Corolla-po ilu km wymiana sprzęgła? - Strona 2

  szukane wyrażenia:   sprzgo
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
serwissj extra.. ja w tarnowie prauje a oni w koncu z tarnowa...hm hm... poszlo na priv
  
 
A co nie orginalnego polecicie jesli o sprzeglo kompletne chodzi, kiedys nastapi ta chwila wiec dobrze wiedziec

Panie Marku prosimy o podpowiedz

pozdr.
  
 
Aisin Seiki,lub Valeo ktore w swoje sprzegła wyposaża oprocz aut japonskich produkowanych w Europie,takze nissana produkowanego w Japonii.Valeo ma swoje fabryki w Korei Poludniowej i w Japonii.Z TOYOT w sprzęgła VALEO wyposażona jest AVENSIS i Corolla >2002
  
 
A Ja polecam SAHS-a Jeśli Uda się kupić to sprzęgło jest najwyższej klasy!
Valeo też jest B.Dobrą firmą.

Pozdro.
  
 
A takie firmy ..AP, Daikin, Luk, NKK, ASCO ?
Warte cos..?

Mareczku VALEO ma swoje fabryki rowniez w Polsce i tutaj robi głownie osprzet dla turkmenskich montowni Toyoty
nie przecze ze jest złe, podobno kontrole jakosci maja niesamowitą
  
 
Popieram Kafiego.
Sachs jest wprawdzie drogi jak diabli (chyba, że międzyczasie potaniał), ale nie do zdarcia. W mojej wytrzymał już ok.120 tys. km i chyba jeszcze popracuje.
  
 
Cytat:
2005-05-04 14:11:59, BabciaEwa pisze:
Popieram Kafiego. Sachs jest wprawdzie drogi jak diabli (chyba, że międzyczasie potaniał), ale nie do zdarcia. W mojej wytrzymał już ok.120 tys. km i chyba jeszcze popracuje.



Jaki koszt całego kompletu do naszych wspaniałych rakiet?

Aisin to zdaje się OEM.

Pozdrawiam
  
 
W roku pańskim 1999 w październiku, czyli niedługo po zakupie, za tarczę zapłaciliśmy jakieś 420 zł !!!
Niewykluczone, że gdzie indziej można było kupić taniej, ale ... nie mieliśmy wtedy doświadczenia z Toyotami.
Pozdrawiam
  
 
Dla kumpla za kpl. zapłaciłem 980zetów i troszkę poszukałem!
Ale warto!

Aisin to nie we wszystkich OEM!
Ale też B.Dobre sprzęgła!
  
 
To jaki jest ogolny koszt ? ktos wie ???

I w ogole co tam trzeba wymienic ja zielony jeszcze jestem w sprawach sprzegła
  
 
Komplet Aisin do 3S-FE płaciłem 600,- w tym roku. Robociznę negocjuj z mechanikiem
Pozdro.
  
 
Cytat:
2007-07-09 10:59:11, Perzan pisze:
Komplet Aisin do 3S-FE płaciłem 600,- w tym roku.



DROGO znają to tu

http://www.allegro.pl/item212129135_sprzeglo_toyota_avensis_carina_e_celica_itd_.html


http://www.allegro.pl/item211560564_sprzeglo_toyota_carina_celica_corolla_starlet.html

http://www.allegro.pl/item212129129_sprzeglo_toyota_camry_carina_celica_mr2_picnic.html

więcej nie widziałem, ale wybitnej drożyzny nie ma...

za robociznę płaciłem swego czasu 300zł ( ale w tym była jeszcze wymiana 5 synchronizatorów, więc trochę więcej roboty )

pzdr

pzdr
  
 
Cytat:
2007-07-09 16:54:47, marcinm pisze:
DROGO znają to tu



Nie Księgowy tu chyba nie zagląda

Cytat:
http://www.allegro.pl/item212129129_sprzeglo_toyota_camry_carina_celica_mr2_picnic.html



O żesz w mordę, przepłaciłem ostro
Z tym że potrzebowałem na przedwczoraj, a wiesz ile może potrwać transakcja przez Allegro + Poczta Polska
Pozdro.
  
