieje wtedy
  
 
no to jesli mnie pamiec nie myli: skoro jest minus na obudowie i plus na wsówce i nic sie nie dzieje to moze byc walniety automat. a rozrusznik moze nie krecic, bo zdaje sie ze na wirnik idzie prad wlasnie przez automat, ale niech mnie ktos jeszcze poprawi...