Czy nowa Toyota może brać olej

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam mam pytanie, Czy nowa Toyota może brać olej, Moja znajoma ma toyote z 2007 roku kupiona w 2008 jako wyprzedaż modelu, w tej chwili ma 55000 km i już dwa razy się jej zaświecił olej, gdzieś w połowie do wymiany. W serwisie toyoty jej powiedzieli że te modele tak mają, ale dla mnie to troche śmieszne. Jeżeli ktoś może doradzić w tej kwestii to z góry dziękuje.
  
 
Cytat:
2009-11-17 21:17:18, funek-626 pisze:
W serwisie toyoty jej powiedzieli że te modele tak mają,



Moj ulubiony tekst mechanikow.
A co za olej tak strasznie pobiera ?
Wyprzedaż hm...cos mi pachnie autkiem które bylo zazynane przez pracownikow salonu i zalatwianu roznych spraw .....
  
 
Przepytaj znajomą jaki ma styl jazdy bo z tego co piszesz robi jakieś 2500 km miesięcznie. Skoro kontrolka zapaliła się po jakichś 7500 km czyli łyknęła ok. 2 litrów, a więc 0,25 l/1000 km co nie jest jakoś bardzo dużo, szczególnie jeśli "upala" autko, bo trudno zakładać, że przy takich przebiegach jeździ spokojnie.
No i jak rozumiem nie wychodzi z założenia, że olej wymienia się raz w roku niezależnie od przebiegu, a olej sprawdza dopiero jak się zaświeci kontrolka - znajomy na pytanie jak z olejem odpowiadał, że ok. bo kontrolka miga, ale tylko na zakrętach
  
 
Pewnie chodzi o 2.2 D4D. Jak dobrze się "postara" to może jeszcze coś na gwarancji zrobi, bo branie oleju w D4D w RAV4, to zjawisko dość powszechne.
  
 
Jak na mój gust ćwiartka na 1000 kwalifikuje auto do wymiany pierścieni.

Zależy jeszcze na jakim oleju znajoma jeździ, bo może wystarczy przejść z 0W na 5W albo z 5W na 10W i się uspokoi.

pzdr
  
 
Witam Jeżeli chodzi o styl jazdy to jeździ maksymalnie do 160 kmh, i raczej kobieta w wieku 60 lat nie szarżuje. Olej ma z toyoty bo ma jeszcze serwis gwarancyjny. Olej wymienia jak komputer wyświetla że już jest serwis. Mam tylko pytanie czy taki silnik kwalifikuje się do składania reklamacji, czy to w toyotach normalna rzecz 2 litry oleju na 20tyś km?
  
 
Cytat:
2009-11-18 20:59:38, funek-626 pisze:
Witam Jeżeli chodzi o styl jazdy to jeździ maksymalnie do 160 kmh, i raczej kobieta w wieku 60 lat nie szarżuje. Olej ma z toyoty bo ma jeszcze serwis gwarancyjny. Olej wymienia jak komputer wyświetla że już jest serwis. Mam tylko pytanie czy taki silnik kwalifikuje się do składania reklamacji, czy to w toyotach normalna rzecz 2 litry oleju na 20tyś km?


Niech odmowi rozaniec w podziece ze taki egzemplarz trafila .One normalnie spalaja litr na tysiac.Ale zato sa ekologiczne
Lepiej niech nic z tym nie robi ,bo mozna tylko zepsuc

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Cytat:
2009-11-18 21:39:27, Bigelektron pisze:
Niech odmowi rozaniec w podziece ze taki egzemplarz trafila .One normalnie spalaja litr na tysiac.Ale zato sa ekologiczne Lepiej niech nic z tym nie robi ,bo mozna tylko zepsuc

Ty chyba gostek spalasz za dużo zioła, bo pieprzysz bez sensu
  
 
Cytat:
2009-11-18 21:39:27, Bigelektron pisze:
Niech odmowi rozaniec w podziece ze taki egzemplarz trafila .One normalnie spalaja litr na tysiac.Ale zato sa ekologiczne Lepiej niech nic z tym nie robi ,bo mozna tylko zepsuc

Ty chyba gostek spalasz za dużo zioła, bo pieprzysz bez sensu
  
 
Cytat:
2009-11-19 19:51:39, funek-626 pisze:
Ty chyba gostek spalasz za dużo zioła, bo pieprzysz bez sensu