 
Cytat:
2007-07-09 17:35:26, Perzan pisze:
O żesz w mordę, przepłaciłem ostro Z tym że potrzebowałem na przedwczoraj, a wiesz ile może potrwać transakcja przez Allegro + Poczta Polska Pozdro.



W piec dni powinni sie uporać, choc wszyscy narzekaja na poczte ze paczki czesto giną.....
Ja dostalem mape z allegro po bodajze 4 czy 5 dniach po wyslaniu przyniosla pani listonosz (podobno klnie pod nosem ze czesto musi "tu" przyjezdzac z jakimis pierdolami)

Cytat:
Księgowy tu chyba nie zagląda



  
 
Cytat:
2007-07-10 10:47:17, Cromm pisze:
W piec dni powinni sie uporać,[...]



Tiaa... a ja miałem sprzęgło do zrobienia na już. Słuchanie odgłosów zatartego łożyska nie należało do najprzyjemniejszych
Pozdro.
  
 
ja też jakoś tak zawsze wszystko na ostatnią chwilę zamawiam...:/

ale chwilowo sprzęgło mam ok, chociaż jest duża różnica między moim po 70kkm, a nówką u Sevena

pzdr
  
 
Cytat:
2007-07-10 11:41:21, Perzan pisze:
Tiaa... a ja miałem sprzęgło do zrobienia na już. Słuchanie odgłosów zatartego łożyska nie należało do najprzyjemniejszych Pozdro.



No a mialo jeszcze jezdzic, czyli troche wczesniej padlo niz gadalismy na ostatnim spociku....
Nie chcialems kupic AISIN-a w JC ?

Kiedys gadalem z kier. ASO i dowiedzialem sie ze mieli mnostwo problemu z SACHSA-mi w E-11 wymiany na gwarancji itp. podobno AISIN jest najlepsze japonskie

Aha w poczcie jest jeszcze cos takiego kur...mac
2 razy podobno paczka wrocila do nadawcy bo takiego adresu nie ma ...
co za lenie pie...na tej poczcie

najciekawsze ze wpisywalem taki adres jaki mam na dowodzie osobistym wiec jaja na calego

Gdzie i u kogo zakladasz u chlopakow w Pimagu ?
  
 
Cytat:
2007-07-12 10:26:08, Cromm pisze:
No a mialo jeszcze jezdzic, czyli troche wczesniej padlo niz gadalismy na ostatnim spociku.... Nie chcialems kupic AISIN-a w JC ?
[...]
Gdzie i u kogo zakladasz u chlopakow w Pimagu ?



HALO !!!!!
POBUDKA !!!!!

Sprzęgło kupiłem komplet AISIN w JC, a wymieniłem SAM w tygodniu zaraz po świętach wielkanocnych !!

A swoją drogą wytrzymało dość sporo. Wczesną jesienią zaczęło szumieć a zatarło się dopiero w niedzielę wielkanocną
Pozdro.
  
 
Cytat:
2007-07-12 12:20:27, Perzan pisze:
HALO !!!!! POBUDKA !!!!! Sprzęgło kupiłem komplet AISIN w JC, a wymieniłem SAM w tygodniu zaraz po świętach wielkanocnych !! A swoją drogą wytrzymało dość sporo. Wczesną jesienią zaczęło szumieć a zatarło się dopiero w niedzielę wielkanocną Pozdro.



sam ?
Ile musiales dzwigac auto w gore ?

Zatarlo sie tzn. jaki objaw zaczol temu towarzyszyc ?
  
 
Cytat:
2007-07-13 09:57:40, Cromm pisze:
sam ?



No przecież napisałem nawet dużymi literami... SAM.

Cytat:
Ile musiales dzwigac auto w gore ?



A bo ja wiem ? Nie mierzyłem. Tyle żeby skrzynia wylazła. Stało na kobyłkach.

Cytat:
Zatarlo sie tzn. jaki objaw zaczol temu towarzyszyc ?



Jak to bywa przy zatartych łożyskach - zaczęło metalicznie zgrzypieć.
Pozdro.