Głośniki

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
chciałbym zamontować sobie lepsze głośniki w przednich drzwiach (bo te orginalne grają nienajlepiej), w związku z tym mam pytanko jakie byście polecali? żeby w miarę dobrze grały no i były za rozsądną kaskę
z góry dzięki
  
 
Cytat:
2005-01-13 13:14:35, darasb pisze:
chciałbym zamontować sobie lepsze głośniki w przednich drzwiach (bo te orginalne grają nienajlepiej), w związku z tym mam pytanko jakie byście polecali? żeby w miarę dobrze grały no i były za rozsądną kaskę z góry dzięki


miniimum dwu drozne bo bassowki to raczej odpadaja wiem z wlasnego doswiadczenia.Wiesz to jeszcze zalezy jakie masz radyjjko i czy nie masz tam jakis elektrowni zamontowanej typu wzmacniacz .Bo 3drozne to chyba tam nie podejda ale ja sie nie znam. Moze jakies pionki moze jakis Lanzar ale nie wiem czy oni takie cos robia

-----------------
Tazz, Wilk
Kopciuch Kombiak klasy E 2005r. 3.2 CDi
Kopciuch Kombiak klasy C 2003r. 2.2 CDi
Czerwony Gromiasty - KONIEC :(
Niebieski Gruzik MK4 - 2.0 150HP
Szybki Czarny Dachowiec 2.0 150KM
  
 
Magnat Classic 132, graja bardzo czysto.

  
 
Magnat jest super rozwiazaniem biorac pod uwage jakosc do ceny.
  
 
13 sa generalnie tanie - nie mowie oczywiscie o zestawach hi-end ale z tego co patrzylem na allegro to za 200-300 zl mozna juz naprawde solidne glosniczki kupic (nowe oczywiscie).
Ja polecam JBL - slyszalem pare zestawikow w akcji (co prawda 16,5 oraz 20 no ale chodzi o marke) i bardzo mi sie podobaly (sa sztywne wiec dosc szybkie).
  
 
Magnaty 13 cm lub 16 (wchodza takie do Mk.7?), dwudrozne IMO powinny byc ciekawsze (3drozne maja asymetrycznie ulozone tweetery, moim zdaniem nie jest to zbyt dobre rozwiazanie). Kumpel kupil 20 cm Magnaty 3drozne za 40 eurakow, wiec powinny w 120 zl sie zmiescic...
  
 
Cytat:
2005-01-13 13:44:55, EssiMayek pisze:
(3drozne maja asymetrycznie ulozone tweetery, moim zdaniem nie jest to zbyt dobre rozwiazanie)



W sumie to w MK7 w drzwiach jest miejsce na oddzielny glosniczek wysokotonowy. Rownie dobrze mozna go przeciez umiescic przy oslonkach slonecznych nad (obok w zasadzie) przednia szyba.
Dlatego ja proponowalbym cos ze zwrotniczka i odseparowany syczek od reszty.
  
 
wzmacniacza to nie mam (miałem ale sprzedałem razem z tubą, w końcu mam kombi dość często coś przewożę więc mi przeszkadzały), radyjo pioneer
a o jakiej mocy(czynnej nie jakiejś max czy bmpo) głośnikach mówicie?
bo głównie to słucham łups,łups....czyli techno
kacza, twoje rozwiązanie z osobnymi cykaczami wydaje się być dobre dla moich potrzeb, tylko jakbyś coś konkretnie zaproponował i ile takie cóć by wyszło (ewentualnie jak to zrobić bo w tym temacie to u mnie nie najlepiej)

[ wiadomość edytowana przez: darasb dnia 2005-01-13 14:07:47 ]
  
 
zwrotniczka i odseparowanie tez jest bardzo dobrym pomyslem chociaz ja nie jestem tego typu zwolennikiem, ja preferuje 2-drozne przod 4 drozne tyl 6x9 cali i ewentualnie tuba w bagazniku ale nie jakas monstualna tylko azeby uzupelnic bardzo niskie tony
  
 
Cytat:
2005-01-13 14:04:50, Marcel_XR3i pisze:
ja nie jestem tego typu zwolennikiem, ja preferuje 2-drozne przod


