Przewód pod fotelem kierowcy - co to ?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam

Ostatnio po demontażu fotela kierowcy - pod dywanikiem i matą wygłuszającą podłogi - natknąłem się na jakiś przewód …który wychodzi z poprzeczki i wchodzi do tunelu…

Przewód ten wygląda na oryginał, był przyklejony „przez ząb czasu” do podłogi więc na 100% nie wygląda to żadne druciarstwo (przynajmniej z mojej strony).

Czy ktoś się orientuje co to za przewód ?

[przewodzik obok z wtyczką na końcu to …sygnalizacja zapięcia pasów]

[skrajny przewodzik przykręcony centralnie do poprzeczki to… jeden z punktów masowych „pod fotelem”]


Darmowy hosting obrazków, zdjec, tapet, fotek.
  
 
Witaj
Podobno, ten kabelek ma duzo współnego z Poduszka powietrzna (Air Bag)
U Mnie podobny leci a moze nawet taki sam, łączy się z innym poprzez tą kostkę i ciśnie dalej gdzieś w fotel ... nie namierzyłem gdzie dalej.
Chętnie zobaczę czy wygladaja tak samo.
Pdr
  
 
nie chodz mi o ten cieńki z kostką... bo ten u mnie jest od kontroli zapięcia pasów.
Jak nie zapnę pasów to ....bimbaj nie da mi spokoju.

Chodzi mi o ten gruby który wychodzi [po skosie] z "poprzeczki" i wchodzi do tunelu.
  
 
też fakt ...
TO NIE WIEM. tam jeszcze nie zaglądałem !
  
 
a może masa pod fotelem kierowcy co??
  
 
Skośnookie zamontowali przewód, ale o ładunku wybuchowym zapomnieli...dla teściowej.
  
 
wg mnie to coś niestandardowego, kabel poprowadzony jakoś nietechnologicznie, kabel powinien iść albo w progu, albo tunelem, i pod tym wzmocnieniem poprzecznym, a na pewno nie powinien włazić przez dziurę w blachie (blasze? ) bez gumowej przelotki.

Moja rada - ciągnij!

Albo coś złowisz (może to coś ala 'ciasteczko zwróżbą' - na końcu jakiś koreańczyk który właśnie urodził dziecko przymocował talon na matiza), albo coś przestanie działać. Jeśli nie jesteś aż taki ciekawy to połóż dywanik i zapomnij o kablu. Skoro wszystko działa jak trzeba to lepiej nie ruszać.

edit:
olśniło mnie - czułem, że gdzieś już widziałem kable w takiej otulinie... Przyjrzałem się i... Masz gaz?


[ wiadomość edytowana przez: Robert_S dnia 2008-08-26 19:05:14 ]
  
 
Cytat:
2008-08-26 16:10:04, Jabuszko pisze:
a może masa pod fotelem kierowcy co??



Zasilanie Awaryjne !

Tez niedawno znalazłem pod tapicerką progową pozwijane kable (akurat jeden) który był podłacony bezposrednio pod przekażnik. Nie wygladajacy na serię wogole, postanowiłem odciąć i ... bez zmian jakies stare druciarstwo czy cuś.
  
 
Cytat:
2008-08-26 19:03:43, Robert_S pisze:
edit: olśniło mnie - czułem, że gdzieś już widziałem kable w takiej otulinie... Przyjrzałem się i... Masz gaz?


Tak mam gaz... ale przewody instalacji gazowej (3 szt.) tzn. od wielozaworu przy butli do centralki w komorze silnika są pociągnięte razem z miedzianą rurką pod samochodem....

Partacze zrealizowali to w ten sposób, że przed montażem rurki pod samochodem ....uzbroili ją w trzy pojedyncze przewody typu linka "fi 1 mm2" poprzyszczypywane plastikowymi opaskami samozaciskowymi co 20 cm ...na całej długości. Może idea słuszna tylko, że przewód typu linka - bez żadnej izolacji idzie na wierzchu i po każdej zimie wygląda coraz gorzej.... Tylko czekam po której zimie coś zacznie się jarać

Tak więc "gaz" odpada.

Stara instalacja od haka przyczepki - też nie ...samochód nigdy nie miał haka.

Coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że to musiało być jakieś druciarstwo.... choć mocno przyklejone do tego czegoś na podłodze - czyli b. stare.

Rzeczywiście koreańce puściliby taki kabel "jakoś bardziej technologicznie" ...tu idzie na szage

Nie chcę nikogo z Was namawiać aby sprawdził u siebie ...jak wyglądają te rejony - bo bez wymontowania fotela tam się nie dojdzie... Ale zdziwiłbym się gdyby u kogoś było coś podobnego.

Poprzeddni właściciel ...to był taki jakiś burak, że druciarstwo w takim wykonaniu do niego nie pasuje - jest wykonane
zbyt porządnie...

Jak nadarzy mi się okazja [jakiś kanał] to spróbuję rozszyfrować od spodu co jest grane.
  
 
A CZY TO NIE JEST CZASAMI .........przewód do zasilania pompy paliwa



Ta dziura w tunelu to jest jedyna "w tej okolicy" którą można puścić zasilanie do pompy........





coś mi się zdaje, że mogę powoli schładzać...