Pierwsze 100 tys km mojego Poloneza - Strona 3

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cytat:
2003-02-11 13:46:22, OLO pisze:
Szczerze mówiąc mi w 1.6 bardzo ładnie toto jeździło... Komp steruje dawką paliwa, a zapłon idzie z rozdzielacza



Ja byłem tak zdesperowany i wku.. że chciałem wywalić wszystko łącznie z kompem i założyć gaźnik żeby nigdy więcej nie pierdzieliła mi się elektronika.
  
 
A ja już kupiłem i jestem biedniejszy o 366zł. To najtaniej, jak spotkałem( w ARTMOT z naszych partnerów) wszędzie chcieli od 420 do 450. wymieniłem przy okazji kable.
Też byłem , ale jak usłyszałem znów cztery gary to mi przeszło!
  
 
napisałem!!! Leci do GDA

-----------------
"Nigdy mnie nie zawiódł, nie zdradził ani raz.
To wspaniała jest maszyna, choć ma już ze 40 lat.
Fiacior mój to jest to, kocham go..."
  
 
Np to klasa.
A swoją drogą wole kupić moduł za 45zł do gaźnikowca. Te 370zł mogłoby mnie zabić
  
 
Cytat:
2003-02-11 22:00:41, MAJCHAL pisze:
Np to klasa.
A swoją drogą wole kupić moduł za 45zł do gaźnikowca.



I tu masz rację chłopie. za 50zł to może byc już moduł APE 05 SPORT
  
 
mój ma na liczniku 140 tys.km ale już jest po kapitalce - robioną miał przy 124 tys.km
Jak go odpalałem to wszyscy myśleli ,że to diesel-tak mi panewki waliły )więc się za niego zabrałem....A teraz nieźle śmiga - gdyby jeszcze troszke mniej palił....

Soyer PTK#554
Polonez 1,6 GLE Orciari + Lpg

[ wiadomość edytowana przez: Soyer dnia 2003-02-14 10:59:28 ]
  
 
Cytat:
I tu masz rację chłopie. za 50zł to może byc już moduł APE 05 SPORT


turbo injection intercooler
Nooo I masz 15 KM więcej

-----------------
"Nigdy mnie nie zawiódł, nie zdradził ani raz.
To wspaniała jest maszyna, choć ma już ze 40 lat.
Fiacior mój to jest to, kocham go..."
  
 
Dzisiaj o godz 15:32 stało się.


Wiem że kiepsko widać, ale w biegu trudno fotki robić.

I tym optymistycznym akcentem kończę.

[ wiadomość edytowana przez: leon dnia 2003-02-12 19:08:52 ]
  
 
Nic nie widać
  
 
Cytat:
2003-02-12 18:59:05, danield pisze:
Nic nie widać


Ja wszystko widzę.
  
 
Widzę jedynkę i pieć zer , a na termometrze 45'C
  
 
Ja mam zdjęcie z evo III - "zdjęta" prędkosć max 165 kmh
Wrzuce na skaner...

-----------------
"Nigdy mnie nie zawiódł, nie zdradził ani raz.
To wspaniała jest maszyna, choć ma już ze 40 lat.
Fiacior mój to jest to, kocham go..."
  
 
Cytat:
2003-02-12 19:12:18, leon pisze:
Ja wszystko widzę.



Ja teraz też
  
 
Witam............
Moje autko ma już przejechane prawie 100 tys.......(99.743) wiec co teraz czy powinnam pojechać z nim na jakiś fachowy przegląd co prawda nie mam z nim problemów ale jednak olej bierze, no i czasem nie zapala od kopa zwłaszcza po długiej trasie na gazie po wystudzeniu silnika nie mogę go odpalić ale to tylko chwilowe.
Co mi radzicie?
  
 
Ja radze jechac na standardowy przegląd po 100000km
  
 
A ja nic nie radzę poza tym, że to tylko cyferki. Jesli chodzi dobrze to co za róznica czy ma 10, 100 czy 200 tys? Jesli chodzi to po prostu dbaj o niego i jazda w drogę
  
 
a wiec czeka cie pewnie wymiana cimeringow i niektorych uszczelek, ewentualnie zmien rozrusznik to nie powinien byc duzy koszt. poza tym jezeli jezdzi bez problemow to nic wiecej nie rob ... nie musisz.

pozdro
dowciapny
  
 
to ze bierze olej nie znaczy ze uklad tlok - cylinder jest nie tak. prawdopodobnie masz do wymiany uszczelniacze zaworow. Ja tez tak mialem. Szczegolnie sobie dymka puszczal jak bylo goraco. Poza tym ja bym rozrusznika nie ruszal (pytanie czy dobrze kreci). A poza tym standardowy przeglad. Nie przypominam sobie, zeby cos trzeba bylo ruszac po 100 tys. Ewentualnie kiedys zalecali zeby wymienic elastyczne przewody hamulcowe. Ale teraz nie wiem jak to jest. Ja tam nie zmienialem i nic sie nie stalo. W tej sprawie spytaj tez innych. Klubowiczow.
  
 
Jeśli wszystko jest ok to nic nie ruszaj, Samochody nie lubią jak się je naprawia za wczasu bez zdnej objawy uszkodzenia .
Po 100kkm to chyba tylko olej i filtry się wymienia i dalej jazda
  
 
Co do uszczelek to wydaje mi się ze chyba trzeba będzie je wymienić pojawił się ostatnio olej w świecach, i w ogóle silnik jest mokry od oleju,ale powiem szczerze ze zadałam to pytanie ponieważ boje się go ruszać jeśli właściwie nic mu się niedziele, i co........... jeszcze chodzi mi tez o inne rzeczy w aucie nie tylko silnik na co jeszcze powinnam zwrócić uwagę.