Glosnik wysokotonowe sa glosnikami kierunkowymi (tzn ma duze znaczenie w ktora strone graja...) wiec zestaw z odseparowanymi syczkami grajacymi prosto w kierowce i pasazera sa uzasadnione.
Co do 6x9 na tyl - mnie szkoda polki...
  
 
marcel, u mnie tył odpada no chyba że tylne drzwi
  
 
Jesli chodzi o tweeterki to oczywiscie lepiej jest je odseparowac zwrotnica, albo przy wiekszej ilosci kasiory pokusic sie nawet o osobne tory wzmacniaczy. Zawsze bedzie to lepiej brzmialo niz zintegrowane 3drozne glosniki, gdzie z braku miejsca soprany traktuje sie troszke "po macoszemu", byle basy lupaly i umcy umcy bylo
Np. w kitach Pioneera tweetery dostarczane sa z montowaniem do drzwi lub osobna obudowa np. na deske rozdzielcza
  
 
Zgadzam sie tu z wszystkimi znam ten temat bo nie dawno mocno sie tym interesowalem. Zreszta nie napisalem ze odseparowanie jest gorsze - ba jest lepsze - ale mi to nie odpowiada - ja mam taraz tak jak pisalem ponizej i dzwiek ladnie, czysto i dynamicznie otacza mnie z kazdej strony, na radyjku mam jeszcze regulacje pasm przenoszenia i niezaleznym wyjsciem na sub z niezalezna regulacja, wiec moze w przyszlosci owego dorzuce i to wszystko.

ps: sluchalem kilka rozwiazan zestawow juz zamontowanych wiec wiem o czym mowie (i to nie babranych samodzielnie tylko pol-profesjonalnie zakladanych, bo high-endu jescze nie slyszalem - co pewnie jest doznaniem mistycznym he he)
  
 
ja mam u siebie w przenich drzwiach głośniki boschmana głośniki 13 cm + tweeterki + zwrotnice jak dlamnie gra poprawnie
  
 
Cytat:
2005-01-13 14:23:47, Marcel_XR3i pisze:
ps: sluchalem kilka rozwiazan zestawow juz zamontowanych wiec wiem o czym mowie (i to nie babranych samodzielnie tylko pol-profesjonalnie zakladanych, bo high-endu jescze nie slyszalem - co pewnie jest doznaniem mistycznym he he)


mnie raz udalo sie posluchac takiego zestawu na targach samochodowych. Cos a'la democar firmy montujacej caraudio. No powiem Ci, ze jest bajka... chociaz... gosc sie bardzo zdenerwowal jak mu powiedzialem, ze auto drzy tak, ze az brzeczy
  
 
zero, przekonam się na spocie w sobotę
  
 
A takie pytanie dodatkowe:
chcesz montowac w orginalne miejsca czy kupiles jakies przejsciowki ?? Na allegro widzialem takie do glosnikow 13 tylko sie zastanawiam po co one sa skoro tam normalnie takie wchodza (tylko z tego co u siebie widzialem to nie ma dziurki na syczki - trzeba ciac samemu)

PS Ja caly czas pisze o MK7 5d
  
 
Zestaw odseparowany na zwrotnicach jest najlepszy w przednie drzwi...

Co do głośników x-drożnych.... odpuść sobie to tylko namiastka..
  
 
Cytat:
chociaz... gosc sie bardzo zdenerwowal jak mu powiedzialem, ze auto drzy tak, ze az brzeczy



  
 
Cytat:
2005-01-13 18:00:54, kacza pisze:
A takie pytanie dodatkowe: chcesz montowac w orginalne miejsca czy kupiles jakies przejsciowki ?? Na allegro widzialem takie do glosnikow 13 tylko sie zastanawiam po co one sa skoro tam normalnie takie wchodza (tylko z tego co u siebie widzialem to nie ma dziurki na syczki - trzeba ciac samemu) PS Ja caly czas pisze o MK7 5d



Mylisz się Przejściówki sa potrzebne, fabryczne miejsca są przygotowane pod głośniki 10cm