Moze bys tak rozwinal mysl...Co cie sklania do tego aby twierdzic ze jest inaczej?
Znasz moze kogos jeszcze kto ma auto z tym silnikiem i nie dolewa prawie litra na tysiac? Mam tu na mysli kogos kto jezdzi w miare normalnie a nie jest emerytem.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Moze lepiej do tego silnika wlać zamiast wody cos bardziej przypominającego oliwe
Dla mnie 0.25L/1000km było duzo w 10 letnim aucie a co dopiero w nowym salonowym


funek -626 chyba napisał swojego posta pod wplywem zioła i tym samym chcial nas zawstydzic niczym turbodynoman
  
 
Cytat:
2009-11-19 21:23:04, Bigelektron pisze:
Moze bys tak rozwinal mysl...Co cie sklania do tego aby twierdzic ze jest inaczej? Znasz moze kogos jeszcze kto ma auto z tym silnikiem i nie dolewa prawie litra na tysiac? Mam tu na mysli kogos kto jezdzi w miare normalnie a nie jest emerytem.


Czyli toyota już przestała robić dobre diesle koniec świata wiem że niektóre inne diesle ale raczej nie tyle litr na 4 tyś i to te udane wersje bo te gorsze więcej .Wiem że informacje masz żetelne a nie wyssane z palucha więc tym bardziej się martwie.Czy pierwsze diesle D4D też takie pijaki bo się przymieżałem Ave I fl lub Ave II początek produkcji
  
 
Cytat:
2009-11-21 10:31:23, Cromm pisze:
Moze lepiej do tego silnika wlać zamiast wody cos bardziej przypominającego oliwe Dla mnie 0.25L/1000km było duzo w 10 letnim aucie a co dopiero w nowym salonowym funek -626 chyba napisał swojego posta pod wplywem zioła i tym samym chcial nas zawstydzic niczym turbodynoman

Funek-626 Tylko grzecznie pytał, ale jak ktoś pisze że te silniki biorą 1 litr oleju na 1000 km( czyli 10l/10000km to chyba pomyliłem forum!!!
  
 
Cytat:
2009-11-21 12:14:25, rng17 pisze:
Czyli toyota już przestała robić dobre diesle koniec świata wiem że niektóre inne diesle ale raczej nie tyle litr na 4 tyś i to te udane wersje bo te gorsze więcej .Wiem że informacje masz żetelne a nie wyssane z palucha więc tym bardziej się martwie.Czy pierwsze diesle D4D też takie pijaki bo się przymieżałem Ave I fl lub Ave II początek produkcji


Toyota nie przestala robic dobrych diesli, ale tez jeszcze nie zaczela
Jedyny dobry diesel toyoty w osobowkach to byl stary 2CTE.
Po 2000r 1CD ,1AD jeszcze braly sporadycznie w zaleznosci od stylu jazdy oleju i egzemplarza
1NDTV 1.4 bardzo wdzieczny silniczek niestety nie do AVE.
2AD i 2.2lpoj to prawdziwe olejorzlopy
Jak wiadomo powszechnie norma Toyoty to litr na tysiac,i przewaznie te silniki spelniaja norme mowiac delikatnie

To co chcesz kupic nie spalalo zbytnio oleju,ale trzeba pamietac ze wtryski i zaworki SCV w pompie padaly jak muchy,wiec lepiej sprawdzic samochod w serwisie przed zakupem,lub lepiej kupic wersje benzynowa.
Na dieslu mozna na starcie wtopic kolo dwumasowe czyli kpl sprzeglo jakies 3600,wtryski 10000,lub uzywki 1500,ale wiadomo jakie sa uzywki,zaworki SCV 1450.Czasem jeszcze turbina 6000,uzywka 1500,no i rozrusznik jakis 800-1000zl
To tyle standartowo mozna dolozyc nie liczac robocizny,jezeli sie zle trafi,a nie sprawdzi szczegolowo przed zakupem.
No i oczywiscie rozrzad trzeba po zakupie wymienic ,bo nie mozna liczyc na to ze licznik nie byl regulowany
Wiem jestem brutal ,ale nie umiem klamac,datego nie moglbym byc sprzedawca samochodow.


-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer

[ wiadomość edytowana przez: Bigelektron dnia 2009-11-21 16:27:29 ]

[ wiadomość edytowana przez: Bigelektron dnia 2009-11-21 16:30:27 ]

[ wiadomość edytowana przez: Bigelektron dnia 2009-11-21 16:31:55 ]
  
 
No i zrobiło się ciekawie ale lepiej przed niż po kupnie to może jeszcze jakieś wady typowe silników benzynowych vvti a w szczególności 2.0 i czy ave I ma ten sam silnik 2.0 co ave II moce się zgadzają??